Autokross: Publicēts LAF Krosa komisijas kausa nolikums

Viesturs Saukāns  15.11.2014 17:19 5

LAF Krosa komisija publicējusi autokrosa 12 posmu seriāla LAF Krosa komisijas kauss 2015 nolikumu. Seriāls, kas sāksies ziemā, bet noslēgsies rudens sākumā, paredzēts 12 posmos. Ieskaites, kā ierasts – individuāli, Junioru kausā un Klasika vērtējumā.

Kausa izcīņas posmos visu Latvijas čempionāta klašu sportisti startē kopīgā ieskaitē. Šis seriāls ir arī lieliska iespēja debitēt LAF krosa sacensībās arī tiem, kuru automašīnas līdz šim vēl nav bijušas sagatavotas LAF sacensībām. Kausa izcīņa arī ir 12 posmu treniņš dažādās trasēs Latvijas un Baltijas čempionāta cīņām. Nākamgad LAF Krosa komisijas kauss notiks Brenguļos (ziemā un vasarā), Vecpilī (ziemā un vasarā, Aizkrauklē (ziemā un vasarā), Smiltenē (ziemā), Upesciemā (ziemā), 333 (vasarā).

2013. gada LAF Krosa komisijas kausu dramatiskā duelī ar Jāni Dreimani izcīnīja Andis Kļava, savukārt šogad, duelī ar Mārtiņu Starku, par garā seriāla uzvarētāju kļuva Edijs Ošs.

Junioru kausu veido dalībnieki, kuri dzimuši 1994. gadā vai vēlāk. Savukārt Klasika ieskaite paredzēta automašīnām ar aizmugures piedziņu (motors mašīnas priekšpusē), ar piebildi, ka posma ieskaite realizējas sākot ar sešiem dalībniekiem.

LAF Krosa komisijas kauss 2015 nolikums

 • 88 fanotājs

  Novēlu, lai autosportistu griba braukt arī turpmāk būtu tik pat liela kā līdz šim, neskatoties uz organizatoru radīto nolikumu nepilnībām. Ceru, ka LAF KK neapvainosies, bet salīdzinot 2014. un 2015. gada KK Nolikumus redzu, ka
  – Nokopēts praktiski 1:1
  – Cenas un maksas pakalpojumi bez izmaiņām. Paldies vismaz par to!
  – Dokumentam galvā nav ne sastādītāja ne apstiprinātāja, izņemot jocīgs sveiciens beigās
  – Ja labi aprakstīts starts, sportistu izkārtojums startā un finišs, tad kamēr nebūs precizēti jautājumi par segšanos (streipuļošana vairāku apļu garumā vai ideālā trajektorija, par vārtiņu aizvēršanu, ja ir vismaz puse mašīnas apdzīta un t.t.), strīdi būs!
  – Nav nekā par komunikācijām ar sportista faniem un tiesnešu kolēģijas pārstāvi acīm redzamu, bet tiesnešu nefiksētos strīdu gadījumos
  – Sportistu protesti, kā līdz šim, automātiski izslēgti no aprites, jo labāk par šo naudu nopirkt kādu detaļu
  – Nekas nav minēts pie protestiem par mūsdienīgu video un foto materiālu pievienošanu, ko ne vienmēr var paspēt atvēlētajās minūtēs, bet parāda īstenību
  – No pēdējā gadā piešķirtajiem sodiem sportistiem( sacensību laikā uz ziņojuma dēļa) Sodu tabulā tādus neizdodas ieraudzīt
  – Kam domāts teikums aiz Sodu tabulas, ja tomēr lēmumu par soda piešķiršanu paraksta tikai galvenais tiesnesis, kurš saskaņā ar LAF Kodeksu nav atbildīgs
  – 12.08.2014 krosa komisijas padomes protokola punkta Nr.1 un secinājumu punkta 1.3 labie nodomi ir „priekš kaķiem”, jo sodu tabula bez izmaiņām. Pēc manām domām šeit tiek mēģināts iet vieglāko ceļu caur sodīšanu, neorganizējot galvenajos virzienos sportistu braukšanu trasē
  – Nav skaidrs, kas nolikuma sākumā ir VII punkts
  – Neatradu informāciju, kā pāragra starta tiesnesis fiksē un dokumentē pārkāpumu
  – Lai sportisti brauc kā var un māk, bet tiesnešiem reiz ir jāsāk rīkoties Likumīgi un ar atbildību
  – Tāda nojausma, ka arī LČ Nolikums autokrosam būs bez uzlabojumiem
  Galvenās domas par Nolikumu centos izteikt ļoti īsi, tāpēc nebrīnīšos ka atkal Kāds tās sapratīs citādi! Jocīgi, ka pašiem braucējiem nav nekādu ierosinājumu!

  • Nu ko, ejam pa punktiem…
   -Kas ir slikts nokopēšanā 1:1? Tieši cik priekšlikumi tika iesniegti?
   -Par cenām, nav par ko, centāmies
   -Dokuments sagatavots publicēšanai, kas var nebūt skanētā veidā ar parakstiem un zīmogiem, šajā gadījumā tā ir informācija. Savukārt nolikums ar galvu, parakstiem un zīmogiem ir saņemams un kopējams LAF Krosa komisijā un LAF sekretariātā, kur ir divi oficiālie eksemplāri. Droši norādiet adresi, apstiprinātu kopiju varam nosūtīt.
   -Strīdi tiešām būs, jo braukšanas nianses nekad netiek atrunātas sezonas un sacensību nolikumos, arī F-1 nē.
   -Nesapratu punktu par komunikācijām, neuzķēru domu, atvainojos par stulbumu
   -Protestu kārtība ir atrunāta LAF pamatdokumentos, savukārt šī nolikuma sākumā ir atruna, ka seriāls notiek saskaņā ar LAF Kodeksu, utt.
   -Protestiem ir protesta laiks un kārtība. Vai nu sportists šajā laikā iekļaujas, vai neiekļaujas, ar visiem pierādījumiem vai bez tiem. Ja ir cerība, ka kāds pagarinās sacensību protestu laiku līdz nedēļai, lai var visas pasaules bildītes apskatīties, tad tā tas nenotiek un nenotiks, arī F-1 nē. Onboard kameras un filmēšana no malas ir ieteicama, taču formāli galvenais tiesnesis šos materiālus drīkst arī nepieņemt.
   -Sodu tabulas apakšā ir atruna, ka var tikt piešķirti arī citi sodi.
   -Lēmumus pieņem galvenais tiesnesis, un viņš ir atbildīgs. Viņa lēmumu var atcelt komisārs, ja komisāram lēmums šķiet nepareizs.
   -Iespējams, LČ nolikumā būs cita sodu tabula. Savukārt šī sodu tabula neliedz tiesnešiem praksē sodīt maksimālajā stingrībā. Vēlreiz – braukšanu trasē neatraksta noteikumos. Tas ir LAF Krosa komisijas licencēšanas procesa, sacensību galveno tiesnešu un komisāru kompetencē izvērtēt, vai sportists rīkojas sportiski. Ja arguments ir, „kā sportists var zināt, kas ir sportiski”, ieteicams izmantot pieredzējuša trenera pakalpojumus. Uz to pašu adresi varam nosūtīt arī kontaktus iespējamiem padomu sniedzējiem.
   -VII punkts – drukas kļūda, dublējot KK un folkreisa nolikumus, paldies, ka pamanījāt.
   -Pāragra starta fiksēšana ir sacensību dalībnieku sapulces jautājums, tāpat kā starta procedūras norise, utt. Tā var tikt atrunāta attiecīgo posmu nolikumos. Bet var arī nebūt.
   -Par tiesnešu rīkošanos pilnībā piekrītu un piekrīt vairākums, arī paši tiesneši.
   -LČ nolikumā nav gaidāmas revolucionāras izmaiņas, drīzāk korekcijas, kā arī iespējama cita sodu tabula, kura gan var arī nebūt, jo, atkārtošos, arī pie šīs tabulas sodus var piešķirt visbargākajos apjomos. Nolikums neprasa izmaiņas jo, a) sportiski tas sevi pierādījis kā korektu, kas nav izraisījis strīdus par sacensību norises principiem; b) Tik tiešām, LAF Krosa komisija nesaņem sportistu un komandu ieteikumus un ierosinājumus, lai gan biedriem un licenču turētājiem ir tādas tiesības to darīt.
   Ļoti jācer, ka kaujinieciskais tonis nav sākums jaunām interneta cīņām principu bīdīšanas vārdā, bet gan lielisks gatavošanās elements gaidāmajām cīņām. Tāpat apsveicami, ka sportisti un komandas iedziļinās dokumentācijā un nolikumos. Veiksmīgus startus un finišus (atvainojos par jocīgu sveicienu beigās)

 • mha

  …skaisti- respect!

 • 88 fanotājs

  Paldies, vismaz kaut kas. Atbildi tādā stilā gaidīju, bet ne tik ātri. jo viens otrs punkts liekas sasteigts. Pa punktiem, bet, lai šī interneta polemika neievilktos, atkal īsi:
  -sacensību Nolikums tomēr ir dokuments, ko lasa tik daudz sportistu un citas ieinteresētas personas, tad tas varētu būt ieskanēts. Nebūs jautājumu kas un kā?
  -punktā par komunikācijām ( iztulkosim kā dialogu starp tiesnešu kolēģiju un redzīgiem, izteikties gribošiem faniem.). sākums meklējams paša rakstītā 22.09. 2014 publicētajā rakstā par G.Gabrāna un Oša uzvarām Brenguļu trasē, kad komentāros’Nr.12; 12.1 13. 13.1 tas jau atkal apcilāts. Iesaku sevišķi pievērst uzmanību komentāra 12.1 otrās rindkopas pirmajam teikumam. Lūdzu, problēma gadiem, bet lēnām bez revolucionāriem pārkārtojumiem risināta netiek. Paldies par pārdomas izraisošo komentāru Nr.23.1.
  -Mazai jautrībai turpinu teikumu par sodiem.” Sodu tabulas apakšā ir atruna, ka var tikt piešķirti arī citi sodi”. Piemēram, iesaku trīs rīkstes cirtieni pa daļēji pliku dibenu par pretinieka mašīnas deformēšanu. Varbūt vēl ir kādi aši priekšlikumi! Uh, būtu jautrība, skatītāju masas, kamēr vai nu sportisti aizbēgtu vai arī paraug kārtība trasē.
  – „Lēmumu pieņem galvenais tiesnesis”. Es saprotu, ka tādā gadījumā uz lēmuma jābūt Komisāra apstiprinājumam, ka piekrītu.
  – „Sodu tabulas apakšā …” Sods sportistam drīkst būt tikai likumīgs, kā tie, kas minēti tabulā vai citos dokumentos, bet pārējie tādā gadījumā ir pārsūdzami kādā neatkarīgā iestādē.
  – argumentam „kā sportists var zināt ,kas ir sportiski” , sportistam nav jāskraida pa valsti tērējot līdzekļus un meklējot konsultantus un trenerus, kuru padomi nav lēti un ir bez atbildības seguma. Labāk ja tas būtu KK Sporta Kodeksa punktam par sportisku rīcību kā ļoti vispārīgs papildinājums vai ieteikums.
  – „Nav priekšlikumu no sportistiem!” Sportistam ir darbs, kam bizness, jāatrod laiks ģimenei (ja atmiņa neviļ,, tad viens otrs ir atstājis sportu ģimenes dēļ. Tomēr vērtība tad augstāka.), sponsoru meklējumi un auto kalšana. Un šeit atskan izmisis, praktiski, bļāviens, ka sportisti neiesūta priekšlikumus. Pēc visa tā, vai sportistam atliek laiks datora klaviatūras spaidīšanai? Domāju, ka Jūs to labi saprotat un iespējams to pat izmantojat.
  – „kaujinieciskums” šoreiz nebūs īstā vietā, jo, pagaidām, vēl nevienam neesmu pieteicis kariņu vai arī uzaicinājis uz dueli. Cienu pieklājīgu lietišķo stilu ar mazām atkāpēm.
  – Kopumā, zinot LAF Sporta kodeksu un citus dokumentus un pievēršot uzmanību daudzajiem, nekonkrētību veicinošiem „var tikt”, „var arī nebūt”, „drīkst arī nepieņemt” atļaušos atbildi novērtēt uz 3 ar diviem mīnusiem ( pēc padomju laika izglītības sekmju skalas), jo šeit jūtamas tikai viena cilvēka viedoklis par notiekošo LAFā.. Piedod, ja kļūdos.

  • Tā kā šis netika sākotnēji adresēts tieši man, un vēl jo vairāk, pozicionēts kā eksāmens par manu viedokli par notiekošo LAFā, tad mēģināju vienkāršā, nebirokrātiskā valodā atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem. Tieši tāpēc ir biežie var tikt, var nebūt, drīkst nepieņemt. Jo, jautāšanas būtība taču bija uzzināt, kā būs praksē, nevis likt kādam atrakstīties, vai ne tā?

   Par priekšlikumiem no sportistiem – šis ir spilgts piemērs, kāpēc valstī viss it kā slikti – kāds visu laiku ir jālamā, taču, kad uz vēlēšanām jāiet, tad 46% kaut kur ir pazuduši, viņiem ir bizness, laiks ģimenei, nav laika urnā papīreļus mētāt. Precīzi tā pati situācija šobrīd – viss ir slikti un 3 ar diviem mīnusiem, bet, kad reāli kaut ko ieteikt, tad…

   Ja mans vienkāršotais skaidrojums ir slikts, droši šos jautājumus var adresēt KK vadītājai, padomei, Prezidjam, prezidentam, biedru sapulcei, utt. Valodiņa varbūt būs tīkamāka, lai gan būtība būs tā pati.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***