Rallijkross: Gan Nitišs, gan Baumanis uzvar pasaules čempionāta posmā Norvēģijā!

Viesturs Saukāns  15.06.2014 19:07 7

Maksimālo rezultātu guvuši Latvijas rallijkrosa braucēji Norvēģijā, Hellas trasē: Reinis Nitišs izcīnīja pirmo uzvaru FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmā SuperCar klasē, bet Jānis Baumanis guva pirmo uzvaru FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē. Šī ir pirmā reize, kad kāds no Latvijas sportistiem uzvarējis FIA pasaules čempionāta sacensībās.

SuperCar klasē Nitišs aizvadīja pārliecinošu finālbraucienu, katrā aplī esot ātrāks par visiem saviem konkurentiem. Vienīgais atstājis Džokera veikšanu un pēdējo apli, Nitišs no tā atgriezās priekšā Peteram Solbergam. Lai gan leģendārais norvēģis sākotnēji meklēja ceļu garām Reinim, latvietis atlikušajos pagriezienus izveidoja pārsvaru un noturēja uzvaru. Solbergs – otrais, atraktīvais amerikānis Kens Bloks – trešajā vietā. Nitišs kļuvis par kopvērtējuma līderi pasaules čempionātā, bet viņa un norvēģa Andreasa Bakerūda Ford Olsbergs MSE komanda nostiprinājusies vadībā komandu cīņā.

Nitišs bija vadībā pēc sestdienas diviem kvalifikācijas braucieniem, taču trešās kvalifikācijas starta kļūda nobīdīja latvieti uz otro vietu. Pusfinālā, startējot no pirmās starta vietas, Reinis sasniedza dramatisku uzvaru, ar sliku riepām mitrā trasē nosargājot uzvaru pār sekotāju Timmiju Hansenu tikai par 0,014 sekundēm. Fināla sniegums bija daudz stabilāks, un uzvara – pelnīta.

Jānis Baumanis savā dzimšanas dienā sasniedza pārliecinošu uzvaru finālā, neatstājot cerības konkurentiem. Jānis jau no starta izrāvās vadībā un, atstājot Džokera apli uz pēdējo brīdi, jau bija izveidojis aptuveni septiņu sekunžu pārsvaru. Līdz ar to Džokera izbraukšana pēdējā aplī bija formalitāte. Otro vietu guva dānis Ulriks Linnemans, trešais – mājinieks, debitants Espens Isaksetre.

Nedēļas nogale Baumanim sākās ar 12. vietu pirmajā kvalifikācijā, kam sekoja viena otrā vieta un divas uzvaras – kvalifikācijas kopsummā uzvarēts. Pusfinālā vēl viena uzvara, un posma maksimālais punktu skaits, pievienojot fināla uzvaru, rokā.

Eiropas čempionātā Jānis pēc trim posmiem piektajā vietā – daudz ietekmē neveiksmīgā cīņa Lielbritānijā, kad motora defekts atstāja Baumani bez punktiem.

Nākamais pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posms – 28. un 29. jūnijā Somijā, Kouvolas trasē.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

 • Hell yeah! :)

 • Nr66

  Super..!!!!

 • susurs

  mūsējie monstri… ir ar ko lepoties…tiekai pašiem nav savas īstas rallijkrosa trases.kur varētu būt Latvijas rallijkrosa čempionāts.(izņemot bausku.)

 • Fans

  Reinis bomba! Kopvērtējums gāž! Neticami! Fantastiski!

  p.s. jābuko prāmis uz Somiju!
  :)

  • Nezinu, kā ar Somijas posmu (latviešiem Vecpils tajā weekendā), bet Zviedrijas posmam pēdējais brīdis bukoties, jo nav vietas uz prāmjiem. Tā kā, tie, kuri riktējas uz SWE, nekavējieties ne minūti!!! Ja nav Rīga-Stoķene Tallinkam, apskatiet V-pils-Nineshamu, tur vēl varētu būt opcijas. Bet tiešām jāpasteidzas!

 • vsa

  cik ir dzirdets ka bikerniekos buveja trasi rallijkrosam un bija liela nauda ielikta, bet kadam tas nepatika un to projektu noslapeja. jo tad bauskai butu atnemta liderpozicija rallikrosu rikosana.. to man kada tante teica.. gaidu komentarus no zinosiem laudim.

 • ass

  ko neizdarija platigais Slega to izdaria piezemetais NITISS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***