Autokross: Rihards Dainis: “Tas ir tikai sākums!”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.05.2017
15:36

Latvijas autokrosa čempionāts 1600 klasē sākās ar pārsteigumu – uzvaru guva lietuvietis Laurins Petraška, kurš finālā uzvarēja pārliecinoši. Otro vietu guvušais Rihards Dainis, kuru pirms posma uzskatīja par galveno favorītu, mierina sevi un līdzjutējus, uzskatot, ka šis ir tikai sākums, turpinājumā lietuvieša centienus paredzēt apturēt.

Lielā mērā apstiprinājās prognozes, ka Dainis ir klases galvenais favorīts, ja salīdzina Latvijas sportistu spēku samērus. Ja nebūtu Petraškas, Rihards būtu pārliecinoši dominējis šajā klasē. Tas, ka Petraška var sagādāt pārsteigumus, arī tika prognozēts, jo viņš savās mājās ir braucējs, kurš cīnās par pjedestāla pozīcijām. Taču uzvaru Smiltenē prognozēja retais. Laurins panākumu guva lieliskā duelī ar Daini, turklāt maksimāli izvairoties no lietuviešiem piedēvētās agresīvās braukšanas slavas – korekti un pārliecinoši.

Rihards Dainis par rezultātu saka: “Jā, viņš šodien uzvarēja, taču domāju, ka vēl par agru izdarīt secinājumus. Tas ir tikai sākums. Viņš nav bijis Vecpilī – sarežģītā un viltīgā trasē. Es tur esmu bijis. Šajā posmā, kad trase uz fināliem bija kļuvusi skarba, necentos salauzt tehniku.”

Laurins Petraška formāli jau piedalījies Latvijas autokrosa čempionātā – 2014. un 2015. gadā. Tiesa, vairāk uz Baltijas čempionāta rēķina, kad Latvijai un Lietuvai bijuši arī apmaiņas posmi. Latvijā Petraška startējis 2015. gada Smiltene-1 posmā, toreiz pēc labi sākta brauciena izstājoties fināla pirmajā aplī.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv