Autokross: Aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta Vecpils posms

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.08.2020
19:57
Open 2500 klase sarūpēja vienus no interesantākajiem šīs sezonas rezultātiem. Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv

Vecpils autotrasē aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta posms, kurā par posma uzvarētājiem kļuva Edijs Ošs (2000 Super), Arnis Odiņš (1600), Ints Jeršovs (Open 2500), Jānis Linde (VAZ Klasika), Viesturs Sproģis (Xtreme) un Jānis Kozlovskis jr. (Mini).

Šajā sacīkstē 2000 Super un 1600 klases startēja apvienoti, kas ļauj 1600 klasei saglabāt savu iekšējo cīņu par čempiontitulu, tajā pašā laikā stiprinot 2000 Super klases sastāvu. Tehniski to var izdarīt, jo abām priekšpiedziņas klasēm atšķiras vienīgi motora darba tilpums, turklāt tā atšķirība tiek regulēta ar mašīnas minimālo svaru. Rezultātā tiek iegūts papildu šovs skatītājiem, ko Vecpils posms spilgti apliecināja.

Pēc sarežģītas kvalifikācijas bija skaidrs, ka finālā par uzvaru cīnīsies pirmā posma Pilskalnos uzvarētājs Edijs Ošs, kā arī viņa galvenais konkurents Ritvars Kārkliņš un 1600 klases favorīts Arnis Odiņš. No starta vadībā izvirzījās Ošs, bet viņam pakaļ dzinās Odiņš. Fināla vidū Edija pārsvars šķita drošs, tomēr brauciena nogale izvērtās ļoti asa. Arnis noķēra Ošu un mēģināja apdzīt līderi, taču līdz finiša karogam to paveikt nepaspēja. Taču, tā kā finiša brīdī viņi apdzina par apli kādu no konkurentiem, cīņā iekarsušie līderi neredzēja finiša karogu. Tas nozīmē, ka sporta režīmā tika veikts papildu aplis, turklāt tajā Odiņš gan beidzot apdzina Ošu, Edijs atguva pozīciju, bet turpinājumā Arnis vēlreiz apdzina līderi… Izrāde skatītājiem bija īpaša.

Taču, kā paredz sacensību noteikumi šādās situācijās, par gala rezultātiem tiek uzskatīta braucēju secība finiša aplī. Līdz ar to uzvara Ošam, uz pjedestāla Odiņš un Mareks Tauriņš, kuram šis ir pirmais pjedestāls 2000 Super klasē. 1600 klases atsevišķajā ieskaitē uzvara Odiņam, seko Jānis Nagla un Kristers Jakimovs, kurš sasniedzis pjedestālu vien savā otrajā Latvijas čempionāta cīņā.

Open 2500 klasē finālā dominēja Ints Jeršovs, gūstot pirmo uzvaru kopš 2018. gada. Tālākie rezultāti gan krietni pārsteidzošāki, jo uz pjedestāla kāpa divi čempionāta debitanti. Otro vietu sasniedza Arvils Bērziņš, bet trešajā pozīcijā Andris Ustups, atstājot aiz sevis regulāros čempionāta posmu pjedestālu dalītājus.

VAZ Klasika klasē, par spīti atraktīvai kvalifikācijai, finālā atkal dominēja Jānis Linde, līdz ar to iepriekšējo divu gadu Latvijas čempions sasniedza jau otro šā gada uzvaru pēc kārtas. Cīņa par otro vietu bija sīvāka, bet savu pirmo Latvijas čempionāta pjedestālu godam nopelnīja Raitis Gusevs, aiz sevis noturot 2016. un 2017. gada čempionu Kalvi Tētu.

Xtreme klasē šķietami vienkāršai sacīkstei ekstrēms finišs. Brauciena laikā līderpozīcijā nonāca Viesturs Sproģis, kurš izveidoja ievērojamu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Taču brauciena pēdējā apļa vidū viņa bagijs izvirda dūmu mutuli un motora skaņa vēstīja par neglābjamu dzinēja defektu. Pēdējiem spēkiem ticis līdz finišam, Viesturs izrādījās par pāris sekundēm priekšā otro vietu guvušajam Mikum Neško, kurš nepaspēja noķert līderi. Trešo vietu sasniedza pirmā posma Pilskalnos uzvarētājs Gatis Geisters.

Bērnu Mini bagiju klasē finālā līderpozīciju kontrolēja Jānis Kozlovskis, taču brauciena beigās cīņu par uzvaru saasināja Emīla Mirošņika uzbrukums. Pozīcijas līdz finišam gan neizmainījās – Jānis pirmais, Emīls otrais, bet trešajā vietā lietuvietis Agņus Pilipavičs.

Vecpilī uz starta bija šā gada Latvijas autokrosa demo klase Junior Xtreme, ar saviem pirmajiem diviem braucējiem Kristiānu Grenci un Raivo Jāni Beierbahu. Tāpat kā Pilskalnos, Kristiāns pirmais, Raivo otrais. Taču galvenais bija Kurzemes līdzjutējiem nodemonstrēt kategoriju, kurā uz starta var stāties dalībnieki vecumā no 10 līdz 14 gadiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv