Autokross: B600: čempionāts pusē, viss sākas no sākuma

admin admin
06.06.2010
00:47

Neskatoties uz to, ka Latvijas čempionāts B600 klasei jau sasniedzis ekvatoru, klases kopvērtējumā viss ir tik sajaucies, ka skaidrības joprojām nav nekādas. It kā nojaušami favorīti, taču pirmajos trijos posmos notikušais neļauj prognozēt čempionātu. Daudz kopējās intrigas vārdā padarīja sestdienas cīņas Priekulē.
Divi galvenie sacīkstes notikumi bija līdera pēc diviem posmiem Aigara Liškovska izstāšanās jau laika kontroles braucienos motora defekta dēļ, kā arī galvenā favorīta Ģirta Zīles uzvaras zaudēšana fināla pēdējā aplī. Tā visa rezultātā Zīle, Otto Vočtavs, Liškovskis un Jānis Baumanis nonākuši kopvērtējuma galvgalī nieka divu punktu robežās.
Motora defektam īpašu skaidrojumu nevajag, tik jāatzīmē viedoklis, ka B600 klasē izmantotajiem motoriem sāk tuvoties resursa beigas (lielai daļai čempionāta motoru apritējusi pusotra sezona) un šis defekts var kļūt populārs turpmākajā sezonā.
Par uzvaru zudumu pēdējā aplī…
Ģirts Zīle bija galvenais sacīkstes favorīts, sevišķi pēc Liškovska izstāšanās. Taču braucienos viss nenoritēja gludi. Pirmo kvalifikāciju viņš uzvarēja pēc tam, kad dažus metrus pirms finiša pārplīsa ķēde Valtera Zīverta bagijam, bet otro kvalifikāciju Zīle uzvarēja pēc līdera Vočtava izstāšanās pusass defekta dēļ. Trešajā kvalifikācijā uzvarēja Zīverts. Šāds dienas ritējums Zīles kā favorīta statusu krietni iedragāja, lai gan nebija arī redzams kāds konkrēts braucējs, kurš būtu tiešais Ģirta drauds.
Finālā Zīle izmantoja savu pēdējā laika trumpi – vinnēt startā braucienā, kurā tas ir absolūti nepieciešams. Šādi divreiz Ģirts vinnēja startus iepriekšējā posmā Bauskā, tā viņam tas izdevās Priekulē.
Uz brīdi Zīle pat bija pārliecinoši atrāvies no sekotājiem un likās, ka uzvara ir kabatā. Taču nesaprotamu iemeslu dēļ priekšpēdējā aplī vicečempions sev pielaida klāt sekotājus Vočtavu, Baumani un Podžuku. No cīņas jau bija izstājies Zīverts.
Baumanis devās uzbrukumā Vočtavam, taču plāns nenostrādāja, Jānis sagriezās un palaida garām Podžuku, kurš pirmo reizi čempionātā nonāca trijniekā. Pēdējā aplī izejā uz garo taisni Zīle atstāja brīvu iekšmalu, kurā iemetās Vočtavs un situāciju izmantoja arī Podžuks – šokējošās izmaiņas netika labotas līdz finišam. Vočtavs, kurš līdz šim bija baudījis pāris uzvaras Latvijas kroskartu CK 125 čempionātā, sasniedzis panākumu arī B600 bagijos.
Arī Podžuks guva augstāko sasniegumu – čempionāta debitants sasniedza otro vietu. Interesanti, ka pirms fināla viņa mašīna ieguva labākus amortizatorus, ar kuriem izlīdzēja Liškovska komanda. Šādai labdarībai bija augļi – Podžuks, gūstot augstu vietu, bet nepretendējot uz medaļām, atņēma punktus Aigara konkurentiem, šajā gadījumā Zīlem un Baumanim.
Ģirts Zīle uz pjedestāla nebija sajūsmā par sasniegto pozīciju. Tiesa, pirmo reizi šajā sezonā pērnais vicečempions nonācis kopvērtējuma līderpozīcijā. Kāds būs turpinājums šīs klases trillerim?

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv