Autokross: 12 dienas līdz pilniem sarakstiem. Kas redzams?

Viesturs Saukāns  09.04.2017 17:18 39

Mēneša beigās, 30. aprīlī Smiltenē startēs Latvijas autokrosa čempionāts, bet 20. aprīlis ir pēdējā pieteikumu diena, lai bez sportiskajām sankcijām pieteiktos sacīkstei. Kas redzams sarakstos 12 dienas pirms termiņa beigām?

Lai gan dalībnieku sastāvs ne tuvu nav optimumam, klasēs vērojama laicīga šūpošanās un pāris klases jau ir tuvu sešu pieteikumu kvorumam un ieskaites “legalizācijai”. Straujāko izrāvienu veica Open 2500 klase, kurā jau labu laiku ir pieci dalībnieki. Tas saprotams, jo šī klase starpsezonā piedzīvoja vislielāko iekšējo un ārējo spiedienu, zem sitiena bija tās pastāvēšana, vai vismaz čempionāta statuss.

Pašlaik Open 2500 pieteikti visi trīs klases pērnā gada medaļnieki – Lauris Unāms, Jānis Dreimanis un Jānis Kozlovskis, arī ceturtās vietas ieguvējs Kristaps Ašmanis. Pērnie līderi parāda, ka viņiem ir svarīga klases pastāvēšana un labais tēls, par ko jebkam, kas Latvijas krosā ir apzīmēts ar “Open”, ir jāpacīnās. Savdabīgi, bet tieši čempiona Unāma pieteikums līdz šim sarūpējis vislielāko pārsteigumu, jo ziemas notikumi lika domāt, ka Lauris pametīs ne tikai Open 2500 klasi, bet pat autokrosu kopumā, dodoties rallijkrosa virzienā.

Pieteikts arī čempionāta debitants Gvido Saulītis. Jāatzīst, ka Gvido gadiem ilgā būšana autokrosa tuvumā pat nedaudz iemidzinājusi, tāpēc viņa debitanta statuss daudziem ir kā atklāsme.

Sasparojusies arī otra pēdējā gada laikā visbiežāk pieminētā klase 1600. Pieminēta, gluži kā Open, tieši dalībnieku skaita iespējamā trūkuma sakarā. Tomēr pirmssezonas tendences liek domāt, ka 1600 varētu pat pārspēt 2000 Super dalībnieku skaitu – vērosim, vai tas realizēsies.

Sarakstos klases viens no pamatiedzīvotājiem Jānis Grīnvalds, kurš ir gatavs uzsākt jau 11. sezonu klasē un čempionātā. Jānis Lideris gatavs jaunajai sezonai – ļoti iespējams,Jānis ir viens no medaļu pretendentiem. Jau esam apskatījuši, ka no 2000 Super klases uz 1600 kategoriju pārceļas Andis Ūtēns un, vismaz pēc šī saraksta spriežot, arī galvenais favorīts Rihards Dainis.

Pašlaik 2000 Super klasē rotājas tikai viens pieteikums – kaujas gatavībā čempionāta debitants Didzis Mirošņiks. Ziemā tieši šī kategorija kļuva par jauno “krīzes klasi”. Lai gan ziemā allaž viss šķiet briesmīgāk nekā vēlāk izrādās, pieteikumu dinamika pašlaik situāciju apstiprina.

Četri pieteikumi VAZ Klasika ieskaitē. Jau minēts debitants Armands Ķēniņš, ierindā arī klases regulārie dalībnieki Edijs Zimza, Andris Ozoliņš un Edgars Elsts. Līdz ar Arņa Odiņa un Imanta Kolomenska dezertēšanu klasē ceļš uz medaļām atbrīvojas vairākiem braucējiem..

B600 klase iepriekš jau apskatīta, bet pieteikumu veidā saņemtas ziņas no debitanta Edgara Zīverta, čempiona Jāņa Baumaņas, kā arī Renāra Vinokurova, kura karjera šogad sāksies jau trešo reizi desmit gadu laikā. Renārs krosā debitēja vienlaicīgi ar B600 klasi tās pirmajā sezonā 2008. gadā. Pirmajā čempionātā 2009. gadā Vinokurovs sasniedza pat bronzas medaļu un savu pagaidām vienīgo uzvaru pirmajā posmā Smiltenē. Panākumiem sekoja pauze līdz 2015. gadam, kad liepājnieks bija atvēzējies lieliem panākumiem, taču bija spiests konstatēt, ka kopvērtējumā gūta sestā vietā. Pērnā sezona atkal tika izlaista, jo Renāram uzradās interesanti darba pienākumi Gruzijā – vietējās autošosejas trases pārvaldība.

Latvijas kausa Open 4500 klasē pašlaik divi pieteikumi – Jānis Borševskis un Jānis Veģeris, tomēr skaidrs, ka gaidāmi papildinājumi. Kādi un, cik daudz, pagaidām gan precīzas nojautas nav.

Mini bagiju klasē pieteikts viens no sezonas galvenajiem favorītiem Markuss Ūtēns, kura komanda, cerams, būs atstājusi pērnās tehnikas neveiksmes aiz muguras. Savai debijai gatavojas arī Jānis Kozlovskis juniors, kura spēku samērs pašlaik nav nojaušams. Tiesa, pēdējos gados debitanti nav guvuši panākumus uzreiz, vajadzīgs laiks.

Pašlaik neviena pieteikuma Baltijas Buggy 1600 klasē. Nebūs tā, ka neviena nebūs, taču pašlaik klases klusums ir mulsinošs.

Skaidrs, ka pieteikumu saraksti pildīsies pēdējās dienās. Šobrīd pieteikti mazāk nekā trešdaļa braucēju – 21. Smiltenes dalībnieku parka kopējais reģistrāciju skaits šobrīd ir 68, kas nozīmē, ka līdz reālajai kaujas situācijas izvērtēšanai mums vēl tālu!

 • [Ex]

  Igaunis Heinar Lehtsaar šogad pārstāvēs SK Vecpils. Drīz jābūt arī dalībnieku sarakstā!

  • Ketoma

   Ex nu kam tas interese? Mes pasi zinam kas bus sarakstos un kas ne!

 • ketama

  uzradies kaads liidziigs niks manam….tikai viens burts atskiras:)) gandriiz noticeeju ka esmu Marekam uzrunaajis virsuu:)))))

  • [Ex]

   Es gandrīz zaudēju valodu! :) Nodomāju, kas tad nu tev ir uznācis! :) Tāpat jau ir skaidrs, kurš ir šīs viltvārdis. Negatīvie karmas punkti viņa kontā turpina krāties… :)

   • JM#16

    Ex kas tu lohs esi? Man nav pilnigi nekada sakara ar so komentaru! Tev tiesam kaut kas nav tiesam taja galva kartiba

    • [Ex]

     Re, pats atradās, nemaz nebija jāsauc vārdā :D Ja kādam kaut kas nav tiešām, tiešām, tad tas esi tu… :) Brīvs!

     • JM#16

      Tu marek tiesam uzvedies ka mazs berns!

     • Kristaps Maševskis

      .. saka tas, kurš Smiltenes gonkā dalībnieku parkā solījās kādu par kropli pataisīt.. :)

 • JM#16

  Ex un Kristap, jus dzive abi talu netiksiet! Domajiet ta talak man tak vienalga! Cik zinu ka gudrakais vienmer piekapjas! Laikam es tas busu soreiz! Taka man pie dirsas ko jus domajat par mani!!!

  • [Ex]

   Nu ja, ko tad mēs :) Mēs jau veci, mēs neko nemākam, mums viss slikti :D Tak attopies, Juri un netaisi sev kaunu.

   • JM#16

    Tu saproti ka tevi visi man pazistamie autosportisiti apsmej! Ko tu centies panakt? Ta pat tev nekur talu vairs netikt! Tas nenozime ka esi populars DJ, ka tad vari lekt visiem auguma!

    • [Ex]

     Klau puis, laikam vienīgais veids kā tev un nu jau arī tavai draudzenei likt saprast, ko jūs darāt ir man kopā ar lietiskajiem pierādījumiem policijā iesniegt iesniegumu par draudiem veikt miesas bojājumus jeb fiziski izrēķināties, ko tu man izteici publiski šajā portālā. Ja esi tik gudrs, kā pats saki – painteresējies kas par to draud. Arī par publisku cieņas un goda aizskaršanu var nākties atbildēt. Varbūt tad tu beidzot sapratīsi, ka galva ir ne tikai domāta cepures nēsāšanai. Ja turpināsi publiski ķengāties un man draudēt – tieši tā arī izdarīšu. Man pacietības pietiks.

  • Kristaps Maševskis

   Jurik! Pirmkārt – kas Tev liek tā domāt? Un otrkārt – Tu pats sevi esi parādījis te no labākās puses ar savu vārdu izvēli un uzvedību.

 • Horvāts

  Priekšlikums! Šitiem puikām vajag noorganizēt maču ar boksa cimdiem! T.i. uzvelk rokās boksa cimdus un pēc starta signāla tālruņu numuru biezajā katalogā jāatrod piem. 693. lpp. Kurš pirmais atšķir – tas ir krutāks rieksts! Lai interesantāk – līdz 3 uzvarām! Taisām Smiltenē ŠOVU pirms fināliem!!!

  • [Ex]

   No trim puika ir tikai viens.

   • JM#16

    Ko tu te tagad manu draudzeni jauc iekša? Marek nolaidies uz zemes un tad parunasim!

    • [Ex]

     Man are tevi NEKAS nav runājams. Dzīvo savu dzīvi un mēģini pieaugt. Veiksmi!

  • Kristaps Maševskis

   Izaicinājums pieņemts, izklausās jautri :D

 • rieksti

  Joprojām gaidam JM16 sarakstos ar to 190zs golfu. :)

  • JM#16

   Kas teica ka es startesu! Pec siem Ex un Kristapa iztekumiem nevelos vairak starter.

   • Fanuks

    Pats gada sakuma teici ka,brauksi.bail ka tomer taviem ratiem nav tie 190zs?ja ir, tad brauc un pieradi visiem ka maki braukt.

    • JM#16

     Es nesatrtesu un viss! startesu citur!

     • Augusts#7

      nu ja, pilsētas svētku sezona jau tuvojas! :D

 • Marčelo

  Sveiki autosportisti ja tā varētu Jūs uz runāt…
  Vai tiešām Jums šeit jamazgā sava netīrā veļa… tak esat pieauguši neuzvedaties kā bērni…
  Ja jums ir savstarpēji kašķi tak risinat to citur nevis publiskajā telpā… tā Jūs paši sevi pataisat pa apsmiekliem…
  Un citiem liekat domāt ka autosportisti ir nedraudzīga tauta… Lai gan es pats esmu ienācis šaja sporta nesene,bet liekas ka ir visi forši un draudzigi cilveki… Tapēc nebojājat priekštatu pa citiem…mēs katrs tak jūtamies pa kaut ko aizvainoti vai aizskarti,bet tak visu var savadāk atrisināt…
  Nevis kašķēties šeit…

  • [Ex]

   Marčello nepārproti. Mēs eam draudzīgi un pat ļoti, neskaitot jaunieti vārdā Juris Mangužs no Kuldīgas, kuram ar autosportu ir tik pat daudz sakara, kā mums ar Kristapu Maševski ar kodolfiziku. Ne mēs šo visu savulaik sākām. Viss, kas notiek šeit pie šī raksta ir gandrīz nekas, salīdzinot ar pamatīgu rupjību devu, publiskiem draudiem par fizisku izrēķināšanos pirms aptuveni mēneša. Viesturs pieņēma mērus un visu izdzēsa, lai gan lietiskie pierādījumi ir saglabāti un nepieciešamības gadījumā esmu gatavs rīkoties. Internets vairs sen nav anonīms un par vārdiem var nākties atbildēt arī likuma priekšā. Varbūt tad šim cilvēkam, kuram ir nedaudz virs 20 būs kaut neliela mācība. Lai visiem mierīgs prāts un atvaino, ka tev šo visu ir bijis jālasa. Esmu pateicis visu.

   • JM#16

    Tavam zinasanam es sen jau vairak kuldiga nedzivoju! UN MAN AR AUTOSPORTU IR LIELS SAKARS EX JA TU TO VEL NEZINAJI!!! Viss ata! Nevelos ar jums te vairak runat!

   • Igors

    Jurčik vel uz Runcīša ceļu :D

    • Igors

     Rakstīt nemāku :D Jurčiks velk uz Runcīša ceļu :D

 • Marčelo

  Nu redz ne tikai šeit ir tie kašķi bet ar parejos rakstos bij plūkšanās…
  Redz es jau īpaši neņemu galvā Jūsu gaiļa cīņas,bet vienkārši grūti izskaidrot citiem,kas nav iekšā šaja sporta un neredz cik patiesībā ir draudzīgi un forši cīņas biedri…
  Man pašam bij ta bailīgi ienākt šajā sporta jo domāju ka apēdīs bez sāls…Tapēc mazs ieteikums neuzķeries uz provakācijā un kā es visiem saku ignore tos kas tev nav patikami… un vis bus bumbās… ?

  • JM#16

   Marčelo piekritu tev!!!

   • [Ex]

    Šī Marčello atbilde nebija domāta tev, muļķi :) Un daudz laimes tev 20tajā dzimšanas dienā, Jurīti. Man tev arī top dāvana.

    • JM#16

     Ja nezinaji man nav 20 bet gan 19

 • JM#16

  Davai viss miers! Nebojasim autokrosa saimei garstavokli

  • [Ex]

   Par mieru vajadzēja domāt pirms visu šo uzsāki. Par draudiem un pārējām cūcībām tev būs jāatbild. Daudz laimes!

   • JM#16

    Nu tu nopietni? Akdievs nu es ari varu pateikt ka tu mani apmeloji kipa par tam brilem ko sutiju.

 • ...

  Nesaprotu, smieties vai kā :D Ex kā sabijies no tā glupā puikiņa, draud ar policiju utt… Būtu sen sazinājušies savā starpā un ja ir vēlme, izkāvušies, nevis te visu lasītāju priekšā kaut ko viens otram draudējuši, kas beigās noteikti būs tikai tukša muldēšana.
  Protams Ex, saprotu, ka vaina ir nevis tevī, bet tai puikā, taču tomēr, varēji ignorēt tādu. ;)

  Viesturs varēja šo visu sviestu izdzēst, citādi Latvijas mēroga lapa, bet iekšā kaut kāds bezjēdzīgs spams.

  • [Ex]

   Es par saviem vārdiem atbildu.

   • [Ex]

    Žēl, ka publiski vairs nav pieejama tā diskusijas ar ko viss šis sākās. Tad tu manu pozīciju saprastu. Es tikai aizstāvēju visu mūsu kopēju elku un savu draugu Reini Nitišu, kuru šis puika publiski apmētāja mēsliem. Tālāk jau sekoja rupji, neadekvāti, personīgi uzbraucieni un draudi mani Smiltenē pataisīt par kropli. Nevarēju neatbildēt. Nekas, dzīve viņu izmācīs. Tādi tukšu salmu kūlēji un skauģi ir simtiem redzēti. Tagad gan viss. Tiekamies Smiltenē un baudam autokrosu!

 • Autokross un folkreis rulle

  Ja tiekamies

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***