Autokross: Smiltenē pievilcīgs dalībnieku sastāvs

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.08.2011
11:23

Šīs svētdienas Latvijas autokrosa čempionāta un Baltijas kausa posma dalībnieku sastāvs ir lielisks. Mazāk klašu dalībnieku skaita dēļ, vairāk dažādu interesantu elementu, „odziņu” dēļ. Piemēram, 1600 klasē čempionu parāde, necerēti labs pulks D-7 bagijos, un citas nianses.

Kodola klases

Latvijas čempionāta salonauto klases un B600 sarūpē nelielus pārsteigumus. Kā šogad ierasts, sajūsmina 1600 klase, kurā pieteikušies 11 dalībnieki, turklāt to vidū spilgtas atgriešanās – uz starta līdz ar aktuālo čempionu Andri Priedīti stāsies divi bijušie čempioni Edgars Galvanovskis (2009. gada 1600 čempions) un Raimonds Tiltiņš (2003. un 2004. gada 1400 Junior/1600 Junior čempions). Par Tiltiņa spēkiem Smiltenes trasē šaubām nevajadzētu būt, viņš, startējot ar Jāņa Lidera VAZ 2108, šķiet, būs viens no galvenajiem uzvaras pretendentiem. Arī Galvanovskis pēdējā laikā ir apskatīts – Edgars startēja vienā no Mūsas kausa posmiem, sāns pret sānu spēkojoties ar 2000 Super klases braucējiem. Tātad, arī Galvanovskis, ja izturēs tehnika, ir favorītu pulkā. Savienojot šos favorītus ar jau tā pārliecinošo 1600 līderu kolektīvu, cīņa veidojas neprognozējama. Turklāt dalībnieku skaits – 11 – liek domāt, ka liels sastāvs starta laukumā būs visos klases braucienos.

Tradicionāls sastāvs veidojas arī Open klasē, iespējams septiņu dalībnieku starts. Turpināsies Raimonda Jerāna un Jāņa Kozlovska duelis. Lai gan posmā uzvarēt var Kozlovskis, viņš reāli apzinās, ka cīnīties par čempiona titulu var tikai veiksmes gadījumā. Savukārt veiksme ir faktors, kas viņu pametis pilnībā: „Ja saskaitu kopā sacīkstes gan ar Toyota, gan ar D7 bagiju, atklājas bēdu ieleja – nekad nebiju piedzīvojis izstāšanos tehnisku iemeslu dēļ piecās sacīkstēs pēc kārtas. Tēvs teica, ka jāsāk posties uz baznīcu…”

Visi šā gada cīnītāji arī B600 klasē, būs interesanti vērot, vai Jānim Baumanim pēc uzvarām pirmajos posmos un izstāšanās trešajā sacīkstē izdosies saglabāt līderpozīciju, jo iepriekšējais posms atkal sastūma visus favorītus ļoti blīvā punktu grupā.

Šobrīd izskatās, ka problēmās iekūlusies 2000 Super klase, jo pašlaik startam gatavi tikai trīs dalībnieki, kas, visticamāk, nozīmē šīs klases starta atcelšanu. Starp citu, klasi var piemeklēt arī kardinālākas izmaiņas, jo Krosa komisija vakar nolēma ar pilnu bardzību vērsties pret tiem čempionāta dalībniekiem, kuri mēdz startēt LAF nesaskaņotās sacīkstēs. Lai arī pa kādam tādam braucējam ir gandrīz katrā klasē, 2000 Super var ciest visvairāk, jo no rezultātiem, iespējams, var tikt svītroti divi, trīs dalībnieki. Tā, protams, ir laba izdevība kļūt par čempionu tam braucējam, kurš regulāri startē čempionātā, bet trenējas saskaņotās sacensībās. Šim aprakstam labi atbilst, piemēram, Uģis Kaimiņš un Ainārs Kenigsbergs, varbūt vēl kāds.

D12 klase būs vienīgā, kura uz Smilteni sabrauks jau ar zināmu jauno karali – Latvijas čempiona titulu nodrošinājis Andris Jurciņš. D12 klasei šis būs pēdējais Latvijas čempionāta posms, tāpēc būs nopietnā cīņā jādala pārējās medaļas. Interesanti, ka pašlaik nav pieteicies Smiltenes cīņām otrajā vietā esošais Tāvi Pindiss. Vai nu igaunim nav vajadzīgs nekas mazāks par Latvijas čempiona titulu, vai arī viņš būs, taču uz starta izies bez laika kontroles, kā to pieprasa nolikums, ja sportists nav laicīgi pieteicies.

Baltijas klases

Gana interesantas cīņas gaidāmas D-3A un D-7 Baltijas kausa klasēs. D-3A sapulcējušies sešu dalībnieku kuplumā – nav daudz, taču ar ieskaiti un, kas patīkami, ar visu trīs Baltijas valstu pārstāvniecību. Arī kopvērtējuma cīņas būs īpaši aizraujošas, jo pašlaik vadībā atrodas Jānis Ščerbickis un Oskars Eglītis, savukārt ātruma ziņā, šķiet, favorītu statusā vajadzētu būt Dāvim Aupem, Remē Rāmetam un Vitautam Kuram. Tiesa, lai šo salīdzinājumu stiprinieki apstiprina trasē, citādi, iespējams, tas nav līdz galam korekts.

D-7 klase, kura ik pa brīdim cīnās ar kvoruma savākšanas problēmām, šoreiz patīkami pārsteigusi ar septiņu dalībnieku sarakstu, turklāt runā, ka šajā klasē varētu stāties uz starta šogad D12 debitējušais Andris Ramanis. Arī šajā klasē Baltijas kausā plāno ierasties visu trīs valstu braucēji. Favorīts no Lietuvas – Audrjus Pilipavičs, igauņi paši dikti salielījuši iepriekšējā posma uzvarētāju Margusu Vainumetsu, bet mūsu galvenais favorīts – Arnis Ramats.

Beta bagiji atceļo uz Smilteni

Pēdējās nedēļas laikā Beta bagiju bērnu čempionāta klase bija spiesta pārcelt 333 posmu uz Smilteni, jo Ropažos pagājušās nedēļas nogalē noplūda trase. Līdz ar to astoņi bērneļi stāsies uz starta kopīgā pasākumā ar lielāko daļu pārējo Latvijas krosa braucēju. Arī šajā klasē intriģējošas cīņas par kopvērtējuma līderpozīciju.

Sacīkstē pieteikušies arī četri VAZ Klasika klases braucēji. Tā kā klasei Latvijas kausa ieskaite šogad tomēr izjuka, visticamāk, ar Smiltenē VAZ braucēji papildinās Open klases rindas. Tas nemaz nav slikti, jo žiguļu braucēji, patiesībā, diktē toni top-6 pozīciju sadalē, līderis Imants Kolomenskis, pat, ja startētu visos posmos, būtu reāls Latvijas čempionāta bronzas pretendents.

Briest jauka sacīkste!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv