Rallijkross: Publicēts pasaules rallijkrosa čempionāta Supercar sastāvs

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.03.2017
21:19

Pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji publicējuši oficiālo sezonas dalībnieku sarakstu Supercar klasē. Kā zināms, braucēju pulkā arī Jānis Baumanis un Reinis Nitišs. Pirmdien IMG sola publicēt arī Eiropas čempionāta klašu – Supercar, Super 1600 un TouringCars – dalībniekus.

Pasaules čempionātam pieteiktas sešas komandas, kuras katra nominējušas divus braucējus, kuri nesīs punktus komandu ieskaitē.

EKS Performance AB pieteikusi savu līderi, pasaules čempionu Matjasu Ekstremu un Tomasu Heikinenu. Hoonigan Racing Division sastāvs arī nemainīgs – Kens Bloks un Andreass Bakerūds. Team Peugeot-Hansen piesaka pērnās zvaigznes Timiju Hansenu un Sebastjēnu Lēbu. Peters Solbergs apvienojies ar zviedru Volkswagen: PSRX Volkswagen Sweden sastāvā Solbergs un Johans Kristofersons. Šīs vienības – vairāk vai mazāk – tiek uzskatītas par rūpnīcu atbalstītām vienībām (attiecīgi, Audi, Ford, Peugeot un Volkswagen).

Manfreda Štola Team STARD (Ford Fiesta) sacēla vētru pirms vairāk nekā nedēļas, piesakot LOCO Eneregy Drink braucēju Jāni Baumani un Timuru Timerzjanovu. Abu bijusī komanda, kas šogad nedaudz mainījusi nosaukumu, MJP Racing Team Austria (Ford Fiesta) uzrunājusi Timo Šaideru un Kevinu Eriksonu.

Trīs no “īstajām” komandām pieteikušas arī trešos (un vairāk) braucējus. EKS vienības rindās startēs Reinis Nitišs, kas latvietim ir ļoti laba iespēja atgriezties līderpozīcijās. Team Peugeot-Hansen trešais braucējs ir Kevins Hansens. Pagaidām neprecīzi plāni MJP Austria vienībai par šefa Maksa Puhera plāniem – veiks atsevišķus posmus. Endrjū Džordans šīs vienības sastāvā aizvadīs Lielbritānijas posmu Lidenhilā.

Individuālie pieteikumi no četrām vienībām. LOCO Racing Team (Kristofersona pērnā gada Volkswagen Polo), patiesībā, uzskatāma par Latvijas komandu, jo pieteicēja licence uz Andra Baumaņa vārda izņemta Latvijas Automobiļu federācijā. Pilots – brits Gajs Vilkss. DA Racing uz starta ar Žanu Batpisti Dibūru, ar pērnā gada Peugeot 208, ar kuru Kevins Hansens kļuva par Eiropas čempionu. Ar komandas otru mašīnu piecos posmos startēs līdz šim kā WTCC čempionāta braucējs zināmais Greguārs Dimustjē. Markuss Gronholms pieteicis GRX vienību, kuras braucējs būs juniors Niklass Gronholms. Savukārt ungārs Kornels Lukačs, kurš līdz šim startējis zem pseidonīma “CsuCsu”, startēs ar Speedy Motorsport komandas KIA Rio, kuru līdz šim atsevišķos posmos izmantoja Džidži Galli. Itālis šīs komandas rindās dažās sacīkstēs trasē vedīs jaunākas paaudzes KIA.

Kopumā pirmssezonas sarakstā pieminēti 20 dalībnieki. Tomēr čempionāta laikā būs gan pilotu maiņas, gan papildu braucēji posmos.

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv