Autocross.lv konkurss: Stāsts Nr.9: Arņa Dreimaņa neaizmirstamais Vecpilī (VIDEO, FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.04.2020
14:39
Arņa Dreimaņa Vecpils kūleņošana stalto VW Golf II pārvērta līdzīgāku Latvijas Nacionālajai bibliotēkai...

Gados jaunais un ātrais Arnis Dreimanis LAF sacensībās startēja vienreiz, pirms pieciem gadiem aizvadot Krosa komisijas kausa posmu Vecpilī. Uznāciens izdevās graujošs…

“Vispirms atmetiens atpakaļ uz tālo 2014. gada amatieru autokrosa pasākumu Ludzā (tāds amatieriem notiek reizi gadā). Braucām pārstāvēt tajā laikā augstā līmeņa amatieru klubu Krauķi. Ludzā ieradāmies iepriekšējajā vakarā, pa nakti protams, ballīte. Sacensību dienā pirms parādes 2 apļi – treniņa aplis un laika kontrole. Stāvu uz starta un domāju – jāparāda laicīgi, ka ar šo 15 gadīgo čalīti ir jārēķinās. Tad nu starts pirmajam aplim pa šo nepazīstamo trasi. Neko lieki negāzēdams dodos pirmajā līkumā – pietiekami ātri, lai golfs sāktu celties uz diviem ratiem… Sanāca nepilns kūlenis. Rāpjoties ārā no mašīnas vēl iesmējos, jo nepatiktu, ja par mani smietos citi, kamēr pats esmu galīgi bēdīgs. Velkot golfu uz tehnisko parku domāju, kaut sacensība nebūtu beigusies vēl pirms sacensības. 419km būtu mēroti lieki. Mašīna pat nepaspēja tikt atkabināta tehniskajā, kad veči jau bija ap to un sāka ar makgaivereni līmēt logu. Paspējām pat uz parādi, un arī pašā sacīkstē sanāca godam pacīnīties.”

2015.gads, Vecpils.

“Gadu vēlāk šim golfam nācās parādīt jau piekto reizi riteņus pret sauli. Vecpils. Tur kādā no Komisijas kausa posmiem gāja pavisam raibi. Braucienos 2 norautas pusasis un noliekts amortizators. Jābrauc B fināls. Uz starta mazās pārdomas — pirmās divas vietas tiek finālā, ja neizcelšu startu, būs jābrauc uz treilera un fināls jāskatās no malas. Pēc starta līdz pirmajam mazajam līkumiņam izsitu pirmo pozīciju. Bet jau asajā līkumā kaut kas nebija pēc plāna, iespējams rezerves amortizators, kurš tika uzstādīts priekšā kreisajā pusē, bija par vāju, iespējams mazliet iekšmala, iespējams trajektorija par asu, bet sekoja aptuveni četri kūleņi. Ar to šim golfam pietika, lai to nostādītu sētā kā pieminekli.”

“Tagad ir uzbūvēts cits golfs vecajā izskatā, un turpinām turpināt!”

Arņa kūlenis Ludzā

 

Arņa kroņa numurs Vecpilī

 

Arņa Dreimaņa Vecpils kūleņošana stalto VW Golf II pārvērta līdzīgāku Latvijas Nacionālajai bibliotēkai…

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv