Autokross: Zembergam produktīvs karjeras sākums

Viesturs Saukāns  04.05.2017 15:42 0

  Autokross, Ziņas

Smiltenē, LČ pirmajā posmā Juris Zembergs pēc visām 2000 Super klases peripetijām finālā un arī pēc tā sasniedza otro vietu. Ogrēnietis savu dalību Latvijas čempionātā sācis apbrīnojami veiksmīgi.

Juris Smiltenē debitēja 2000 Super klasē, taču ne čempionātā – pērn sezonas pēdējā posmā Smiltenē-2 Zembergs startēja Open 2500 klasē, piedaloties izšķirošā kvoruma veidošanā ar šo pašu divu litru priekšpiedziņas VW Golf III automašīnu. Arī toreiz, pietiekami skarbā konkurencē, Juris sasniedza pjedestālu – trešo vietu.

Rudenī panākums nāca pēc tam, kad klasē rezultātu haosu izveidoja trīs pilnpiedziņas mašīnu izstāšanās tehnisku problēmu dēļ. Zembergs finālā piekāpās vienīgi Jānim Kozlovskim un Jānim Dreimanim.

Šoreiz 2000 Super klasē pjedestāls nāca skarbās cīņās. Abi galvenie sacensību vadības lēmumi par rezultātu maiņu Raimondam Mūrniekam un Mārtiņam Starkam sekoja tieši pēc abu minēto tikšanās ar Zembergu. Finiša līniju Juris pārbrauca ceturtajā vietā, taču pēc lēmumiem viņš pārcēlās uz otro vietu.

Zembergs braucienos izceļas ar stabilitāti, turklāt pērn Krosa komisijas kausa ietvaros aizvadītajās sacensībās pamatīgi uzaudzēta mašīnas izturība. Rezultāts lielisks – divās pirmajās čempionāta sacīkstēs Zembergs uz pjedestāla.

Krosā Juris debitēja 2015. gadā, startējot LAF Krosa komisijas kausa izcīņā. Garajā sezonā gūta ceturtā vieta kopvērtējumā, arī pirmā uzvara šajā seriālā. Pērn Zembergs kļuva par uzvarētāju Krosa komisijas kausa izcīņā, posmos sasniedzot vēl divas uzvaras. Starp citu – abas Brenguļos, kas varētu būt labs mājiens čempionāta Brenguļu posma virzienā.

Dalies ar šo ziņu