Autokross: Seši latvieši Ungārijā, Boks – ceturtais (18:50)

Viesturs Saukāns  17.08.2013 14:25 11

Nedēļas nogalē Ungārijā tiek aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta sestais posms. Njiradas trasē šogad lielākais Latvijas sportistu skaits, ja neskaita māju posmu – seši. Buggy 1600 klasē Andrim Kuļikovskim piebiedrojušies Māris Līcis un Ronalds Baldiņš, savukārt SuperBuggy klasē tradicionālie Latvijas pārstāvji Jānis Boks, Ervins Grencis un Juris Kuļikovskis.

18:50: Boks ceturtais. LAF ziņojums medijiem:

Eiropas autokrosa čempionāta sestajā posmā Ungārijā, Njiradas trasē labāko rezultātu no sešiem Latvijas braucējiem sasniedza SuperBuggy klases braucējs Jānis Boks, kurš vienīgais no latviešiem iekļuva A finālā un guva 4. vietu 31 dalībnieka konkurencē.

Boks ar kvalifikācijas braucienos sasniegtām divām otrajām un vienu trešo pozīciju kvalificējās A finālam startam no septītās vietas. A fināla pirmajā startā Jānis pēc pirmā apļa bija otrais, taču brauciens tika apturēts. Atkārtotajā startā Boks izvirzījās ceturtajā vietā, šo pozīciju nosargājot līdz pat finišam. Atgādinām, ka iepriekšējā posmā Francijā Jānis Boks guva otro vietu.

SuperBuggy klasē startēja arī Juris Kuļikovskis un Ervins Grencis, taču dažādu problēmu dēļ viņi neiekļuva ne A finālā (top-10), ne arī B finālā (top-18). Jurim 19. vieta, Ervinam – 23. pozīcija.

Buggy 1600 klasē labākais no trim latviešiem bija Ronalds Baldiņš, kam šis bija tikai otrais posms Eiropas autokrosa čempionātā. Valmierietis B finālā guva septīto vietu, posmu noslēdzot 15. vietā 30 dalībnieku konkurencē. Uz vietu A finālā pretendēja Andris Kuļikovskis, kurš B finālā atradās otrajā vietā, kad lūza bagija balstiekārta. Andris braucienā izstājās, posmu noslēdzot 16. vietā. Trešais Latvijas braucējs Māris Līcis nekvalificējās fināliem, Ungārijas posmu noslēdzot 21. vietā.

Nākamais Eiropas autokrosa čempionāta posms nākamās nedēļas nogalē Čehijā.

18:20: Uzreiz pēc starta Boks bija nonācis otrajā vietā pēc pirmā apļa, taču brauciens tika apturēts. Izstājies Hinenkamps.

17:45: Gaidot Boka A finālu, papildināta informācija par Andra Kuļikovska un Māra Līča gaitām otrajā kvalifikācijā. Andra versija atšķiras no Māra komandas rakstītā: “Patiesībā Līcis izslēdza mani tajā braucienā un, kā izrādījās, arī turpinājumā. Braucu viņam blakus, jau biju praktiski garām, taču viņš sāka griezt nevis pagriezienā, bet pretējā virzienā, man virsū. Tika saliekts mana bagija plaukts un citas daļas. Trešajā kvalifikācijā pēc šī incidenta izlīda pusass defekts, bet B finālā, kurš sākās lieliski, notrūka tās pašas cietušās puses aizmugures pusass. Māra stilā, nav nekas jauns.”

16:50: A.Kuļikovskim B fināls sākās cerīgi, pēc otrā apļa viņš aizcīnījās līdz otrajai vietai, kas būtu derējusi iekļūšanai A finālā. Taču tūlīt sekoja izstāšanās. Rezultātā Andris posmu noslēdz 16. vietā. Baldiņš, kurš aizvada otro un nesalīdzināmi labāko posmu EČ, B finālā finišē septītais, pēdējais no braucošajiem, sasniedzot 15. vietu un divus kopvērtējuma punktus.

15:05: Boks ar pēdējo ceļazīmi – astotais – iebrauc A finālā. J.Kuļikovskis pēc kvalifikācijas 19. vietā, vienu pozīciju aiz B fināla. Grencis nedēļas nogali noslēdz ar 23. vietu kvalifikācijā. Tātad atlikušās latviešu aktivitātes – A.Kuļikovska un Baldiņa B fināls (un A fināls?) Buggy 1600 klasē, kā arī Boka A fināls SuperBuggy.

14:55: J.Kuļikovskis savu kvalifikācijas braucienu noslēdz piektajā vietā.

14;40: Boks pēdējā aplī zaudē otro vietu, finišējot trešais. Ar divām otrajām vietām pirmajos braucienos vajadzētu pietikt A finālam.

14:35: Grencis savu braucienu noslēdz 5. vietā. Šis rezulāts viņu var ienest kvalifikācijas top-20. B1600 klasē Baldiņš un Kuļikovskis stāvēs blakus B fināla otrajā rindā.

14:25: Kvalifikācijas noslēgumā Buggy 1600 klasē Baldiņš guvis 12. vietu, Kuļikovskis – 13., Līcis – 21. pozīcju.

13:55: Kopīgajā A.Kuļikovska un Baldiņa braucienā Ronads atkal izmanto priekšā esošo izveidotās problēmas un aizvada braucienu otrajā vietā, tiesa, pēdējā aplī zaudējot pozīciju Lagodnijam un finišējot trešais. Kuļikovskis pēc starta burzmas atbrauc lēnākā tempā, finišā piektais. Baldiņa trešā un ceturtā vieta var nest atzīstamu starta vietu B finālā.

13:40: Māris Līcis trešajā braucienā nefinišē, izstājoties jau pirmajā aplī.

12:45: Pēc otrās sērijas SuperBuggy klasē Boks ir septītais, J.Kuļikovskis – 21., Grencis – 26. vietā. Izstāšanās šādā konkurencē sit nežēlīgi – Juris un Ervins pēdējās vietās.

12:15: Pēc otrās sērijas B1600 klasē cerību maz: A.Kuļikovskis 14. vietā, Baldiņš – 15., Līcis – 18.

12:02: Boks savu braucienu noslēdz otrajā vietā! Rezultāts strauji pietuvina Jāni A finālam, lai gan vēl par agru priecāties.

12:00: J.Kuļikovskis brauca ceturtais, taču brauciena vidū atkrita uz sesto vietu un, šķiet, nefinišēja.

11:40: Grencis savu braucienu noslēdz piektajā vietā.

11:36: Līča komanda nomierina situāciju – Māris pozīcijas zaudējis savas kļūdas dēļ, bet Andris izstājies “pēc vairākām sadursmēm”. Liekas, ka savā starpā latvieši nav organizējuši problēmas.

11:35: Situāciju izmanto Baldiņš – pēc starta saķeras līderi un Ronalds nonāk ceturtajā vietā. Pēdējā aplī gan viņu apdzen Budlmaijers, tomēr piektā vieta ir labs rezultāts.

11:30: Nelāgi noslēdzies kopīgais otrais brauciens Līcim un A.Kuļikovskim. Brauciena pirmajā startā Andris bija trešais, Māris piektais, kas būtu gana laba kombinācija. Taču brauciens tika apturēts un sākts no jauna. Atkārtotajā braucienā Līcis nonāca Kuļikovskim priekšā tobrīd ceturtajā vietā, taču brauciena vidū abu latviešu pozīcijas tika zaudētas. Māris finišēja pēdējais – sestais – finišējušajiem, bet Andris izstājās. Jācer, ka abi neizdarīja neko tādu, kas bojātu gaisotni Latvijas braucēju nometnē. Kuļikovskim ļoti postošs rezultāts viņa cīņā par A finālu un čempionāta top-10 pozīciju.

10:20: Boks savā pirmajā braucienā sasniedzis otro vietu! J.Kuļikovskis – ceturtais, bet Grencim nav izdevies pabeigt pirmo kvalifikāciju. Jānis pēc pirmās kvalifikācijas ir septītais, Juris – 14. vietā.

10:15: Sveiciens svētdienā, Eiropas autokrosa čempionāta Ungārijas posma izšķirošajā dienā. Sestdiena latviešiem ar mainīgām sekmēm. Buggy 1600 klasē visi trīs latvieši sasniedza finišu savos braucienos. Kā ierasts, līmenī Andris Kuļikovskis, kurš braucienā bija trešais, bet pēc pirmās dienas – astotajā vietā. Māris Līcis un Ronalds Baldiņš (motors nomainīts jau uz laika kontroles otro sesiju) braucienus noslēdza sestajā vietā, attiecīgi, 17. un 18. vietā pēc sestdienas. SuperBuggy klasē visas kopējo startu cīņas atceltas uz šodienu, jo braukšanu bīstamu padarīja vakara saules leņķis.

Ja par ziņām no “frontes”, tad jāsumina Māra Līča komanda – Mārim atgriežoties Eiropā viņa komandas mājas lapā parādās ziņas par notikumiem trasē. Nedaudz informācijas par iekšējo ziņošanas procesu – pašlaik, ja neskaita Līča brigādes centienus, no Latvijas komandām nav saņemts neviens vārds par to, kā sportistiem sokas trasē, lai arī bieži atgādināts, ka līdzjutēji vēlas uzzināt jaunumus pēc iespējas ātrāk. Interesanti, ka tas netraucēja atsevišķām komandām startēt ar pārmetumiem LAF un visiem valsts medijiem, ka par maz ticis atzīmēts panākums, kurš beidzot bija sasniegts pēc gados mērāmām rezultātu mokām (ar piebildi, ka LAF oficiālo relīzi par attiecīgo panākumu izplatīja 10 minūtes pēc online rezultātos izķertās informācijas par sasniegumu, uz ko reaģēja gan internets, gan TV, gan radio jau tajā pašā vakarā un nākamajā rītā).

15:25: Sportisti aizvadījuši brīvos treniņus. Lielākajai daļai mūsējo viss kārtībā, taču Baldiņa auto jau nepieciešama motora maiņa, tehniskas problēmas arī Jurim Kļikovskim. Treniņos daudzsološi rezultāti A.Kuļikovskim un Bokam – katrs savā klasē, attiecīgi, trešais un sestais. Abās klasēs ap trim desmitiem dalībnieku. Šobrīd norisinās laika kontroles braucieni.

Nākamā Autocross.lv “pieslēgšanās” Ungārijai – rīt no rīta.

 • Kristaps VAZ#3

  Informācija no Līča nometnes puses atrodama te – http://alko-team.1w.lv/267-live-ec-nyirad-1330/

 • Kristaps VAZ#3

  copy-paste

  18.05 Laika kontroles braucienu kopvērtējumā Andris Kuļikovskis ieņem 13. vietu, Māris Līcis – 17., bet Ronalds Baldiņš – 28. vietā. 1. kvalifikācijas braucienā pirmajā grupā startēs Andris Kuļikovskis (otrā rinda, otrā izvēle) un Ronalds Baldiņš (ceturtajā rindā), bet Māris Līcis startēs otrajā grupā (trešā rinda, pirmā izvēle).

  18.25 Noslēgušies Super Buggy otrās laika kontroles braucieni. No latviešiem ātrākais atkal Jānis Boks, kurš ieņem 11. vietu, tad seko Ervins Grencis – 26. vieta. Juris Kuļikovskis otrajā laika kontroles braucienā nestartēja.

  18.30 Kopvērtējumā pēc laika kontroles braucieniem Jānis Boks ieņem 11. vietu, Ervins Grencis – 22., bet Juris Kuļikovskis – 24. 1. kvalifikācijā Grencis startēs otrajā grupā no trešās rindas, Boks trešajā grupā no pirmās rindas (trešā izvēle), bet J. Kuļikovskis – ceturtajā grupā no trešās rindas.

  • Andis

   Atbilde Viestur,Tev.Prieks,ka mūsu saruna nav palikusi bez sekam.Eiropas autokrosa komandas netiek finansetas no LAF budžeta.Diemzel katra komanda nevar atļauties preses sekretāru,tāpēc mēs sametamies,lai mums visiem būtu viens,LAF preses sekretars,kurš strādā ,meklē rezultātus,brauc uz sacensībām.Labi,ka Mārim ir mīlošā meitene,kura sacensību laika paspēj izpildīt LAF preses sekretāra darbu starp mašīnas mazgāšanu un gatavošanu komandai.Ar cienu,Andis Kivkucans.

   • Komandām ir jāsāk nevis ar katrai sava preses sekretāra meklēšanu, bet vēlmi pašām kaut ko darīt šajā virzienā, nevis gaidīt, kad kāds kā dzeguzēniem ieliks slieku knābī. Ir daudz lietu, kuras čaļi nedara, lai gan tas neprasa ne kapeiku. Bet tā vienmēr ir gara, filozofiska tēma. Skaidrs, ka visiem gribas lielos virsrakstus, bet tie ir jānopelna. Ar vienu otro vietu 3 gados (+/-30 gonkās) ir par maz ažiotāžas izraisīšanai, var kaut izstiepties.

    • Kostiks

     Nesaprotu – tās sliekas un gaidīšānas padarīšānu…, vienīgi, ja attiecini to uz autocross.lv tad es saprotu – nav kas ieliek to slieku mutē…?!

     Krosā, ja vien nebrauc kā profesionālis profesionālas komandas sastāvā, kur pēc brauciena var čīvināt, tā īsti laika starp braucieniem pilotam nav(izņēmot nakts starp sestdienu un svētdienu, arī tad ne vienmēŗ), jo visi ņēmās melnām mutēm, lai būtu 100% gatavi nākamajam braucienam…

    • Kostiks

     un par to ka +- 30 gonkās 2 otrās vietas +- 40 dalībnieku konkurencē arī nesaprotu tavu skepsi – ja būtu 10 -12 dalībnieki tīŗi matemātiski varbūtība būtu 4 otrās 4 pirmās….
     …varbūt maini lapai nosaukumu un liec mierā krossu ja tik ļoti nicini un noliec…?

     • Iekopē tieši to tekstu, kurā es nicinu un nolieku krosu! Un vēlreiz pārlasi, par ko šeit vispār tiek komentēts, nevis grāb no konteksta un uzbur hren-zin-ko no tā, ko pats esi izdomājis.

     • Kostiks

      …redz kā aizskāra, tieši tāpat ka mani tas teksts rakstā, tie “necilie” rezultāti ir milzīga darba augļi… ja ne savādāk, tad vismaz respektē citu darbu… nav tā- ka aizbrauc uz gonku izritini savu sauļošanās paklājiņu un kaifo… darbi notiek gan visu ziemu gan vasaru, lai izcīnītu kādu pjedestālu, ja kāds māk vienkāršāk – lai parāda. Besī stāstī visu šito… es off

     • Vēlreiz, iekopē to vietu, kur ir kaut kas teikts par neciliem rezultātiem! Tāpat, iekopē to vietu, kur nav respektēts citu darbs. Var iekopēt arī to vietu, kur esmu rakstījis, ka startēt EČ ir “izritini savu sauļošanās paklājiņu un kaifo”. Kad būs iekopējis, es par katru šo elementu personīgi atvainošos un apsolīšu nekad vairs tā nedarīt.

 • Andis

  Sveiki!Laikam nedaudz ir nesaprašanās,par ko ir stāsts.Musu komandai nevajag nekādus lielos virsrakstus,ne passlavinasanos.Musu ego pietiek ar rakstiem franču,vācu un itāļu medijos.Ir runa par autokrosa ka sporta veida popularizēšanu.Ar skaudību skatos motokrosa,spīdveja,rallija atspoguļojums,viss notiek,kaut arī neviens nav n-kārtējais ne Eiropas,ne Pasaules čempions,protams,izņemot blakusvagus.Runa ir par jauniesiem,kuri varētu Latvijas vārdu mūsu sporta veida ielikt starp citam Eiropas valstīm.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vecpils, Vecpils autotrase, 20.01.2018.

LAF Folkreisa Ziemas kausa 2. posms

LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 2. posms

Nolikums

Pieteikums - FR

Pieteikums - komanda

Pieteikums - KKK

Dalībnieki FR (16)

Dalībnieki KKK (3)


Laika prognoze
(17.01., nakts/diena)

YR.no
16.01. -/-
17.01. -/-
18.01. -4/0, mākoņains
19.01. -2/-2, mākoņains
20.01. -6/0, mākoņains

Gismeteo
16.01. -/-
17.01. -/-
18.01. +1/-5, nokrišņi
19.01. -1/-6, mākoņains
20.01. -4/-5, mākoņains