Autokross: Pirmās licences sakārtotas

Viesturs Saukāns  30.12.2015 15:14 5

Lai gan līdz Latvijas čempionāta sākumam vēl gandrīz četri mēneši, LAF Krosa komisijā sakārtotas pirmās licences – galvenokārt, lai sportisti varētu startēt ziemas sacīkstēs.

Par oficiāli pirmo licencēto sportistu krosā kļuvis Normunds Akmentiņš, kurš ticis pie SEAT Ibiza automašīnas un gatavojas Latvijas čempionātam. Sportists vēl spriedīs, vai startēt 1600, vai 2000 Super klasē – tehnika pieļauj abus variantus.

Otro licenci nokārtoja Latvijas čempionāta topošais debitants Harijs Līgotnis, kurš gatavojas realizēt ilgi auklētu plānu startēt krosā. Viņš arī atver Open 2500 licenču skaitīšanas procesu, jo startēs šajā klasē ar BMW automašīnu. Atgādinām, ka, lai Open 2500 un Open 3500 saņemtu Latvijas čempionāta statusu, mēnesi pirms LČ 1. posma (23. marts) jābūt licencētiem vismaz astoņiem katras klases sportistiem. Klase, kurā šo astoņu sportistu marta beigās nebūs, nesaņems čempionāta statusu.

Harija agrā licences kārtošana gan saistīta arī ar citu 2016. gada jaunumu – Līgotnim kā debitantam līdz debijai čempionātā jāaizvada divi LAF Krosa komisijas kausa posmi, kuru laikā iepazīties ar sacensību norisi un principiem kopumā. Šis moments jāņem vērā arī citiem topošajiem debitantiem, kuri vēlas jau Smiltenē stāties uz starta Latvijas čempionāta salonautomašīnu klasēs – ziemā ir jābrauc, lai vasarā tiktu uz lielo puiku cīņām. Līgotņa tuvošanās čempionātam ir laba ziņa Klasikas faniem – Kristaps Ašmanis varētu nebūt vienīgais klasiskā auto braucējs!

Trešo licenci saņēmis Mārtiņš Spīķis. Mārtiņš šogad plāno debitēt Latvijas čempionāta 2000 Super klasē ar daudz pieredzējušo un arī sasniegušo Peugeot 206 automašīnu. Taču paralēli čempionāta programmai paredzēts cītīgi valkāt arī folkreisā nopelnīto pirmo starta numuru – Mārtiņam plānota ļoti plaša sacensību programma 2016. gadā. Viņš arī viens no favorītiem uz uzvaru LAF Folkreisa Ziemas kausā.

 • P.Ā.

  Jautājums par debitantiem: Obligāti 2 KK posmi? Ja viens ir FR un Otrs KK-nepietiek?

  • NELAFAbraucējs

   Cik sapratu, vajag divus LAF pasākumus, tā tad arī folkreisam jāder.
   Ko darīt B600 debitantiem? Ar bagiju laidīs KK? Jeb nākas pirkt folkreisa kasti un braukt folkreisu? :D

  • Der arī 1+1 vai divi folkreisi. Uzdevums ir redzēt braucēju līdz debijai LČ, kā arī, lai braucējam ir mazāk “brīnumu” par to, kas un kā notiek sacensību rītā, gaitā un finišā.
   Par B600 (arī Buggy 1600, B6000, D12, utt) – protams, nevar spiest nevienam meklēt iespēju braukt ar kaut ko pavisam citu, lai parādītos. Taču vismaz ar salonauto klasēm tas ir izdarāms bez lielām sāpēm.

 • Hahahoho

  Ir tikai divi vārdi Spīķa sakarā – nabaga Peugeot !

  • P.Ā.

   Nav tik traki. Lielie Spīķi visādus brīnumus un “neredzētus deju soļus” izpildījuši ar Peugeot…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x