Autocross.lv konkurss: Stāsts Nr.18: Un vēlreiz debijas laiku kļūdas – Jānis Orbidāns (VIDEO, FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.04.2020
21:03
Vecpils kosmodroms - pirmais asais līkums pēc starta. Šajā konkursā vismaz trešais stāsts no šīs vietas

Autocross.lv 18. stāsts no Folkreisa un arī autokrosa braucēja Jāņa Orbidāna, kurš izvēlējies atklāt slepenos failus diviem saviem kūleņiem, no kopā septiņiem. Jau atkal – tieši debijas sezonā pirmie nopietnie incidenti.

“Sveiciens visiem autosporta faniem! Iemūžināti kopā man ir divi kūleņi, senajā 2013. gadā.”

2013.gads, Brenguļu autotrase.

“Ierados autotrasē ļoti labā garastāvoklī, un pa ceļam pat tika iemūžināti pāris video ar glupībām. Ieradāmies salīdzinoši kuplā skaitā, ar jaunuzbūvēto VW Golf II. Vecais izbeidzās debijas sacensībā Mūsā (auč). Kā jau jauns un tikko sācis savu autosportista karjeru, un nedaudz izgaršojis šīs virtuves sortimentu, ambīcijas lielas un mērķi augsti. Bet, protams, tas neko nedod, ja nav pieredzes un pirmo reizi esi šajā trasē. Tātad, mans pirmais kūlenis 2013. gada Folkreisa Vasaras kausa 1. posmā. Pirmā kvalifikācija un jau kūlenis trešajā aplī. Iesaku nekad neieripot līkumā. Kā jau minēju, pieredzes nav un Brenguļiem aktuālas ir špūres, kuras mani uzveica. Kūleni varētu pat nodēvēt par “trīs ceturtdaļām”, jo pilns īsti nesanāca. Sajūtas interesantas. Tas viss notika lēnām, un tagad atskatoties gan uz braukšanu, gan uz stūrēšanu nedaudz nāk smiekli. Esat saudzīgi pret mani!”

 

2013.gads, Vecpils autotrase.

“Otro kūleni atcerēšos mūžam, jo likās ļoti smags. Tas notika 2013.gada Vecpils-2 posmā. Biju aizvadījis neskaitāmus treniņus un trīs sacensības aiz muguras. Jutos jau ātrāks un drošāks. Par ko liecināja arī rezultāti. Būtu bijis arī labāk, ja neplīstu auto un nemestu kūleņus. Vecpils patika, jo bija ļoti ātra un ir vēl joprojām. Tas savā ziņā noveda līdz manam kūlenim. Kā jau daudzi zina, Folkreiss ir tautas sports ar max zemām izmaksām, jo jebkurš var iegādāties tavu sporta auto par nieka 950EUR. Lai uzlabotu auto par mazākām izmaksām, tika sametināts ātrumkārbas reduktors, lai “ņem” abi riteņi. Otrajā aplī izbeidzās “krutā” SKF miroņgalva, bet tas jau netraucē braukt tālāk. Auto praktiski nav vadāms, bet līdz galam jātiek, tā nu es maksimāli ātri to arī darīju. Trešajā aplī pie pirmā tiesnešu posteņa jau uz diviem riteņiem, ceturtajā jau tajā pašā vietā jau riņķī. Logs laukā, zemes iekšā. Video redzams, ka pat sastingu uz pāris sekundēm, tas no izbīļa, kamēr sapratu, kas notiek. Šī trases vieta ir paņēmusi jau daudz “upuru”.”

“Protams, ir jau vēl pārītis manā kontā — kopā septiņas reizes esmu vēlies…”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv