Autokross: Uz Franciju Līcis un Grencis, Boks kapitulē

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.05.2012
13:25

Šajā nedēļas nogalē uz Eiropas autokrosa čempionāta pirmo posmu plāno doties Buggy 1600 klases braucēji Māris Līcis un Ervīns Grencis, savukārt pēc ugunsgrēka Smiltenē startu Eiropā līdz Mūsas posmam atcēlis Jānis Boks.

Māris Līcis jau ir Nīderlandē, kur notiek pēdējie tehnikas gatavošanas darbi pirms Francijas cīņas, arī Ervīna Grenča komanda jau ir ceļā.

Grenča starts Smiltenē sacēlis visai pamatīgu ažiotāžu. Pirmkārt, Ervīna tehnikas gatavība nešķita atbilstoša startam Eiropā, otrkārt, visai prāva vērotāju kompānija pauda, maigi sakot, izbrīnu par aizvadītās sacīkstes braukšanas stilu – sadursmes ar konkurentiem un paša mašīnas nolauztie riteņi bija visai raksturīgi valmierieša sniegumā.

Uz abiem šiem jautājumiem ir atbildes. Pirmkārt, Grencim, kā nojaušams, ir divi bagiji un Smiltenē izmantotais nebija tas pats, ar kuru Ervīns debitēja Bauskā rudenī. Uz Franciju Grencis devies ar ātrāko tehniku, kuru svētdien trasē neredzējām.

Par Grenča cīņassparu – šī tēma tiek diskutēta arī Krosa komisijas tiesnešu kolektīvā, un gan Smiltenē, gan pēc sacīkstes ar sportistu par šīm tēmām ir runāts. Skaidrojumu par „nesportiskas rīcības” pieļaušanu mēģina atrast arī Kristjana Rajamē komanda, diskusijas par šo tēmu ir arī latviešu komandās. Interesanti, ka līdzīga slava Grencim bija arī viņa salonautomašīnu startu laikos.

Par to, kā radās un kā vērtējamas avārijas, jāspriež tiesnešiem, kas arī tiks darīts, ar piebildi, ka Smiltenes sacīkstes rezultāti nekādā gadījumā vairs nevar mainīties. Speciālisti, savukārt, ironizē, ka Eiropas čempionāta līderu pulks zinās, kā risināt jauna pilota centienus gūt panākumus.

Ervīna sniegumu Smiltenē sarežģītu padarīja fakts, ka Čehijā iegādātais rezerves bagijs nebija konkurētspējīgs taisnajos gabalos. Līdz ar to pozīcijas uzlabošana tika sekmēta (ja izdevās) ar vēlākas bremzēšanas palīdzību. Tas radīja sadursmes gan ar Jāni Ščerbicki tramplīnā un vēlāk arī pēdējā pagriezienā pirms starta taisnes, savukārt Rajamē vienā no braucieniem tika aizbīdīts tik tālu uz ārmalu, ka igauņa mašīna atdūrās apmalē. Avārijas nebija izteikti nesportiskas, tomēr manevri tika novērtēti kā „uz robežas”.

Diemžēl Jānim Bokam Eiropas čempionāta starts tika atlikts par mēnesi, jo treniņos tika piedzīvota aizdegšanās. Jāņa menedžeris Andis Kivkucāns skaidro: „Teorētiski mēs varētu salikt mašīnu Francijas posmam, taču tas būtu izmisuma darbs, kāds vairāk iederētos pirms pēdējā posma situācijā, kad izšķiras medaļu liktenis. Šobrīd bojājumi mašīnai ir tādi, ar kuriem mēs nepaspēsim tikt galā, lai būtu kvalitatīvi un ar pārliecību. Taču ir arī pozitīvas lietas, ko paspējām iegūt Smiltenē – izmainītā mašīnas aizmugures piekare ir veiksmīga un Jānis komentēja, ka šādus startus ar šo mašīnu viņš vēl nebija piedzīvojis, viss bijis lieliski. Mēģināsim līdz galam saprast, kas īsti izraisīja aizdegšanos, tomēr ir visai liela pārliecība, ka defekts ir zināms.„

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv