Folkreiss: Kas liek norietēt bijušajiem līderiem?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.01.2016
14:48

Šā gada ziemas folkreisa sezona sarūpējusi dažus pārsteigumus, un daļa no tiem saistīta ar savulaik titulētu braucēju rezultātu kritumu. Bijušie līderi Renārs Ēķis, Rihards Dainis, Mārtiņš Starks, Raivis Riekstiņš un vēl pa kādam šobrīd neražo rezultātus, kādus tie demonstrēja vēl divus, trīs gadus iepriekš. Kas rada šādu situāciju?

Renārs Ēķis pēc Brenguļu kvalifikācijas bija atbīdīts uz pusfinālistu pulku, bet finālā aizcīnījās līdz otrajai vietai, kas ir augstākais rezultāts pusotra gada laikā. 2011. gada LAF Folkreisa Vasaras kausa ieguvējs un folkreisa visu laiku ranga līderis skaidro rezultātu kritumu: “Viss ir vienkārši – augusi konkurence, braucēju līderis un sagatavošanās. Kad es ienācu folkreisā, man pilnībā pietika ar manu kartinga pieredzi, lai apspēlētu konkurentus, pilnībā pietika ar parastu Opel Astra, lai apbrauktu konkurentu mašīnas. Tagad tā vairs nevar. Sportistu braukšanas prasmes ir izaugušas, tehnika tiek gatavota labā līmenī. To parāda arī vēl pirms manis neuzvaramā Artūra Bāriņa sniegums (Ēķis folkreisā ienāca ar Bāriņa Astru): arī viņš, kad parādās, vairs nespēj parādīt to pārsvaru, kas viņam bija pirms dažiem gadiem.”

Ēķis gan pēc šīs sarunas, iekļuvis finālā caur pusfinālu, nikni sasniedza otro vietu.

Tieši gatavošanos par rezultātu krituma iemeslu sauc arī Mārtiņš Starks. Viņam Upesciema un Brenguļu sacīkstes izrādījušās pilnīga katastrofa. Upesciemā Mazda MX3 piemeklēja elektrības defekts, tāpēc Starks neizbrauca uz pusfināla starta. Savukārt Valmierā Mārtiņš izstājās jau brīvajos treniņos ar sajūga defektu. “Viss ir vienkārši, šis vairs nav puiku sports, kurā var ienākt un cerēt, ka visus uzvarēsim tikai tāpēc, ka kādreiz tā bija. Tagad, kad folkreisu izmantoju tusiņa un atpūtas dēļ, es neesmu tik koncentrēts kā pirms dažiem gadiem. Kad folkreisā uzvarēju, es nevarēju naktīs gulēt pirms sacensībām, posmu dienās praktiski neēdu, trasē domāju tikai par punktiem un kopvērtējumu. Tagad mūsu Mazdai noplīsa sajūgs. Tātad neesam sagatavojušies pirms sacensībām. Iepriekš pirms posma viss būtu pārjaukts un pārskrūvēts. Tagad ar vienu aci palūrējām, aizskrūvējām, un atbraucām. Un izlīda defekts. Par folkreisu var teikt visu ko, taču nedomāju, ka tas, ka kāds ikdienā startē autokrosā, automātiski nozīmē, ka folkreisā viņš uzvarēs. Jāstrādā.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv