Autokross: 1600 klasē trīs uzvarētāji un līderis bez uzvaras

Viesturs Saukāns  21.06.2011 11:05 7

  Autokross, Ziņas

Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klase šosezon patīkami pārsteidz. Pirmkārt, dalībnieku skaits, kas, ja tiek novērstas apstākļu sakritības ar pēdējā brīdī atkritušiem pieteikumiem, spēj pārsniegt desmit dalībniekus. Otrkārt, sportiski cīņa klasē ir izcili līdzvērtīga un trijos posmos redzēti uzvaram trīs dažādi braucēji, savukārt kopvērtējuma vadībā ir sportists, kuram vēl nav izdevies uzvarēt posmā – Janno Ligurs.

Šobrīd šķiet, ka par čempiona titulu spēkosies posmu līdzšinējie uzvarētāji Andris Priedītis, Andis Kļava un Reinis Lilienšteins, kā arī Kaspars Silenieks, Andis Vanters un, protams, šā brīža līderis Ligurs. Pašlaik izveidojusies situācija, ka kopvērtējuma pirmajās divās vietās ir braucēji, kuriem bez ātruma ir arī stabilitāte – aiz Ligura seko Priedītis, kurš uzvarēja Smiltenē, taču nākamajos divos posmos kaut kā izgaisis no favorītu pulka. Tomēr Andra prasme lietas kārtot A finālā jau ir sen novērots elements, līdz ar to rodas sajūta, ka sacīkstes laikā sniegums ir viduvējs, taču kopvērtējuma tabulās viņš ir augstu, čempions, ja precīzāk.

Skaidrs arī, ka latvieši līdz šim pasnieguši lieliskas dāvanas Liguram, sevišķi Priekulē. Priekulē no starta aiz Lilienšteina un Vantera pārliecinoši iekārtojās Kļava un Silenieks, taču abu stīvēšanās līdz pirmajam līkumam beidzās ar Kaspara izlidošanu ārpus trases, pozīcijas zaudēja arī Andis. Ligurs jau bija trijniekā, bet vēlāk tika nomocīts arī Vanters un igaunis izrādījās otrais. Tika perfekti izmantotas Kļavas, Silenieka un Priedīša neveiksmes. Jaunais Ligurs iekļāvies čempionātā lieliski, demonstrē stabilitāti un pārliecību par saviem spēkiem. Domājams, viņam ir visas iespējas sezonas atlikušajos posmos arī gūt uzvaru, piemēram, pēdējā posmā Bauskā, kas ir ātra trase. Zinot Liguru ģimenes tehnikas gatavošanas prasmi, var gadīties, ka Mūsā būs grūti ar viņu konkurēt. Ja līdz tam latvieši turpinās barot Janno ar kopvērtējuma punktiem, var gadīties, ka igaunis būs Latvijas čempions.

Interesanti būs vērot Lilienšteina pakaļdzīšanos čempionāta līderiem. Jau tradicionāli Reinis sabojā sezonas sākumu un vēlāk mēģina glābt situāciju. Šobrīd, pēc uzvaras Priekulē, kopvērtējuma pozīcijas un punktu starpība nav bezcerīga, vēl var paspēt sakārtot pat čempiontitulu, ja kārtis sāk krist pareizi. Tiesa, vietas kļūdām gan vairs nav.

Rezumējot, 1600 klase ir perfekta sportiskā izrāde un jācer, ka kopvērtējuma intriga saglabāsies līdz beidzamajam posmam!