Autokross: Vecpils mēdz sajaukt kārtis. Kā būs šogad?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.07.2018
10:37

Vecpils sacensības jebkurā no krosa tipa disciplīnām mēgušas sajaukt kārtis un sarūpēt pārsteigumus. Ja arī šogad kosmosīgie scenāriji paredzējuši sportisko drāmu, tas var izmainīt čempiontitulu dalīšanas gaitu. Kā braucējiem Vecpilī veicās pērn?

Pagājušajā gadā pirmā no divām Vecpils Latvijas autokrosa čempionāta sacīkstēm notika “īstajā” virzienā, tajā pašā, kurā notiks šā gada vienīgais posms. Otra sacīkste sezonas nogalē tika aizvadīta pretējā virzienā.

Pirmā cīņa, kas bija seriāla otrais posms no sešiem, bija salīdzinoši mierīga un sarūpēja sezonas kontekstā visai klasiskus rezultātus. 1600, Open 2500 un VAZ Klasika ieskaitē uzvaras guva vēlākie čempioni (attiecīgi, Rihards Dainis, Ints Jeršovs un Kalvis Tēts), bet B600 un 2000 Super pie panākumiem tika vieni no titulu dalītājiem (Jānis Baumanis un Rūdolfs Bogens).

Toties pretējā virziena cīņa bija klasisks Vecpils haoss. Izcēlās 2000 Super klase, kurā problēmu dēļ potenciālie finālbrauciena uzvarētāji mainījās kā kaleidoskopā. Nolūza ritenis Raimonda Mūrnieka mašīnai, Rūdolfs Bogens pārsita riepu, avāriju dēļ apturēts brauciens… Viens no tiem fināliem, kas paliek prātā.

Open 2500 klasē tehniskas problēmas piedzīvoja abi čempionāta galvenie favorīti Jānis Kozlovskis un Ints Jeršovs, bet sensacionālu uzvaru guva Gvido Saulītis. VAZ Klasika cīņā ierastos čempiontitula kārotājus negaidīti apspēlēja Edijs Zimza, bet 1600 klasē uzvarētāju izšķīra tiesnešu lēmums, kas Rihardu Daini no pirmās vietas aizbīdīja uz otro. Riharda klasiskā klauvēšana pie konkurenta mašīnas aizmugures šoreiz neizgāja cauri, un uzvaru nācās atdot Kasparam Sileniekam. Augusta posms bija graujošs šovs!

Ja šogad Vecpils (vai jebkurš cits no atlikušajiem posmiem) sarūpēs līdzīgus scenārijus, tik īsā čempionātā, kāds ir šogad (pieci posmi) haoss var ietekmēt medaļu un čempiontitulu sadali. Ņemot vērā, ka klasēs pēc pirmajiem diviem posmiem joprojām ir maz skaidrības par favorītiem (izņemot 2000 Super), katrs pavērsiens būs ietekmējošs.

Jādodas uz Vecpili skatīties!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv