Autocross.lv: 15 gadi tiešsaistē!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.09.2020
07:36

Pirms 15 gadiem – 2005. gada 4. septembrī – pirmo ziņu publicēja mājas lapa, kuru šobrīd zinām kā www.autocross.lv. Visus šos gadus sekots līdzi autokrosam, vērots, kā izveidojas Folkreiss un vēlāk arī rallijkross. Galvenais dzinējspēks – neizsīkstoša, augoša auditorija, par ko paldies katram, kurš ienāk paskatīties, vai kāda jauna ziņa par mums mīļo sporta veidu!

Sapnis par mājas lapu, kurā varētu būt ziņas, rezultāti, komentāri, kalendāri un prognozes, radās vēl krietni senāk, praktiski līdz ar interneta pieejamības nostiprināšanos. Jā, gadus 20, 25 atpakaļ internets bija jaunums un ne katram pieejams!

Autokrosa lapas ideja realizējās, kopā sanākot entuziastiem un izveidojot portālu ar nosaukumu autocross-mag.com. Sarežģīti, taču tobrīd tā vajadzēja, mājas lapa bija domāta kā papildinājums drukātajam žurnālam. Jā, bija arī tāds, iznāca veseli trīs numuri! Tomēr bija skaidrs, ka drukāts medijs šauras nišas tēmā, bez finansējuma no malas, nebūs ilgdzīvotājs. Kādā brīdī palika tikai interneta versija, kuru vienatnē turpināja Viesturs Saukāns.

Drīz pēc tam palīgā nāca brālis Krišjānis Saukāns – ar nenormālu entuziasmu un jauna cilvēka interesi tieši mājas lapas tehniskajā un dizaina jomā. Viņš ātri sazīmēja veidus, kā nonākt līdz jau saprotamākai adresei www.autocross.lv, būvēja vienu lapas dizaina versiju pēc otras, cīnījās – un cīnās – ar Autocross.lv tehniskajām likstām un vizuālo izskatu. Dažkārt versijas mainās tik strauji, ka rakstnieks netiek māksliniekam līdzi: vēl nav apgūts darbs ar pēdējo versiju, kad pienāk informācija par jaunas tapšanu, jo šī jau “novecojusi, gadu veca”. Ne katrai mājas lapai interneta dzīlēs ir šāds noslēpts motors. Bez Krišjāņa tas viss būtu neglīts, novecojis, slikti darbotos un, visticamāk, jau būtu nobeidzies.

Skaidrs, ka mums abiem ir sapņi un idejas par to, kam un kā ir jābūt Autocross.lv, krietni apsteidz iespējas realizēt plānoto – ir ikdienas dzīve un darbi, kas atņem laiku un spēku. Es gribu daudz ziņu katru dienu, intervijas – gan rakstītas, gan audio, gan video versijā. Gribu rezultātus, kuri ir Autocross.lv jau tad, kad braucēji vēl nav izbraukuši no trases. Krišjānis grib sen plānoto mediju, video sadaļu, kurā ir sacensību apskati, tās pašas intervijas, līdzjutēju un sportistu avāriju kolekcijas… To visu gribam, un gan jau kādreiz būs!

Un tomēr pāri visam – Autocross.lv spēj darboties un rast motivāciju tikai tāpēc, ka statistika rāda ļoti lielu lasītāju un skatītāju mīlestību, apmeklējumu. Skaitļi ir vērā ņemami, ko ar izbrīnu atzinuši vairāki eksperti un reklāmas cilvēki. Un tā ir arī mūsu atbildība – kādreiz tik ļoti “nav laika” uzrakstīt ziņu pirms vai pēc sacensībām, taču saproti – ir mūsu sporta ļaudis, kuri ļoti gaida šo ziņu. Tāpēc jāņem, un jāraksta. Un tas veido mūsu kopīgo Autocross.lv!

Paldies, ka esam!

Jūsu Autocross.lv

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv