Autocross.lv konkurss: Stāsts Nr.8: Ginta Astrauska skarbais triks Smiltenē (Video)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.04.2020
17:07
Gints Astrauskis ar zaļo VW Golf II pretendēja uz LČ medaļu. Taču Smiltenes avārija pielika punktu šīm cerībām.

Gints Astrauskis tobrīd, 2013. gadā bija jauns un daudzsološs 2000 Super klases braucējs, kurš par sevi lika runāt pēc pāris augstu rezultātu pārsteigumiem sarežģītajā Vecpilī. Vēlākais B600 klases Latvijas vicečempions salonmašīnu pamatīgi noslānīja Smiltenes LČ posmā.

2013.gads, Smiltene.

“Tas notika 2013. gada 25. augustā Smiltenē LČ 4.posma ietvaros. Tajā sezonā otro gadu startēju ar zaļu golfiņu. Nevarētu teikt, ka bija īsti konkurētspējīgs auto, taču pietiekams, lai izmantotu citu kļūdas, kas arī tajā sezonā izdevās. Bija divas Vecpils sacīkstes, kurās, izmantojot citu neveiksmes un pats aizvadot stabilas sacensības, izdevās divas reizes uzkāpt uz pjedestāla. Pat ņemot vēra to, ka pirmais posms Smiltenē bija neveiksmīgs, pēc šīm Vecpils sacensībām kopvērtējuma atrados trešajā vietā. Protams, pēc tādiem panākumiem ir skaidrs, ka ir reāla iespēja sezonu pabeigt TOP 3, un tāds mērķis arī tika nosprausts. Taču Smiltenes sacensībās brīvajos treniņos piemeklēja ātrumkārbas defekts, palika vairs tikai trīs ātrumi, un bija skaidrs, ka Smiltenes garajās taisnēs ar trīs atlikušajiem ātrumiem būs stipri par īsu. Taču zinot, kāda ir 2000 Super klase, tad bija skaidrs, ka būs daļa, kas atbirs un, ja tikšu līdz finišam, tad kaut kādus punktus kopvērtējumam izdosies savākt. Tas pierādījās jau arī pirmajā braucienā, kurā ar dažādu apstākļu sakritību izdevās aizcīnīties līdz sestajai pozīcijai. Taču tad arī iekarsu par daudz, un gribējās šo pozīciju ļoti noturēt… Trešajā aplī atpakaļejošajā līkumā pamanīju, ka viens no konkurentiem ir ļoti tuvu, un, visticamāk, jau tramplīnā mēģinās uzbrukt. Tas nedaudz iedeva pa nerviem, un biju nobriedis šo pozīciju nosargāt. Pirms tramplīna gribēju iegūt nelielu pārsvaru, taču pirms paša tramplīna iegāju par daudz uz iekšmalu un neatlaidu gāzi. Notika nenovēršamais, smagi kūleņi, auto iznīcināts, sezona norakstīta.”

“Visstulbākais tajā situācijā bija tas, ka tā pozīcija pa lielam neko nemainītu, tas bija pirmais brauciens, un liela starpība jau nav, sestais vai septītais. Mašīna tika norakstīta, un uz pēdējo posmu Bauskā nedevos, kaut gan bija iespēja vēl izcīnīt kopvērtējuma Top 3. Nebija ar ko īsti startēt, un tajā mirklī arī likās, ka no šīs kļūdas ir jāmācas un jāsāk viss no jauna nākošajā sezonā. Godīgi sakot, no šīs kļūdas arī daudz ko iemācījos, kaut gan tajā pašā trasē gadus vēlāk pieļāvu līdzīgu kļūdu, kas maksāja čempiontitulu…”

AVĀRIJAS VIDEO ŠEIT

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv