Autokross: Pirmais pieteikumu birums, VAZ jau ieskaite, pirmais ārzemnieks!

Viesturs Saukāns  08.04.2013 15:56 46

  Autokross, Ziņas

Nedēļas nogale un pirmdiena sarūpējusi pirmo pieteikumu birumu Latvijas čempionāta, Baltijas un NEZ kausa pirmā posma sacīkstei Smiltenē, kas notiks 28. aprīlī. Joprojām lielisku aktivitāti izrāda VAZ Klasika klase, kura jau sasniegusi dalībnieku skaita kvorumu. Pieteicies arī pirmais ārzemnieks – lietuvietis Doms Verčinsks.

VAZ Klasika klasē, kurai šogad pirmo gadu būs Latvijas čempionāta statuss, jau pieteikušies pirmie seši dalībnieki, ar favorītu Imantu Kolomenski priekšgalā. Vēl bez ogrēnieša un iepriekšējo gadu līdera startam gatavojas Arnis Odiņš, Kristaps Maševskis, Andris Ozoliņš, Andris Krieviņš un Edijs Zimza.

Arī vairākās pārējās klasēs pa kādam pieteikumam. Ritvars Zobens ar pieteikumu apstiprinājis dalību 2000 Super klasē, kas šobrīd uzskatāms par lielāko pārsteigumu. Cīņai divu litru klasē jau pieteikušies čempionāta debitanti Normunds Krūze un Ilmārs Jurāns.

1600 klasē pieteicies pirmais ārvalstu sportists – Lietuvas braucējs Doms Verčinsks. Viņa uzdevums, visticamāk, ir starts Baltijas kausa ieskaitē, taču atgādinām, ka visi ārvalstnieki, kas startē Baltijas kausā Latvijas čempionāta posmos, tiek vērtēti arī Latvijas čempionāta ieskaitē.

46 responses to “Autokross: Pirmais pieteikumu birums, VAZ jau ieskaite, pirmais ārzemnieks!”

 1. Kristaps VAZ #3 says:

  Tīri tā teorijā – vai pastāv iespēja, ka posms trases stāvokļa dēļ (praktiski neizbraucami dubļi, kā pirms dažiem gadiem VazTuss sacensībās) tiek atcelts/pārcelts?

  P.S. Es jau ceru, ka viss būs labi un nebūs pagājušā gada Brenguļi, intereses pēc pajautāju :-)

  • hahols says:

   Smiltene nekad nebus Brenguli, vienalga lai kadi apstakli…ja bedres bet ne gravji ka Brengulos…un zinot organizatoru attieksmi ko nevar teik pa jau piemineto Btrasi, varu pats personigi pateikt kad trase bus ok

   • Kristaps VAZ #8 says:

    Salīdzinājums ar Brenguļiem bija domāts lietus un slapjuma ziņā ;)

   • lielais says:

    bišku nesaprotu,kam šis kometārs nepatika,kas ielika mīnusu?!
    p.s varbūt vienigi kāds tautas frontes aktivists,dēl skatuves pseidonīma!! :-D

 2. :D :D :D says:

  es tik baidos, ka nesanak pag. gada Priekules reverss…

 3. Kristaps says:

  Vairis tālredzīgi piesaisīja gazikus! :D
  Tā ka trīs klasēm autokross noteikti būs.
  Pagājušogad, šķiet pat Čehijā vienu posmu atcēla, jo nebija trase izbraucama. Bet patiesībā jau taisnība – vēl pietiekami laika lai trase būtu o.k.

 4. Bārda says:

  Ko var diskutēt par tiem laika apstākļiem ? Tās tak nav šosejas sacensības :laugh: Būs vairāk dubļu sakumā būs interesantāk un 2011 gadā bija dubļu baseins ja atmiņa neviļ kad paris dienas bij lijis. Pēc pirmā brauciena trase bija sausa un izbraucama. Es par īstu autokrosu :-D

 5. [Ex] says:

  Ar steigu jameklee hondai lielaaku miizejbachoku :)

 6. Vairis says:

  Atbilde lielajam!
  Ko es domāju pa prognozēm – neko nedomāju, bet daru, lai viss izdotos, bet ne viss ir atkarīgs no manis – dabu izmainīt man nav pa spēkam.
  Pēdējās nedēļās to vien daru, kā stumju no trases nost sniegu, jo viņš pēdējā laikā uzkrīt ik pa pāris dienām un šodien uzsākām pelnu kaisīšanu, lai saulītē trases segums labāk uzkarst un žūst
  Vakardien pa LR-2 ziņās dzirdēju, ka Durbē āra temperatūra ir tikai +4 grādi, bet asfalta temperatūra ir +23 grādi, tāpēc arī pieņēmu lēmumu pa pelnu kaisīšanu uz trases!

 7. lielais says:

  Vot lāga vīrs! :-)

  • [Ex] says:

   Tuam iikshkjus, lai viss izdotos un naakamo 2 nedeelju laikaa trase paspeetu nozhuut! Protams brauksim pa taadu, kaada buus, bet intuiicija saka, ka viss buus okey… jau sestdien + 15!

 8. Andis says:

  Viss bus OK!Vairim viss sanaks,ari Dabas Mamma palidzes!Lai kads pasaka,kad Vairim nav izdevies!

 9. sandels says:

  Sveikti visi ar jaunu sezonas sākumu! Nav šaubu, ka Vairis un komanda izdarīs visu iespējamo un neiespējamo, lai viss izdotos vislabākajā kārtībā, bet vai vienkāršāk nav salāgot sacensību kalendāru ar astraloģisko šajā netipiskajā pavasarī?

  • Vairis says:

   Ja runājam par sacensību kalendāru un datumiem, tad 2013.gada sacensību datumi bija jāiesniedz līdz 2012.gada augustam. Ja runājam par sacensību organizēšanu iepriekšējos 15 gadus no 1997 gada, tad līdz šim vienmēr ir izdevies uzorganizēt sacensības un trase ir bijusi izbraucama!

 10. Vairis says:

  Ziņas un foto no trases šodien 11.04.2013. un līdz sacensībām vēl ir 16 diennaktis un optimistiska cerība sagatavot trasi tā, lai trasē varētu norisināties autokrosa sacensības 28.04.2013. : http://ziemellatvija.diena.lv/sports/automoto/tepera-trase-divas-nedelas-pirms-autokrosa-sezonas-atklasanas-62910

 11. :D :D :D says:

  tuvākās dienas, stirpi silāks nepaliks http://www.windguru.cz/int/index.php?sc=6449&sty=m_menu

 12. Andis says:

  Ddd vajadzetu kadu labu draugu,kurs palidzetu skatit dzivi no puses-izdari visu,ko vari,tad jau viss buss ok,Onkulits ari palidzes!

 13. janka says:

  Vairi
  cik dziļu sasalis ir trases segums?ja tie ir kādi 40cm tad ir ziepes,jo par tik īsu laiku tas neatkusīs un sāksies trases rūgšana,kāda bija redzama vienā bildē pēc traktora,un tad jau tas vairs nau kross,bet dubļu izdzīvošana!

  • Vairis says:

   Cik dziļi ir sasalis nezinu un nevaru atbildēt, jo kā lai to izmēra? (Visu ziemu ir notikušas sacensības: 6 autoprinti, LČ Rallija supersprintā 2.posms, Folkreisa ziemas noslēguma posms, Vaztusa 7.posms un 2 treniņu dienas). Bet varu pateikt to, ka trase ir sasalusi, bet trases malas pie riepām, metāla barjerām nav sasalis. Zeme tur kur nav tīrīts sniegs un braukts pāri nav sasalusi!
   Ja atklāti man daudz variēšanas iespēju nav, jo pirms sāku gatavot pasūtījumu 28.04.2012. autokrosa afišām konsultējos ar LAF KK vadību vai varam pārcelt uz citu datumu, tad saņēmu atbildi, ka pārcelt nevaram, jo nevaram iet virsū citām sacensībām un vienīgā iespēja ir gatavot trasi 28.04.2013. Ja man neizdodas sagatavot trasi, tad tiek pieņemts lēmums: Atceļ šo posmu sakarā ar nepārvaramiem trases apstākliem – force majoure, ceru ka tā nenotiks, jo esu apņēmies izdarīt visu, kas ir manos spēkos, iespējās un pieredzē cerībā, ka MammaDaba man palīdzēs.

 14. lebs says:

  Negribas ticēt,ka mirstošajā LV autosportā būtu tik sablīvets grafiks,ka līdz 29.06 nav nevienas brīvas sestd/svētdienas kad pārcelt gonku.No pieciem posmiem paliek četri. Man liekas ,ka nevajag iet uz kaut kādiem nesaprotamiem principiem,bet normali pārcelt sacīksti,nevis mocīt organizatorus,pēc tam sportistus,tehniku utt.

  • Vairis says:

   Es sapratu, ka pārcelšanu neatbalsta un neatbalstīs kaut vai tāpēc vien, ka ja atceraties pagājušā gada Priekules posmu kuru LAF KK vadība atļāva pārcelt pa nedēļu sakarā ar neatbilstošiem laika apstākļiem, un posms vienalga bija jāatceļ sacensību dienas beigās……………..

   • lebs says:

    Šī reize tomēr ir īpaša(reāli vēl ziema)-vajadzētu pārskatīt šo lēmumu LAICĪGI. Papētot laika prognozes -posms nebūs(0līdz+10 nokausēs sniegu,bet neizžavēs augsni) .Vēl izeja,kad atklāja Biķerniekus,tad trasi žāvēja lidostas skrejceļa žāvētāji-joks protams.

   • Viesturs says:

    Ja organizators teiks, ka 28. aprīlī nevar sarīkot autokrosa nosacījumiem atbilstošas sacensības, tad tās tiks vai nu atceltas, vai pārceltas, neviens taču netrieks kādu ar traktoru trasē un ar varu neliks rīkot.

 15. Viesturs says:

  Man gan trakoti liekas, ka mēs te šobrīd ar vētrošanu ūdensglāzē nodarbojamies – līdz 28.04. ir ļoti tālu situācijā, kad tuvākajā laikā kardināli mainās laika apstākļi. Turklāt, ja Vairis saka, ka var, tātad viņš, visticamāk, zina vislabāk.
  Ja par pārcelšanām un iespējām to izdarīt, tad, pirmkārt, uz kurieni tiešām celt – mirstošajā autosportā šogad ir 80 sacensības, no kurām ar lielu daļu ir vienošanās nelēkt virsū vienam uz otra kalendārā. Taču arī tas viss vēl ir sūds – Smiltenes posms ir arī Baltijas, Igaunijas un, lai cik amizanti tas nebūtu, arī NEZa posms, kas nozīmē, ka mums pārcelšanas gadījumā ir jārēķinās arī ar Lietuvas, Igaunijas sportistiem un rīkotājiem (un federācijām), kā arī papīru ziņā jāsaskaņo iespējamās izmaiņas, turklāt, jau atkal, nečakarējot darba grafiku komisāriem, utt… Protams, viss ir izdarāms, bet šobrīd es daudzos komentāros redzu vienkārši panikošanu un sensācijas alkas. Labāk šīs sensācijas meklējam dalībnieku sarakstos, tur tiešām tādu pietiek!

  • Kostiks says:

   Sliktaak buus, ja pieminētie kaimini un NEZ onkas atbrauks, bet gonka buus jaatcelj…

   7 reiz jaanomeera shai gadijumaa…

 16. janka says:

  Viestur,sūds ar papīriem,ir cilvēki kas mēro 500km un vairāk,aizbraucot uz dubļu vannu arī nau nekāds kaifs un dubļos nokaut pārkarsušu motoru arī nau māksla,pēc tam mēnesi skrūvējot!tici man tas nau vieglāk par papīra rakstīšanu!!!!
  Tas ka tu saki,ka vēl ir laiks,tās ir muļķības!!!par šo īso laiku tikai vairāk sarūgs tā trase,jo mēs nedzīvojām Āfrikā ka rīt būs +25
  taka es uzskatu,ka laiks rakstīt papīrus un netēlot sinoptiķus!

  • Viesturs says:

   Jā, sūds ar papīriem, bet ļausim tiešām organizatoram izspriest, cik liela dubļu vanna būs vai nebūs 28. aprīlī, mēs te muldam par to, ko paši nezinām, patiesībā. Un vēl, iedziļinamies šīs autosporta disciplīnas nosaukumā – vai tikai netiek jaukts ar šoseju kaut kas.

  • Fans says:

   Eh, latvieši! Čīkst un pīkst. Viss slikti.
   :-D

   Manuprāt vajadzētu sagatavot ūdens mucu, iespējams, būs puteklis.
   :-D

   Sazinoties ar hidrospeciālistu E., skaidrs ir viens, ka vēl ir laiks, un ja Gauja neizies no krastiem, atnesot pa pļavām ūdeni uz trasi, tad pareizi to novadot no trases, visam vajadzētu būt kārtībā. Panikai nav vietas!
   :-P

   Teorētiski jau gonku varētu pārcelt par vienu nedēļu, bet tad man dz.d. svinības, un visi gonšķiki kodīs pie manis pirtī Augstrozes ezera krastā. Neder!
   :party: :party: :party:

 17. hahols says:

  Vispar attejot no temas par trasi man skiet interesants fakts sakara ar pieteikumiem- Baggiju klase (1600), pagaidam leisu ir vairak neka latviesu…kautka neatceros tadu faktu,parasti mes latviesi kurejam bagijus Baltija, vismaz pedeja 10gade… :-)

 18. Kristaps VAZ #3 says:

  Vispār jau es intereses pēc pajautāju kā un kapēc var/nevar atcelt/pārcelt gonku.
  redz kāda panika sākās :-D

 19. janka says:

  Vairi
  Kādi jaunumi no trases??

  • Vairis says:

   Trase žūst un vietām (augstākajās vietās – tramplīni, Niedrāja kalna līkums, pēdējā līkuma ārmala, otrā līkuma armala) jau ir sauss un prasās jau līdzināt, blietēt, bet pagaidām vēl nevar braukt virsū, jo ir jābrauc pāri zemajām vietām, kas vēl nav sausas. Ūdens tek pa caurulēm un grāvjiem uz Tepera ezeru. Pelnu kaisīšana ir attaisnojusies un ir ļoti labs līdzeklis trases kausēšanai un uzsildīšanai! Ir trasē viena vieta (labā trases ieleja pirms stāvā Niedrāja kalna līkuma tālajā meža malā) no kuras ūdens netek prom un nekad nav tecējis, un no turienes katru gadu ūdens tiek pārsūknēts ar ūdens sūkni uz kravas automobiļu lielo ūdens šķērsli no kura ūdens tek prom pa caurulēm!
   Uz doto brīdi jau izskatās cerīgi, ka viss izdosies!

   • Viesturs says:

    Visdziļākā cieņa par Vaira un komandas cīņu par šo visu. Lieliska profesionalitāte un ne mazākās vienaldzības – malači! Tāpēc vien, lai šo visu darbu attaisnotu, 28. aprīlī visam jānotiek, bet mums pārējiem – jādodas skatīties!

 20. māris says:

  Vairi, lai Tev viss izdodās! Mēs no Tukuma jau ar nepacietību gaidām sacensību dienu!

 21. Misters X says:

  Vairi,varbūt vari iemest kādu bildi kā trase izskatās uz doto brīdi?

 22. Andis says:

  Vairim jautajums!Ja panemsim slikus,vai nebus ta,ka pagriezienos par daudz gumijas? :-) Prieks,ka Tev viss OK.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru