Autocross.lv konkurss: Stāsts Nr.17: “Vecpils kūlenis = Bauskas betons”, Klāva Benefelda pieredze (VIDEO, FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.04.2020
11:23
Dažkārt kūlenis Vecpilī ir patīkamāk nekā betons Mūsā...

Autocross.lv konkursā atļauts startēt ne tikai ar kūleņiem, bet arī ar skarbām avārijām bez riteņu apgriešanas. Tas sportistos radīja atziņu: kūlenis Vecpilī ir tas pats, kas betons Mūsā! Klāvs Benefelds izmēģināja Bauskas variantu…

2012.gads, Mūsa.

“Tālais 2012. gads. 8. septembris. Bauskas trase Mūsa, veco īpašnieku rokās. Tā nu ir sanācis, ka spilgtākā avārija ir vienā dienā ar debiju oficiālā autosportā – folkreisā. Toreiz bija pabraukts līdzi uz sacensībām čomiem, mazliet paskrūvēts, garša bija, tas bija galvenais. Savu spēku ietvaros apmēram gada laikā tika uztapināts Folkreisa auto, klasika, žigulis. Nospraustais mērķis bija posms mājas trasē, Skrundā, taču posms izpalika un leģendārajā Priekules gandrīz notikušajā krosa posmā Saukānu Viesturs uzrunāja mani ar tekstu: ‘’Vecīt, kad tu beidzot sāksi braukt?!”.

Sacensību rīts, sacīkstes uzstādījums viens – nobraukt līdz galam un ar daudz maz veselu mašīnu atgriezties mājās. Pasākums tolaik šķita milzīgs, paredzēts divdiennieks, laikam Baltijas kauss klāt bija. Ne īsti gulēts, uztraukums gandrīz ārēji nemanāms, dūša papēžos. Aiziet dalībnieku sapulce, treniņi, un laiks pirmajai kvalifikācijai. Ja mājās likās, ka ap garāžām iet lupatā, tad startējot pirmo reizi barā vairs tik jestri neiet. Pirmo kvalifikāciju principā izdzīvoju un pārdzīvoju ar sevi, emocijas nebija pazīstamas. “Bauskas tramplīnos vēderā tauriņi, startā kaut kas ar lielākiem spārniem. Visam komplektā, iebraucot servisa parkā, izkabinās kulise, žigulim diezgan erotisks pasākums ieāķēt atpakaļ. Pirmās bērnu slimības, auto praktiski braucošs tikai pēdējo nedēļu.”

“Otrā kvalifikācija, starta zona, sirds atkal kaut kur pa muti dauzās, aiziet starts. Kaut kā izbraukts pirmais līkums, iekārtojos pirmspēdējā vietā, aiz muguras vēl viens debitants – Jānis Orbidāns. Kaut kā aplis pirmais noriņķots, otrais noriņķots, jūtu, ka Jānis baaaiiigi tuvu aizmugurē sēž, 1.6 žiguļa motors nav īsti konkurētspējīgs tobrīd. Nāk līkums pirms pirmā tramplīna, sedzu iekšmalu, cik varu, un saņemu sitienu pa auto aizmuguri. Pēc tā manāmi auto sanes, taisnoju, cik nu spēju un bams!, trieciens pa priekšu, un nu jau ar pilnībā izgrieztiem ratiem uz pretī nākošo betonu. Spiežu bremzes un mēģinu stūri aizgriezt uz pareizo pusi… Video dzirdams Viesturs: ‘’Divi debitanti tikko iznīcināja savas mašīnas!’’ Tālāk atceros tikai tiesnesi, kas lika parādīt, vai viss ok… Sagaidīts tiesneša signāls, ka drīkst pamest auto, cenšos atspiest savas durvis vaļā, nesanāk, saspiestas. Izlecu pa blakussēdētāja durvīm, pāri ‘’jaukajai’’  betona apmalei. Saprotu, auto viss slikti. Jānim ar rūgtumu kaklā paspiesta roka, sacensība beigusies abiem.”

“Rezumē? Ar gadu būvētu autiņu nobraukti apmēram 9 apļi, ritenis salonā, virsbūve šķība, jumtā bukte, grīdā bukte, kārbā caurums, motoram priekšas detaļas pa trasi un uz pannas mētājas, pašam dulla galva un kājas sāp. Visā visumā, Mūsas divdiennieks septembrī kļūst par sezonas ‘’must have’’ un, lai arī sāpīga pieredze, trase mīļākā vēl līdz koronas laikiem!”

Mūsas avārijas video (2:25 minūte)

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv