Autokross: 1600 klasei laiks sasparoties

Viesturs Saukāns  26.11.2015 13:39 32

  Autokross, Ziņas

Jau daudzus gadus Latvijas autokrosā ir tradīcija – katru sezonu kāda no čempionāta klasēm nonāk “radošajā krīzē”, samazinoties dalībnieku skaitam. Šobrīd prognozes un arī aizvadītās sezonas nogale liecina, ka 2016. gadā par šādu krīzes klasi kļūs 1600 priekšpiedziņas kategorija. Klases sportistiem iekšienē jāsasparojas, lai klase nezaudētu kvorumu un netiktu automātiski iekļauta 2000 Super klases ietvaros.

Pašlaik LAF Krosa komisijas padome neizskata jautājumu par klašu apvienošanu, taču, ja tendences pirms nākamās sezonas nerādīs 1600 klases atgūšanās pazīmes, šāda apvienošanās var notikt pati no sevis, automātiski. Ja sacensībās 1600 klasē neierodas nepieciešamais dalībnieku kvorums, atbraukušie sportisti vai nu dodas mājās, vai nu pievienojas 2000 Super cīņām – tehniskie noteikumi to atļauj.

No dzirdētajām runām jāsecina, ka vadošie 1600 klases braucēji var nebūt regulāri čempionāta viesi. Anda Kļavas un, cik dzirdēts, arī Kaspara Silenieka plāni vairāk virzās Baltijas un Lietuvas čempionāta virzienā. Čempiona Rūdolfa Bogena veiksmīgā debija 2000 Super klasē cēsinieku var novirzīt uz lielo kategoriju arī nākamgad.

Tajā pašā laikā zināms par pāris jaunu sportistu plāniem pievienoties čempionāta 1600 klasei, kas, savukārt, neļauj kategoriju norakstīt jau priekšlaicīgi.