Autokross/Folkreiss: Pilnā sparā pieteikšanās Brenguļu finālam

Viesturs Saukāns  13.09.2013 14:59 16

Sportisti piesakās 22. septembra sacīkstēm Brenguļu autotrasē, kas noslēgs šā gada Latvijas krosa sezonu. Tiks aizvadīts LAF Folkreisa Vasaras kausa sestais posms un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa devītais posms, kā arī Latvijas Bērnu čempionāta Beta bagijiem pēdējā sacīkste.

22. septembra cīņa būs ļoti izšķiroša abos pieaugušo braucēju vērtējumos. Andis Kļava un Jānis Dreimanis kā LAF Krosa komisijas kausa līderi uz pēdējo posmu dodas ar vienādu punktu skaitu. Savukārt LAF Folkreisa Vasaras kausā līderi Rihardu Daini no sekotāja Mārtiņa Starka šķir tikai viens punkts, turklāt teorētiski uz uzvaru kopvērtējumā pretendē pieci dalībnieki – arī Ivo Gabrāns, Renārs Ēķis un Sandis Džeriņš. Lai arī mēroga ziņā Brenguļu sacīkste nevar konkurēt ar aizvadīto nedēļas nogali Mūsā, sportiski šī būs ļoti svarīga diena daudziem līdzjutējiem.

Piektdienas pēcpusdienā krosam pieteikušies trīs braucēji – abi līderi un Māris Rusmanis. Lai posms gūtu ieskaiti, nepieciešams vismaz piecu sportistu kvorums, tāpēc laipni aicināts katrs, kurš vēlas uzspēkoties šogad pēdējo reizi.

Folkreisā desmit pieteikumu un jau daži pārsteigumi. Ar Raimonda Āboliņa Audi plāno debitēt jauns braucējs Mārtiņš Sīlis, savukārt Opel Kadett ar 43 numuru kļūst leģendārs, jo piektajai sacīkstei tiek pieteikts jau ceturtais jaunais dalībnieks! Šajā gadījumā – Andris Ungurs (līdz šim Armands Aseriņš, Armands Pārupe, Gints Ērenbots).

Interesants pieteikums no Jūdažiem – pie kopvērtējuma līdera Riharda Daiņa Bauskā zaudētās Mazda MX3 stūres sēdīsies Juris Sirko.

Starp citu, Mūsā līdera Daiņa Mazda automašīnu ar trešo mēģinājumu iegādājās bijušais folkreisa braucējs, Ivo Gabrāna tēvs Guntars. Bija mēģinājums iegādāties arī Mārtiņa Starka automašīnu (Rihards un viņa komanda), taču šoreiz Mārtiņam, atšķirībā no Vecpils-1, paveicās loterijā, un auto palika Starka rīcībā. Līdz ar to kopvērtējuma līderis Rihards Dainis palicis bez auto, taču noteikti plāno startēt Brenguļos – intriģējoši – ar ko?

Šosezon no pieciem izteiktajiem līderiem trīs jau paspējuši piedzīvot auto maiņu. Starks zaudēja Golf Vecpilī-1, Mūsa-1 posmā startējot ar aizlienētu Mazda MX3. Vēlāk viņš savu mašīnu no Anda Dreimaņa atpirka atpakaļ. Ivo Gabrāns zaudēja savu Mazda MX3, kas „caur starpniekiem” nonācis Sergeja Maļceva rīcībā. Kopš tā brīža Ivo brauc ar Mārtiņa Spīķa pārbūvēto Opel Astra. Tagad- Riharda kārta izglābties no situācijas.

Šī nebūs pirmā reize, kad Vasaras kausa rezultātus ietekmēs auto pirkšanas process. Pērn tika iegādāts līdera Rūdolfa Bogena auto, bet Bogenu izglāba rezerves auto, kas bija aizķēries garāžā.

Arī 2011. gadā Vasaras kausa līderus plosīja pirkšanas sērga. Raivis Riekstiņš zaudēja vienu auto pēc otra (vēlāk – Gabrāna un Daiņa MX3), kādā no epizodēm aizķerot arī savu galveno konkurentu Renāru Ēķi, iegādājoties viņa Opel Astra. Vēlāk gan Ēķis Astru atguva, zaudējot tobrīd iegādāto Opel Kadett…

 • Buus jautri… Juris buus Ivo piesedzeejs, vai? :)

  • speedy

   Es jau gatava bildēt un veidod sadaļu-Vecie buki reload. :laugh:

 • vecpils

  ..nu bet forši! Vecpilī-1 tika iekustināta ši pirkšana-pārdošana! :-D

 • Bārda

  Līdz ar to kopvērtējuma līderis Rihards Dainis palicis bez auto, taču noteikti plāno startēt Brenguļos – intriģējoši – ar ko?
  H-O-N-D-AAAAAA ?

 • speedy

  Tāda intrigu vērpete, ka nu…
  Bet nu šitais uzdzen TĀdu gribēšanu lūkoties, kā nu ies ar tām braukšanām….
  Rrrr…nevar vien sagidīt!
  8-)

 • Dodoties uz veikalu redzēju, ka pie R.Daiņa garažas atradās oranža mazda ja nemaldos ar nr. 5 un balts Golf 2 ar nr. 123 kas ļoti līdzinājās R.Bogena čempionauto :O

 • Kaads manam momentam uszpiedis nepiekriitu, laikam labaak zina ar ko mans bro startees :) Gaidam sveetdienu!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA