Autokross: Svētdien Brenguļos turpināsies Latvijas autokrosa čempionāts!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
31.05.2012
11:37

Svētdien Brenguļu autotrasē pie Valmieras pl.11:30 tiks aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta otrais posms. Sacīkste būs pirmais turpinājums pēc īpaši aizraujošā sezonas starta Smiltenē. Pirmais posms parādīja neprognozējamas cīņas un līdzvērtīgus konkurentus.

Svētdienas cīņai gatavi Open klases galvenie uzvaras dalītāji – līdzšinējie klases līderi Raimonds Jerāns (Salacgrīva, SK Salaca) un Jānis Kozlovskis (Ogre, SK Ogre), kā arī pirmā posma uzvarētājs Ints Jeršovs (Rīga). Šīs trijotnes spēkošanās pirmajā posmā bija izcila autokrosa cīņa, kas lika vērot braucienus ar īpašu azartu. Ātruma ziņā visi ir līdzīgi, tāpēc uzvarētāju noskaidros meistarība un veiksme.

Arī 2000 Super klasē uzvarētājs nav prognozējams. Sezonas favorīts Juris Spīķis (Rīga, SK Ogre) Smiltenē guva uzvaru, tomēr aizvadītajā nedēļas nogalē Mūsā, ārpus čempionāta ieskaites notikušajā Nacionālajā kausā, uzvaru guva Jānis Miščenko (Aizkraukle), kurš Smiltenē bija otrais. Spīķis, turklāt, pat īsti nepretendēja uz vietu trijniekā. Savu vārdu Smiltenē neizdevās teikt Tomam Ziedānam (Nereta, SK Salaca), jo neizturēja tehnika. Tomēr viņš saglabā favorīta statusu pirms Brenguļu posma. Pirmajā posmā līderpozīciju dienas gaitā lieliski izbaudīja arī Juris Smilga (Laubere), līdz ar to ar viņu jārēķinās arī Brenguļos.

1600 klasē galvenā favorīta statusā Reinis Lilienšteins (Salacgrīva, SK Salaca). Tiesa, pirmajā posmā nebija iespējas izprast viņa spēku samērus ar Kasparu Silenieku (Kuldīga), jo Kaspara auto uz finālu izbrauca ar ātrumkārbas problēmām. Noteikti spēcīgs būs Andis Kļava (Lapmežciems, SK Autocross.lv), kurš arvien vairāk pielāgojas pārbūvētajai tehnikai, un jau Smiltenē bija otrais. Klasē būs daudz dalībnieku, līdz ar to pjedestāla pozīciju tīkotāju būs daudz.

Pirmajā posmā VAZ Klasika kausā uzvaru guva klases līderis Imants Kolomenskis. Tomēr asu pretestību viņam izrādīja Edijs Zimza (Valmiera). Spēcīgi bija šī kausa debitanti Kristaps Maševskis (Rite) un Andris Ozoliņš (Skrīveri), progresē arī Arņa Odiņa (Rencēni) tehnikas izturība, kā rezultātā viņš var pretendēt uz pjedestālu.

Latvijas čempionātā jau trešo posmu aizvadīs Beta bagiju braucēji. Bērnu klases pirmajās divās sacīkstēs uzvaras guvis pērnais čempions Daniels Špaks (Liepāja), aiz sevis abas reizes atstājot Albertu Duntavu (Līči) un Evertu Henilānu (Garkalne). Tomēr jebkurā sacīkstē uz pjedestālu pretendē arī Adrians Pūga (Ķekava), Leo Cabulis (Rīga) un pārējie dalībnieki.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv