Autocross.lv konkurss: Stāsts Nr.11: Mareka Daiņa virpuļi Vecpilī

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.04.2020
08:03
Mareks Dainis daļu Vecpils fināla brauciena veica neparasti

Konkursa 11. stāsts no Mareka Daiņa, kurš ir vēl viens, kurš izbaudījis Vecpils karuseļus – kūleņošana pēc starta Latvijas čempionāta posmā.

“Bija 2014.gada 2.augusts. Šajā dienā notika Latvijas autokrosa čempionāta 3.posms, kas Vecpils autotrasē tika aizvadīts pretēji ierastajam braukšanas virzienam. Īsi pirms sacīkstes secinājām, ka nepaspēsim salabot manas 1600 klases Honda CRX dzinēju, un punktu krāšanas nolūkā būs jāizmanto savulaik Folkreisā braukto un daudz piedzīvojušo Honda Civic. Tā kā šis auto bija aprīkots ar čempionātam atbilstošu drošības karkasu – domāts, darīts! Jau sākumā bija skaidrs, ka konkurēt ar vismaz 5-10 reizes dārgākiem auto nebūs reāli, taču punktus kaut kā ir jākrāj. Kvalifikācijas braucieni tika aizvadīti salīdzinoši mierīgi, mēģinot no auto izspiest optimālo (braukšana bez stūres pastiprinātāja ar priekšpiedziņu ir kā mēģināt nokārtoties nenolaižot bikses – varēt var, bet jēgas nekādas). Punktiņ krājies, kas pēc priekšbraucieniem dot otro rindu finālā ar startu no ārmalas. Tā kā manam komandas biedram Rūdolfam Bogenam diena iesākās ar kūleni un pamatīgiem auto atjaunošanas darbiem, viņš startēs no pēdējās rindas. Komandas biedram jāpalīdz! Fināla starts, par pārsteigumu pats sev no starta aizbraucu kā ceturtais, rauju uz pirmo līkumu ar domu, ka jāsaiet pašam un Sašam (Bogenam brīva ārmala), bet šeku reku – saņēmu vienu sitienu pa aizmugures kreiso spārnu no biedra Mūrnieka, tad otru un pēc trešā mana mašīna jau pilnā tvaikā šķērsām lido valnī! Rezultātā (liekas, ka bija pilni divi kūleņi), tas, kas dabā ilgā sekundes trīs, man ilga daudz, daudz ilgāk. Pēc pirmā pilnā apgrieziena atlaidu stūri, jo bija sajūta, ka šitas būs ilgi! Kad viss beidzies, saprotu, ka auto ir uz riteņiem, dzinējs rūc – lieku ātrumā, pāri valnim un ar šķību un greizu lamatu maucu tālāk. Vienīgais šoku radīja fakts, ka brīdī, kad zeme – debesi beidzās, pļavā no manis pa kreisi figurē komandas biedrs. Kā viņš tur nonāca? To sapratu tikai noskatoties video. Acīm redzot Mūrnieks, mēģinot izvairīties no mana kūleņojošā auto, rāva pa labi un uzrāva virsū Rūda mašīnai. Gadās!”

“Kā viss beidzās? Ar šķību un greizu auto nobraucu gandrīz visus fināla apļus, līdz pēdējā aplī līkumā pirms braukšanas kalnā, nolūza abi priekšējie plaukti. Ko nu? Neko, uzkāpu uz jumta, paklanījos skatītājiem un gāju mājās. Ir ko atcerēties!”

“PS – savas 10 gadus ilgās autosportista karjeras laikā “uz mutes” esmu bijis divas reizes – toreiz Vecpilī (vecā Honda Civic) un 2016.gada sezonas pirmajā – Smiltenes posmā, kad ar pusotru kūleni iesvētīju savu tikko uzbūvēto jauno Honda Civic.

PPS – kā saka Kaspars Džeriņš: “Tas, kurš Vecpils autotrasē nav metis vākus – nav īsts autosportists!” Tātad – esmu atzīmējies!”

Mareka lidojuma video (6:00 minūte)

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv