Autocross.lv konkurss: Stāsts Nr.21: Vecpils spineris Edgars Traščenko (VIDEO, FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.04.2020
07:34
Edgara Traščenko Mazda pēc iespaidīga kūleņa Vecpilī

Autocross.lv kūleņu konkursa 21. stāsts no Edgara Traščenko, kurš, starp citu, oficiāli ir apbalvots kā Folkreisa 200. dalībnieks.

2017.gads, Vecpils.

“22.07.2017. LAF Folkreisa vasaras kausa 4.posms. Vecpils autotrase. Ievads. Bija jau aizvadīta viena saujiņa sacensību, bet vērā ņemami rezultāti tā arī nebija sasniegti. Tad patraucē kāds betona bluķis, tad kāds valnis iemaldījās trajektorijā un, protams, nopelnīti vismaz pārītis melno karogu, kas liedza iespēju kvalificēties pusfināliem. Tika daudz uzklausīti folkreisisti ar lielu pieredzi un paralēli meklēti tehniski uzlabojumi auto piekarei, lai pielāgotu auto tieši savam braukšanas stilam. Konkrētajā rītā ierados trasē ar labi ja vienu gulētu stundu, bet, ieraugot trasi, viss nogurums kā ar nazi nogriezts un viss iekšā vibrē eiforijā. Izbraucu treniņus – auto vadāmība vienkārši lieliska, vēlamās trajektorijas atrastas. Līdz šim brīdim domāju, ka ar MX3 apgāzties nav iespējams.”

“Pirmās kvalifikācijas starts no pirmās rindas. Pirms pirmās kvalifikācijas starta vēl pārmīti pāris teikumi ar Mazdas iepriekšējo saimnieku Agri Bahmani : „Edža, tur nav variantu. Jāizceļ starts un beidzot jāvinnē.” Startu izcēlu, viss sanāca, bet aiz muguras nokūleņo Ūdris un brauciens tiek apturēts. Pārbrauciens, kas nozīmē, ka uztraukums, kurš tā jau nav mazs, vismaz dubultojās. Arī otrajā piegājienā starts sanāca un beidzot tiku pie mūža pirmās vinnētās kvalifikācijas. Rokas dreb, neaprakstāms prieks un nospriests, ka tik ātri nekad neesmu iepriekš braucis.”

“Otrā kvalifikācija – kūleņa analīze.

1.kļūda. Pirmās kvalifikācijas iespaidā nostājos uz starta ar domu, ka šī beidzot ir mana diena un arī šajā braucienā uz neko mazāk kā uzvaru neesmu gatavs.

2.kļūda. Nepareizi noteikts attālums starp valni un Aseriņa Volvo. Starta gaitā redzēju, ka, lai brīvi izbrauktu pirmo līkumu, man vietas nepietiks. No mašīnas likās, ka man pietrūkst kādi 20-30cm sliktākajā gadījumā nedaudz nobraukšu ar vienu riteni pa vaļņa apakšu, bet video skaidri redzams, ka pietrūkst daudz vairāk. Līdz pēdējam brīdim domāju, ka Aseriņš pabīdīsies, jo līkums iet pa labi, taisni pļavā taču viņš nebrauks. Bet tas, ko es aiz tā limuzīna neredzēju, bija, manuprāt, Baltaiskalns, kurš liedza Volvo pabīdīties.

3.kļūda. Neatlaists gāzes pedālis. Visu sezonu biju klausījies, ka baidīties nedrīkst un ir jāmācās turēt gāzes pedālis ekstrēmās situācijās. Tas nu šoreiz tika izdarīts par visiem 100%, jo sitiena rezultātā deformējoties virsbūvei pacēlās alumīnija plāksne, kas bija piekniedēta pie grīdas, lai kājas neslīd, un gāzes pedālis bija eleganti nosprūdis starp virsbūvi un to plāksni pilnībā nospiestā stāvoklī. Tas nozīmē, ka pilnu gāzi biju turējis līdz pēdējam. Diezgan ironiski, visu sezonu mācīties turēt gāzi un novākot aiz nemācēšanas viņu atlaist. Pieļauju domu, ka atlaižot gāzi un iekārtojoties aiz Volvo viss būtu sagājis.

Un visam pa virsu vēl apgāzos tieši priekšā, manuprāt, Hūna auto un viņš, nepaspējot no manis izvairīties, mani vēl iegrieza kā spineri.”

“Kūlenis pats par sevi bija tā kā adatas dūriens – čiks un viss. Nepaspēju pat nobīties, kad jau sēdēju ar kājām gaisā. Atceros tikai, ka gribēju izslēgt masas slēdzi, bet tas jau bija pats izslēdzies. Un tad jau tiesneši bija klāt un palīdzēja ārā izrausties. Dīvānā sēžot gan grūti iedomāties, kā atsprādzēties sēžot ar kājām gaisā… Pēc kūleņa pārdzīvoju par auto vairāk nekā par sevi pašu, tāpēc uz tiesnešu jautājumu: „Vai pašam viss kārtībā?” atbildēju ar:  „Jā, bet mašīna ir lupatās.” Manā skatījumā auto vairs nebija braucams, tāpēc tika momentāli pieņemts lēmums dienu tālāk vairs neturpināt. Vēlāk, apskatot auto pēc sacensībām garāžā izrādījās, ka lēmums tika pieņemts pareizs.”

Edgara kūleņa video (no 5:07 minūtes)

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv