Folkreiss/Autokross: Brenguļu naktī uzvaras Baltaiskalnam, Vītolam un Tammemegi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.01.2017
12:22

Krietni pēc pusnakts noslēgtajā nakts sacīkstē Brenguļu autotrasē pirmo uzvaru folkreisā sasniedza Emīls Baltaiskalns, autokrosā labākais – Roberts Vītols, bet LADA RX ieskaitē – igaunis Sigmars Tammemegi. Dramatiskie rīkotāju gatavošanās darbi sevi attaisnoja, sarūpējot izrādi daudzajiem skatītājiem un pilnu emociju komplektu sportistiem.

Lai gan nešķita iespējams, trase bija ne tikai līdzena, bet arī visas sacīkstes garumā cieta un slidena. Pēdējā brīža lēmums krosa klasē atteikties no radzēm bija pareizs – tika izglābts segums un visa sacīkste. Tas gan paretināja krosa dalībnieku rindas, jo vairāki jaudīgo mašīnu braucēji atsauca dalību. Taču izrāde no tā necieta.

Skatītāju skaits vēl tiek precizēts, taču ir skaidrs, ka Brenguļu autotrase piedzīvoja vienu visu laiku kuplākajiem apmeklējumiem.

Folkreisā finālā nonāca gandrīz visi favorīti, lai gan Vecpils posma pirmās un trešās vietas ieguvēji, attiecīgi, Mārtiņš Spīķis un Viesturs Plētiens palika ārpus galvenā brauciena. Taču fināls solīja sensācijas. No starta vadībā aizbrauca Dāvis Emīls Ūdris, kurš dienas gaitā demonstrēja lielisku sniegumu. Ceļš uz uzvaru gan bija īss – Dāvis iestiga S-veida pagrieziena ārmalas kupenā, kurā sacīkstes laikā pabija daudzi braucēji. Pēc pamatīgas burzmas vadībā nonāca Viktors Freimanis, kurš droši turēja līderpozīciju un devās ceļā pēc panākuma. Taču par agru devies Džokerī, Viktors iesprūda aiz konkurentiem, kam sekoja arī kļūdas un zaudētas pozīcijas. Vislabāk situāciju izdevās izmantot Emīlam Baltaiskalnam, kurš sasniedza uzvaru, aiz sevis atstājot savus labākos rezultātus guvušos Kalvi Buģi un Arti Biezo, Freimanis finišā ceturtais. Baltaiskalnam, kurš šogad startē pirmo numuru kā pērnā gada Folkreisa ranga uzvarētājs, šī bija sen pelnīta pirmā uzvara. Tiesa, svinības jāaizvada jau bez auto – viņa mašīnu nopirka folkreisā vasaras sezonā startējošais Raimonds Āboliņš.

Ūdris ar sāpīgo neveiksmi kā mierinājumu saņēma kausu par uzvaru Junioru ieskaitē. Komandu vērtējumā pirmajā vietā Cikoptika.lv, ar Baltaiskalnu, Kasparu Cikmaču un Raimondu Berķi sastāvā.

Autokrosa klasē astoņu dalībnieku konkurencē galveno toni noteica Jānis Veģeris un Roberts Vītols. Kvalifikāciju pārliecinoši uzvarēja Roberts, bet Jānis, lai arī ātrs, ar jaudīgo auto bez radzēm piedzīvoja kļūdas, kas otro starta vietu finālā deva Andim Kļavam.

Finālā Veģeris un Vītols pārliecinoši aizbēga no sekotājiem, bet viņu dueli izšķīra Džokera apļa stratēģijas. Fināla beigu daļā Veģeris devās Džokerī, nedaudz kļūdījās tā izejā (Džokeris pirmo reizi bija izveidots S-veida pagrieziena izejā, ārmalā), kas deva iespēju Vītolam iespraukties iekšmalā un pēdējos metros izraut uzvaru. Tā kā Jānis centās aizstāvēties visiem spēkiem, mašīna izslīdēja un frontāli trāpīja betonā turpat pie finiša posteņa. Tā pazuda arī otrā vieta, jo mašīna palika stāvam metru pirms finiša līnijas… Līdz ar to otrais Kļava, bet trešajā vietā – Uģis Oliņš, kurš jau otro gadu pēc kārtas finālā apspēlē šķietami neaizsniedzamos Latvijas čempionāta dūžus un kāpj uz Brenguļu autotrases pjedestāla.

LADA RX klasē trīs A finālu summā uzvaru guva igaunis Sigmars Tammemegi, aiz sevis atstājot Jāni Balodi un Andri Kaufmani.

Sacīkste noslēdzās ap diviem naktī. Neapšaubāmi atšķirīga un iespaidīga cīņa!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv