Autokross: 3 dienas līdz startam: Ar velkošu aizmuguri

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.04.2013
08:52

Svētdien Smiltenē uz starta stāsies četras vieglo salonautomašīnu klases, no kurām divas būs ar mašīnām, kuras dzen uz priekšu aizmugurējie riteņi, vai pat visi četri. Kas jauns Open un VAZ Klasika saimniecībā?

Open klasē pirmajam posmam pieteikušies 11 dalībnieki. Seši ar aizmugures piedziņas mašīnām (Jānis Kozlovskis, Jānis Dreimanis, Normunds Skribis, Māris Rusmanis, Kristaps Ašmanis un Eduards Iesalnieks), pieci ar pilnpiedziņas auto (Ints Jeršovs, Agris Brediks, Vadims Kiškurno, Ilgonis Ašmanis un Nils Bernāns). Kā viņi sadzīvos? Kas ir jaunie sportisti?

Brediks, Bernāns un abi Ašmaņi būs Latvijas autokrosa čempionāta debitanti. Pašlaik gribas domāt, ka no pirmo reizi startējošajiem visvairāk var pārsteigt Agris Brediks, kurš trasē vedīs Mitsubishi Lancer Evolution automašīnu. Tā sagatavota bijušā krosista un titulētā rallista Aivja Egles Prospeed garāžā un, lai arī Agris vēl nedomā, ka auto ir pabeigts, viņš var pārsteigt. „Izdevās mašīnu atvieglināt, tomēr ir vēl daudz sīkumu, kuri palikuši nesakārtoti. Taču sākumā jāpamēģina autokross, tad arī būs zināms, kas un kā jādara.”

Interesanti, ka čempionātā debitēs uzreiz divi Ašmaņu uzvārdu nesoši sportisti. Tomēr viņi, cik zināms, nav radinieki un viens otru diez vai līdz šim dzīvē ir redzējuši.

Kristaps Ašmanis ir aprindās zināms braucējs, šogad ziemā aizvadījis startus arī LAF Krosa komisijas kausā, bet šovasar plāno aizvadīt atsevišķus posmus arī čempionātā. Kristaps daudz nesola, jo tehnika objektīvi diez vai ļaus cīnīties par vadošajām pozīcijām. Taču dažkārt ar labu stabilitāti var panākt daudz vairāk nekā ar draisku trakošanu.

Ilgonis Ašmanis ir jau savulaik startējis autokrosa sacensībās, bet šoreiz uz starta stāsies, lielā mērā, Valtera Zīverta pierunāts. Šķiet, Ilgonis būs Latvijas čempionāta vecākais dalībnieks – 65, ja nekļūdos, gadi! Izmantotā automašīna ir savulaik rallijsprintā braucis Audi Quattro Coupe.

Nils Bernāns arī ir ar zināmu, lai arī specifisku, autosporta pieredzi – ogrēnietis gana dubļus bridis trofireidā.

Ja par favorītiem, tad, šķiet, šim vajadzētu būt Inta Jeršova gadam, jo vairāk tāpēc, ka pērn principiālais konkurents Raimonds Jerāns šogad nestartēs. Zināms briesmu faktors, kā vienmēr, būs Jānis Kozlovskis, taču bijušajam čempionam jāatgriež gan braukšanas, gan tehnikas stabilitāte, lai sezona kopumā nestu augstu rezultātu. Arī ar Jerāna auto braucošais Jānis Dreimanis būs medaļu pretendents, tomēr, lai arī Jānis ļoti cītīgi trenējies LAF Krosa komisijas kausā un citās sacensībās, būs grūti uzreiz mesties psiholoģiski un meistarīgi augstvērtīgajā cīņā ar Jeršovu un citiem līderiem.

Gribētos, lai pilnu sezonu izdodas veikt Eduardam Iesalniekam. Viņš jau fragmentāri izrādījis pretestību klases visātrākajiem braucējiem, bet uzvarēt Kozlovski Eduardam ir sens, principiāls uzdevums!

VAZ uzplaukums

Šogad neprognozējama būs VAZ Klasika, kas sasniegusi Latvijas čempionāta statusu. Šķietami par galveno favorītu jāturpina uzskatīt Imantu Kolomenski, taču ir skaidrs, ka liela daļa pārējo konkurentu veikuši nopietnus darbus pie tehnikas. Ja ļauts prognozēt, tad trijniekā varētu būt Imants, kā arī Kristaps Maševskis un Arnis Odiņš. Ar piebildi, ka pēdējie divi būs novērsuši tehnikas izturības problēmas, kas mocīja sportistus pērn. Edijam Zimzam, savukārt, būs smagi jāstrādā, lai saglabātu savu „labākais pēc līdera” statusu un, tieši mašīnas izturība varētu būt labs ierocis pret Odiņu un Maševski.

Smiltenē visu vēl sarežģītāku padarīs lietuviešu dalība. Remigijs Nešvīdis un Daiņus Pilipavičs ir ļoti spēcīgi un pastāv liela iespēja, ka šajā klasē vērojam pat Lietuvas dubultuzvaru! Arnis Odiņš spriež: „Mums būs iespēja pārliecināties, vai lietuvieši ir ātri tikai Mūsas trasē, tai pielāgojot tehniku, vai tomēr arī smagākā trasē viņi būs līmenī. Ja viņi mūs uzveiks Smiltenē, tad mums jāatzīst sakāve.”

Kā jebkura, arī VAZ Klasika šobrīd šķiet ļoti neprognozējama kategorija. Ko gan mums, līdzjutējiem, citu vajag?

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv