Autokross: 5 dienas līdz startam: Smagā divīzija

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.04.2013
16:13

Uzsākot svētdien uz starta sagaidāmo klašu apskatu, jāpievēršas smagajām divīzijām – D12, B6000 un Igaunijas GAZ 53 klasei. Lieli, smagi un, galvenais, Smiltenē paredzēti daudz!

Smago auto klasēs dažādi vērtējumi – visām trim ieskaitēm Baltijas kauss un Igaunijas čempionāts, B6000 arī NEZ kausa izcīņa. Šādi sapulcināts atzīstams dalībnieku skaits. D12 klasē pieteikti 14 dalībnieki, B6000 – seši, un GAZ 53 klasē – astoņi sportisti.

Mums labāk zināmajās D12 un B6000 neliels skumju piesitiens. D12, kā minēts, zaudēts Latvijas čempionāta statuss, bet lielie bagiji pazaudējuši daudz dalībnieku, jo pavisam maz pieteikušies Igaunijas braucēji. Īsāk sakot, Igaunijā jau kopš pērnā gada ir bažas par smago auto krosa iznīkšanu. Tomēr šis apvienotais posms radījis ļoti cienījamu sastāvu.

D12 klase kļūst, līdz ar to, visai neprognozējama. No Latvijas braucējiem stiprākie būs pēdējo gadu čempioni Bruno Leimanis un Andris Jurciņš, spēcīgs būs regulārais Latvijas čempionāta dalībnieks Tāvi Pindiss. No mūspusē mazāk zināmajiem braucējiem noteikti jāmin pērnais Igaunijas čempions Olari Sārnīts, kurš uzvarēja sešos no astoņiem 2012. gada Igaunijas čempionāta posmiem. Tas nav slikts sniegums, zinot, ka vicečempions bija Smiltenes posmos startējušais, ļoti spēcīgais uz mūsu sportistu fona Ots Kevvai. Šķiet, tieši Sārnīts jāuzskata par galveno favorītu.

Jāpiebilst, ka otrdien D12 klasē notikušas nelielas sastāva izmaiņas – pērnais Latvijas vicečempions Aldis Grantiņš guvis rokas savainojumu, kā rezultātā ar viņa auto startēs Dzintars Enkuzens.

GAZ 53 klase ir lielais nezināmais, jo Latvijā šīs klases pēdējais starts jau sen aizmirsies, pārdesmit gadi gandrīz pagājuši!

Tomēr līdz šim Igaunijā lielākie gaziki bijuši ļoti interesanti – gan posmos, gan cīņā par kopvērtējumu gājis jautri. Uz starta Smiltenē būs pērnais čempions Sigmars Tammemēgi, kā arī bronzas medaļnieks Miks Maesārs, kurš, patiesībā, pērn guva par vienu uzvaru vairāk nekā čempions. Tātad divi galvenie favorīti skaidri.

B6000 klasei šogad vēl bez ierastā Baltijas kausa arī NEZ kausa ieskaite. Tas ir kā ar seno laiku Sestdienas talku: nevienam nevajag, bet, ja vajag – tad vajag! Lai nu būtu.

Uz šīm cīņām pulcējas seši sportisti – no mūsējiem pērnā gada īpašais atklājums Andris Ramanis, Māris Kozlovskis, Arnis Ramats un Jānis Jakovļevs. Igauņi pretī liek pērnā gada Igaunijas čempionu un Baltijas kausa uzvarētāja Ramaņa sīvāko konkurentu Margusu Vainumetsu, kā arī Marrtu Heningu. Ramaņa un Vainumetsa duelis, kā ierasts, būs atraktīvs, ar piebildi, ka pārsteigumus var sarūpēt arī veterāns Ramats.

Smago auto cīņas ir interesantas, ja ir daudz dalībnieku. Un šoreiz to pietiek!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv