Folkreiss/Autokross: Folkreisam un Krosa komisijas kausam pievienojas amatieru klases

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.03.2020
15:32

Gaidāmajā Folkreisa Vasaras kausa sezonā plānoti septiņi posmi, savukārt Krosa komisijas kausa izcīņā sešas sacīkstes. Šiem seriāliem šogad pievienosies amatieru autokrosa klases.

Sākotnēji Folkreisā bija paredzēti seši posmi, taču, tā kā Ziemas kauss, pēc visa spriežot, šogad nenotiks, nolemts vasaras sezonā pievienot vēl vienu posmu Priekulē. Formāli kalendāra ziņā vislielākās ciešanas piedzīvojis Krosa komisijas kauss, kas zaudēja visu savu ziemas daļu. Arī šis seriāls ieguvis papildu posmu vasarā, Priekulē, sezonu pagarinot līdz sešām sacīkstēm.

Līdzšinējam Folkreisa un Krosa komisijas kausam pievienojušās amatieru klases, respektīvi, mainījies Krosa komisijas kausa formāts.

Krosa komisijas kausā par PRO klasi nosaukta visa līdzšinējā autokrosa kustība – apvienotas Latvijas autokrosa čempionāta 1600, 2000 Super, VAZ Klasika un Open 2500 klases un tām atbilstošās automašīnas. Savukārt nākušas klāt klases AM D2000 priekšpiedziņa, AM D2000 aizmugures piedziņa un AM VAZ Klasika.

AM klasēs startējošām automašīnām būs jāatbilst Amatieru klašu tehniskajiem noteikumiem. Savukārt nebūs atļauts startēt šajās klasēs braucējiem, kuri 2018. un 2019. gadā startējuši vairāk nekā divos Latvijas autokrosa un rallijkrosa čempionāta posmos, kā arī piedalījušies kaut vienā starptautiskā krosa sacīkstē Baltijā, NEZ vai augstākā līmenī.

Tuvākajās dienās plānots publicēt amatieru klašu tehniskos noteikumus, kuros būs iespēja izprast klašu atšķirības no Latvijas čempionāta klašu prasībām.

PRO klasei sezonas kopvērtējumu veidos visi seši Krosa komisijas kausa posmi. Savukārt AM klasēm būs savi reģionālie kalendāri – Kurzemes ieskaiti veidos abi Priekules posmi un Vecpils sacīkste, Vidzemes ieskaitē Smiltenes un Brenguļu cīņas, bet Zemgales ieskaitē pagaidām viens posms Jēkabpilī. Kalendārs AM klasēm var tikt papildināts līdz 15. martam.

Folkreisā noteikumi bez dramatiskām izmaiņām salīdzinājumā ar pērno gadu, taču ievērojami mainīti automašīnu pirkšanas noteikumi. Automašīnu pirkšana kļūs vienkāršāka un iespējamāka, turklāt potenciāli izdevīgāka arī sacensību rīkotājiem. Tiks izmantots tā sauktais “Somijas variants”, par kuru Autocross.lv ziņoja pērn jūlijā, atrodoties vizītē Hivinkē sacīkstē. Plašāk par pirkšanas procedūru un tās niansēm citreiz.

2020.gada Folkreisa, Krosa komisijas kausa kalendārs

1.posms: 26. aprīlis, Smiltene (FVK, KKK, AM Vidzeme)

2.posms: 23. maijs, Priekule (FVK, KKK, AM Kurzeme)

3.posms: 20. jūnijs, Priekule (FVK, KKK, AM Kurzeme)

4.posms: 18. jūlijs, Pilskalni (FVK, KKK, AM Zemgale)

5.posms: 1. augusts, Vecpils (FVK, KKK, AM Kurzeme)

6.posms: 5.-6. septembris, Mūsa (FVK)

7.posms: 26. septembris, Brenguļi (FVK, KKK, AM Vidzeme)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv