Autokross: 53 sestdien, 77 svētdien. Pilskalnu Supervīkendam viss sagatavots!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.07.2018
07:34

Ar lielisku dalībnieku sastāvu abās sacensību dienās Jēkabpils puses Pilskalnu trasē nedēļas nogalē gaidāmi izcili krosa svētki. Sestdien Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas kausa posmā 53 dalībnieki, bet svētdien Latvijas autokrosa čempionāta posmam sagatavoti 77 braucēji.

Svētdien Latvijas čempionāta posmā pēdējā pieteikumu diena nesa patīkamus pārsteigumus vairākās klasēs. Iepriekš atzīmējām B600 klases prasmi sapulcēties punktu sadalei atbilstošā skaitā. Savukārt vēlāk sekoja 13. pieteikums Mini bagiju klasē, kas nozīmē, ka bērnu klase – ja visi atbrauks – tiks dalīta kvalifikācijas grupās. Neprognozējamā kategorija paliks intriģējoša līdz pat fināliem.

Pilns starta laukums Open 2500 klasē – 12 pieteikumu. Kategorijai pēdējās stundās pievienojās Harijs Līgotnis, kura pagaidām īsā karjera noslēdzās pirms gada tieši Pilskalnu avārijā. Tāpat spēkus čempionātā gatavs izmēģināt arī šoziem Krosa komisijas kausā debitējušais Aigars Kļaviņš. Viņu pievienošanās Brenguļu bijušajam/gaidītajam sastāvam uzrāda vienu no kuplākajiem pulkiem pēdējo gadu laikā. Open klasē pēdējo reizi pilns starta laukums fiksēts 2015. gada sezonas sākumā, kad pirmajā posmā Smiltenē uz starta bija 13 dalībnieki, bet otrajā posmā Vilkičos 12 braucēju. Tomēr gribas pat teikt, ka salīdzināt toreiz/tagad pat nebūtu pareizi. Pirmkārt, minētie 2015. gada posmi bija Baltijas čempionāta ieskaitē, līdz ar to arī Latvijas seriāla sastāvu papildināja Lietuvas braucēji. Otrkārt, togad valdīja vispārējā Open eiforija arī ar lielajām mašīnām, kas sezonas gaitā noslēdzās ar dalībnieku zudumu. “Lielās mašīnas” (Jānis Borševskis, Agris Brediks, utt) aizbiedēja pārējos, un sezonas beigās jau bija jāsāk satraukties par klases kvorumu. Taču jā, formāli pēdējo reizi vairāk dalībnieku bija 2015. gada pirmajā sacīkstē (un tomēr – arī šobrīd ir lielās mašīnas, tikai citā klasē – Open 4500. Saliekot kopā vienalga vairāk!).

Deviņu braucēju sastāvs 2000 Super klasē, plus loģika diktētu četrus 1600 klases braucējus pievienot šai kategorijai. Cerībā, ka 1600 braucēji idejai piekritīs, kopumā veidotos vēl viena izcila mašīnu grupa šajā čempionāta posmā. Gatavs debijai čempionātā ir Jānis Orbidāns, kuram jācer, ka mašīna izturēs sestdienas Krosa komisijas kausu. Ar līdzīgām cerībām cīņai gatavojas arī Juris Mesters, Māris Mardoks un Viesturs Plētiens. Faktiski arī Pēteris Āboliņš, kura izmantoto Ford Fiesta sestdien trasē vedīs tās būvētājs Ritvars Zobens. Savukārt nojaušams, ka Edijs Ošs cīņu aizvadīs ar Arņa Odiņa slaveno 1600 klases VAZ 2108! Un, kurš var uzminēt, kurš šajā cīņā uzvarēs? Labi, ir aizdomas, ka pērnais čempions Ritvars Kārkliņš, bet tomēr!

Sliktā ziņa būtu sestdien startējošo masveida tehnikas problēmas – visu četru sestdien izmantoto auto nelabojami defekti šokējoši pat norautu klases kvorumu, kuru gan glābtu 1600 klases pievienošanās. Šajā klasē četri pieteikumi, kas nozīmē kvoruma iztrūkumu un faktiski čempionāta statusa iespējas zudumu. Klasei pēc Pilskalnu posma vairs nebūs iespēja izpildīt LAF čempionāta kritēriju – aizvadīt četrus posmus ar ieskaiti. Andis Kļava, Raivis Grigorovičs ar jauno Ford Puma, Ģirts Kuzmanis un Jānis Nagla ar beidzot rūcošo un braucošo VAZ 2108 labi piestāvētu neprognozējamam 2000 Super sastāvam!

Lielisks dalībnieku skaits Buggy 1600 Baltijas kausa pirmajā sacīkstē – pieteikumu termiņš noslēdzās ar astoņiem braucējiem, iepriekš minētajiem pievienojies arī Intars Grandāns, kurš gatavojas atgriezties cīņās pirmo reizi kopš 2014. gada. Turklāt jāpatur prātā doma kādiem papildu pārsteigumiem atlikušajās stundās līdz sacīkstes sākumam.

B600 klasē septiņi braucēji ir labs sastāvs, atliek tik vēlreiz paslavēt klasi ar prasmi sakopot spēkus izšķirošajā brīdī. Tikmēr līdz sešiem dalībniekiem noslīdējusi VAZ Klasika kategorija, jo saimniecisku problēmu dēļ šis posms jāizlaiž vienam no galvenajiem favorītiem Andrim Krieviņam. Tas gan saasina intrigu cīņā par pjedestālu, jo ir skaidrs, ka kādam Andri būs jāaizstāj cīņā par vadošajām pozīcijām!

Lai gan trīs dalībnieki nešķiet daudz, Open 4500 klasei šis ir labs rādītājs. Kopā sapulcēsies savstarpēji līdz šim netikušās mašīnas – Brenguļu posmā startējušajiem Jānim Veģerim (sagaidījām pārsteigumu zaļā krāsā!) un Edgaram Krūmiņam pievienosies Guntars Bružs, kurš startēja Krosa komisijas kausa posmā Vecpilī.

Labs 15 dalībnieku sastāvs pašlaik pieteikts svētdienas Folkreisa kausa izcīņas cīņām. Taču, kā iepriekš minēts, sestdienas cīņu ietekmē šī klase var būt ļoti mainīga. Var neizturēt kāda no pieteiktajām mašīnām, un var pievienoties vēl nezināms skaits citu braucēju. Arī intriga!

Pēc sezonas sākuma skumjajiem dalībnieku sastāviem šī posma saraksts ir iepriecinošs! Autokross!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv