Noskaidroti Latvijas autokrosa pirmie čempioni un uzvarētāji

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.08.2012
14:48

(LAF ziņojums presei) Svētdien Smiltenē aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta un kausa izcīņas posms. Sacīkste Tepera trasē sarūpēja 2012. gada pirmos titulu ieguvējus. Par Latvijas čempioniem autokrosā kļuva Reinis Lilienšteins (1600 klase), Jānis Miščenko (2000 Super) un Bruno Leimanis (D12). Latvijas bērnu čempions Beta bagiju klasē – Daniels Špaks. Latvijas kausa ieguvējs VAZ Klasika ieskaitē – Imants Kolomenskis. Pārējo klašu uzvarētājus noteiks pēdējā posma Mūsā notikumi.

Smiltenes sacensība izvērtās par izcilu izrādi skatītājiem. Dienas laikā vairāki kūleņi, īpaši azartiskas cīņas un sensacionāli sasniegtas uzvaras. Divās klasēs uzvarētājus noskaidroja pēdējā līkumā pirms finiša.

1600 klasē Reinim Lilienšteinam (Salacgrīva, SK Salaca) šī bija sacīkste, kurā jānodrošina Latvijas čempiona tituls. Meistars šo panākumu arī guva, jau kvalifikācijas braucienos sakrājot pietiekami daudz punktu, lai uz A fināla startu stātos šā gada čempiona godā. Nodrošinātais tituls gan netraucēja cīnīties par uzvaru. Startā vadībā izrāvās Andis Kļava (Lapmežciems, Autocross.lv), tomēr pirmajā aplī Lilienšteinam izdevās konkurentu apspēlēt un sasniegt līderpozīciju, vēlāk arī uzvaru. Kļavu apdzina arī galvenais sezonas līdera konkurents Ritvars Zobens (Laubere, SK Ogre), tomēr pēc dzesēšanas sistēmas defekta pēdējā aplī piedzīvots motora defekts. Kļava otrais, bet trešo vietu sasniedza Mareks Tauriņš (Bauska, Autocross.lv).

2000 Super klasē diena sākās ar izšķirošu notikumu – vienam no čempiontitula pretendentiem Jurim Spīķim (Rīga, SK Ogre) laika kontrolē plīsa mašīnas pusass, kas Jurim pirmajā kvalifikācijā lika startēt no beigām. Pakaļdzīšanās beidzās ar kūleni un startu arī otrajā kvalifikācijā no pēdējām vietām. Smagā cīņā, ar pārsistu riteni, tika izrauta trešā vieta, kam sekoja izstāšanās trešajā kvalifikācijā. Līdz ar to A finālā Spīķim atkal starts no beigām. Tikmēr braucienu uzvaras un punktus krāja sezonas līderis Jānis Miščenko (Aizkraukle, SK Ogre). Abi līderi satikās finālā, kad Spīķis visus pārējos konkurentus bija apdzinis. Dramatiskās kontaktcīņās Juris pat nonāca līderpozīcijā un turēja Jāni aiz sevis. Taču pēdējā apļa pēdējā pagriezienā Miščenko atrada brīvu spraugu starp Spīķa mašīnu un apmali. Pēc kontaktcīņas Miščenko sasniedza uzvaru, bet Spīķis palika trases malā ar nolauztu riteni. Miščenko čempions, bet Spīķim skatītāju sajūsma par lielisku izrādi. Finišā otrais – Toms Ziedāns (Nereta, SK Salaca) un Aleksandrs Ņikitins (Nereta), kuram šī bija debijas sacīkste Latvijas čempionātā.

Open klasē līdz čempiona noskaidrošanai vēl jāgaida, taču skaidrs, ka 8. un 9. septembrī Mūsas trasē būs izšķirošs Inta Jeršova (Rīga, SK Autocross.lv) un Raimonda Jerāna (SK Salaca) duelis. Smiltenē Jeršovs kontrolēja visus kvalifikācijas braucienus un arī A fināla lielāko daļu. Taču brauciena noslēgumā pērnais čempions Jerāns pietuvojās Jeršovam un brauciena pēdējā apļa pēdējā līkumā veica agresīvu apdzīšanas manevru, izcīnot uzvaru. Abi dalīs titulu Mūsā – starp Jeršovu un Jerānu kopvērtējumā tikai četru punktu starpība. Trešais Smiltenē – Eduards Iesalnieks (Valka, TSK Smiltene).

Arī B600 bagiju klasē visi čempiontitula dalīšanas rēķini atstāti uz pēdējo posmu. Tiesa, labu darbu Smiltenē paveica čempionāta līderis Jānis Baumanis (Mārupe, SK Autocross.lv). Viņš, par spīti nopietnai sāncensībai no galvenā konkurenta Kaspara Bumbiera puses, uzvarēja visos braucienos, arī A finālā, nelielo kopvērtējuma pārsvaru izaudzējot līdz 13 punktiem. Bumbiers (Bauska, SK Rietumi), savukārt, A finālā gandrīz zaudēja arī otro vietu, jo pēc starta veiksmīgāks izrādījās Valters Zīverts (Priekule, SK Rietumi). Tomēr brauciena otrā apļa beigās Kaspars veica uzbrukumu un ieguva otro vietu. Tiesa, par manevra atbilstību noteikumiem tiesneši ilgstoši pētīja video materiālus, rezultātā Bumbiera rezultātu saglabājot nemainīgu. Zīvertam pēc šīs cīņas nācās izstāties. Trešais sacīkstē – igaunis Keivo Koivs, kuram šis ir pirmais Latvijas čempionāta pjedestāls.

D12 smago automašīnu klasei Smiltenē bija čempionāta pēdējais posms. Uz Latvijas čempiona titulu pretendēja igaunis Tāvi Pindiss, cēsinieks Bruno Leimanis (Melatlux) un Aldis Grantiņš (Grobiņa, Autosports Grobiņa). Lai gan Pindiss bija galvenais favorīts, viņa sacīksti sabojāja tehnikas problēmas. A finālā viņš riņķoja pa trasi lēnāk nekā ierasts un nevarēja konkurēt ar Leimani un Grantiņu. Uzvaru posmā guva smiltenietis Andris Jurciņš, bet Leimanim otrā vieta, kas atnesa trešo Latvijas čempiona titulu. Trešo vietu guva Grantiņš, izraujot čempionāta sudraba medaļu. Pindiss, finišējot septītais, spiests samierināties ar bronzas medaļu.

Bērnu klases Beta bagiju cīņā līderim Danielam Špakam (Liepāja, Liepājas rallija komanda) šī nebija vienkārša sacīkste, tomēr ar tradicionālu iznākumu – vēl viena posma uzvara kabatā un priekšlaicīgi nodrošināts otrais Latvijas bērnu čempiona tituls. Otro vietu posmā guva Everts Henilāns (Garkalne, Baltic Motorsport Partner), kopvērtējumā nodrošinot otro vietu. Trešais posmā Adrians Pūga (Ķekava, Auto Racing Team). Mūsā viņam ir izredzes nodrošināt čempionāta bronzu.

Baltijas smago bagiju B6000 klasē dienas gaitā pārsteidza atklājums – gados jaunais Ainārs Ramats kvalifikāciju noslēdza otrajā vietā, vienu no braucieniem uzvarot. Viņš sīvi spēkojās ar vienu no favorītiem Andri Ramani, kurš guva pirmo starta vietu A finālā. Šķita, ka Latvijas sportistiem būs labi rezultāti. Turklāt A finālā pēc starta trešajā vietā nonāca vēl viens Latvijas braucējs Jānis Kozlovskis. Diemžēl aiz pirmā līkuma Jāņa bagijs trāpīja Ramata mašīnas sānos un abi palika stāvam, palaižot garām visus konkurentus. Rezultātā uzvara Ramanim, sekoja igauņi Marguss Vainumetss un Vahurs Lillmans.

Latvijas autokrosa čempionāta posms notiks pēc divām nedēļām Bauskā, Mūsas trasē. Tā kā šī būs arī Baltijas čempionāta sacīkste, daudzie lietuvieši un igauņi var iejaukties nacionālo titulu un medaļu dalīšanā!

Informācija: www.autocross.lv

Smiltenes avāriju video: http://localhost/autocross/?p=7198

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv