Autocross.lv konkurss: Stāsts Nr.3: Juris Mesters – Vākmeistars! (VIDEO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.04.2020
14:42
Nemirstīgā Corsa pēc kūleņiem Brenguļos un Pilskalnu rīta treniņā

Trešais stāsts no Jura Mestera, par viņa skarbajiem pirmajiem soļiem Folkreisā, kas pērn rezultējās ar bronzas medaļu Latvijas autokrosa čempionāta 2000 Super klasē.

2017.gads, Brenguļi.

“No sapņiem pie realitātes nonācu savos 40 gados, kad Mārtiņš Spīķis deva iespēju izbraukt īstās autosporta amatieru sacensībās, ar īstu sportam sagatavotu auto, vienās no vasaras sacensībām. Protams, āķis lūpā un ziemā jau iegādāts savs autiņš. Noslidinātas, kā jau nu mācēju, pāris sacīkstes ar jauno auto pa ziemu. Kādās pavasara brīvdienās ar brāļiem Spīķiem tika nolemts, ka vajag testa braucienu. Pēc ziemas sezonas ir jāsatrenējas vasaras sacīkstēm, kur braukšanas tehnika ir kā diena pret nakti atšķirīga. Protams, tiek sarunāta trase un treniņš var notikt. Ar katru apli braucot ātrums un pārgalvība auga, līdz tas viss beidzās ar savu pirmo uzmesto kūleni. Nesen iegādātais auto, gan motors, gan virsbūve bija labi cietusi, un īsti vairs nebija ko remontēt. Tas viss norisinājās Brenguļu autotrasē. Vasaras sacensībām jānotiek pēc divām nedēļām, bet mašīna iznīcināta! Ne naudas, ne mašīnas! Tomēr azarts un vēlme bija tik liela, ka tika sakasītas finanses un iegādāts jaunizbūvēts autiņš Opel Corsa, ko Spīķi bija būvējuši sev. Sacensību diena klāt! Klāt arī pirmais brauciens, trešais līkums un autiņš ir uz jumta… Paldies Dievam, viss veiksmīgi, varam turpināt sacīkstes. Klāt otrais brauciens, trešais līkums, kūlenis! Arī pēc šī varam turpināt braukt. Klāt, ja nemaldos, pusfināli un kādā no taisnēm motorā caurums. Pēc šī gan viss beidzies. Mājās atvilku pilnībā iznīcinātu, tikko iegādātu, izbūvētu autiņu. Brenguļu trasē tobrīd esmu pabijis tikai divas reizes, bet kontā trīs kūleņi, divas iznīcinātas mašīnas. Burvīgi!!! Tā kā uzvārds man ir Mesters, nedaudz to pamainot var izrunāt “Meistars” un, ja pieliek priekšā “Vāks”, sanāk Vākmeistars. Šādu iesauku man piešķīra brāļi Spīķi, un, protams, tā aizgāja pa visu folkreisistu kolektīvu. Pēc pāris nedēļām nākamā sacīkste. Azarts un neatlaidība ir nu jau tik liela, ka Opel Corsa tiek uzstutēta uz riteņiem ar jaunu sirdi zem motora pārsega…

2017.gads, Pilskalni.

…Pilskalnu auto trasē sacensību dienā pirmie treniņi veiksmīgi. Treniņus ir iespēja izbraukt vairāk nekā vienu reizi, ko arī daru kā pēdējais dalībnieks. Dzenoties pakaļ kādam no braucējiem, pēdējais līkums un… atkal kūlenis. Nu jau manā kontā četri kūleņi divās autotrasēs, un ne pats saprotu, ne profiņi var ko ieteikt, kāpēc tas tā ir, un kas jādara, lai tomēr tas autiņš negāžas. Visiem lielā jautrība par Vākmeistaru, bet pašam dūša papēžos. Boksos blakus stāvējām ar Ediju Ošu. Nekautrējos iet klāt vīram ar lielu autosporta pieredzi, kuru nemaz pat nepazīstu, un sāku apspriest savu bēdu, kurai nevaru atrast atbildi. Sarunas gaitā tika konstatēts, ka līkumos ir jāpiestrādā ar kreiso kāju uz bremžu pedāļa, nevis spiest tikai gāzes pedāli grīdā. Tas arī ir iemesls, kāpēc autiņš, kā līkums, tā uz mutes. Kopš tās reizes vēl ir sanācis viens kūlenis savas pārgalvības pēc. Un tā manā kontā pieci kūleņi, līdz iemācījos kaut cik normāli braukt sporta režīmā un pat piedalīties Latvijas čempionātā.”

Jura pirmais kūlenis Brenguļos, kas bija arī viens no dīvainākajiem braucieniem Latvijas Folkreisā, kur trase gan bija, gan nebija bloķēta, un Džokerī gan drīkstēja, gan nedrīkstēja braukt. Par šo tiek lauzti šķēpi vēl šobaltdien!

Jura otrais kūlenis Brenguļos

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv