Autokross: Aktieri zināmi, gaidām izrādi!

Viesturs Saukāns  21.04.2017 11:11 11

  Autokross, Ziņas

Ceturtdien noslēdzās oficiālais pieteikumu termiņš Latvijas autokrosa čempionāta pirmajam posmam, kas notiks nākamsvētdien, 30. aprīlī Smiltenē, Tepera trasē. Klasēs cienījams dalībnieku skaits, kopējais pieteikumu daudzums pašlaik apstājies pie 73 sportistiem.

Pieteikumu kolekcionēšanas procesa pēdējās stundas ienesa prognozētus un mazāk paredzētus notikumus. 2000 Super klasē pieteicās gaidītais Rūdolfs Bogens, kurš kļuva par klases 13. dalībnieku, tādā veidā iezīmējot intriģējošās kategorijas divas kvalifikācijas grupas. Startam pieteikts arī viņa komandas biedrs Open 2500 klasē Māris Rusmanis, kuram šī būs atgriešanās sacīkstēs pēc tieši divu gadu pārtraukuma. Māris pēdējoreiz čempionātā startēja 2015. gada pirmajā posmā Smiltenē, kur piedzīvoja motora defektu jau laika kontroles braucienā.

B600 klasē pieteicās viens no favorītiem (lai gan – kurš tur nav favorīts?) Kaspars Meņģelis, savukārt Baltijas Buggy 1600 klasē pievienojās arī Lietuvas pieredzējušais braucējs Andrius Lugausks. Abām klasēm svētīgs papildinājums, jo bagiju ieskaitēs vajadzēja attālināties no kvoruma robežas. Pa septiņiem braucējiem katrā.

Divi pārsteidzošākie pieteikumi VAZ Klasika un 1600 klasē. VAZ klasē startam pieteicies Jānis Balodis – cits, ne tas, kurš pērnā gada Latvijas vicečempions 1600 klasē. Žiguļu Balodis debitēs Latvijas čempionātā, paceļot klases pieteikumu skaitu līdz apaļiem 12 (pilns starta laukums visu sacensību dienu).

Savukārt 1600 klasē vēl viena atgriešanās – startam gatavojas Jānis Nikels, kurš pēdējo Latvijas čempionāta sacīksti aizvadīja 2014. gada pirmajā posmā.

Pašlaik komandu pieteikumos četras vienības ar labiem sastāviem: Mexa/Melatlux Racing Team (Bogens, R.Dainis, Rusmanis), SK Ogre (abi Jāņi Kozlovski, Smilga), EVE Autosports (Beierbaha, Mūrnieks, Skolmeistars) un Brenguļu autotrase/Steeltech (Krieviņš, Dreimanis, Baumanis). Pamēģiniet prognozēt, kurš būs pirmais! Starp citu, komandu skaits var papildināties, jo individuālo pieteikumu termiņš nekā neierobežo komandu pieteikšanos.

Junioru kausā pieci dalībnieki. Kā pēdējos gados ierasts, pamatu veido B600 klases braucēji. Gaidāms cīniņš starp Beierbahu un brāļiem Geisteriem, taču jāvēro, ko demonstrēs Latvijas čempionāta junioru vecuma (līdz 21 gadam) debitanti Edgars Zīverts (B600) un Armands Ķēniņš (VAZ Klasika).

Vienīgais sarūgtinājums ir ne pārāk lielais dalībnieku skaits Open 4500 klasē. Taču jāsumina trijotne, kas ir gatava startam! Lai arī trīs, klases braucēji varēs startēt atsevišķos braucienos, kas neizslēdz arī skatāmus elementus cīņās. Klases skaits vēl var arī palielināties. Open 4500 jādod iespēja sevi atrādīt līdzjutējiem un nākamajiem šīs klases dalībniekiem. Ja šogad lielās klases plāns neizdosies, vismaz beidzot būs skaidrs, ka sapnis izsapņots un diskusijas pazudīs. Taču vienmēr pastāv iespēja, sezonas laikā dalībnieku kļūst vairāk.

Kopējais dalībnieku skaits gaidāmajai cīņai ir 73. Visvairāk pieteikumu 2000 Super klasē (13), seko Mini un VAZ Klasika (pa 12), pa 9 braucējiem 1600 un Open 2500 (laba atkopšanās pēc pērnās minikrīzes abos gadījumos!), pa 7 braucējiem B600 un Buggy1600 un minētie trīs Open 4500 klases braucēji. Vienmēr var vairāk, bet šis arī ir labi! Gaidām izrādi 30. aprīlī!

11 responses to “Autokross: Aktieri zināmi, gaidām izrādi!”

 1. Fanuks says:

  Ehhh
  Kur tad 1600 klase ar padsmit braucejiem?
  2000super labi,bet kur Starks,Kenigsbergs,Varnas?
  Open25000 Pārupe ar savu pilnpiedzinas volvo?
  Vaz man liekas maximumu izpiedis:)
  Beta -vienkārši malači
  B600,b1600? Baigi maz.
  Un viss lielakais ehh par open 4500-bija iespeja pat lidz 12 masinam savakt,bet tagad tik 3.kas tad notika ar junioru no Cēsīm ar imprezu?

  • Pārdzīvojam par tiem,kuri ir,nevis par tiem, kuru nav. Pārupe nepaspēj, jaunajam 4500 motors beidzies. No kurienes doma par padsmit 1600?

   • Fanuks says:

    Tak vienu brīdi runaja kkas par par iespejamiem padsmit braucejiem 1600,bet nu labi ir.
    Visi 1600 samera lidzīgi,būs jautri un gaidam izrādi :)

    • Vienubrīd arī runāja, ka 2000 Super un 1600 abas reizē nosprāgs, tāpēc palikušie būs jāpievieno Open 2500 :D :D :D Tos “runā” nav jāņem vērā. Gan jāsaka, ka diemžēl arī “mums šķūnīšos būvējas 14 mašīnas X klasei!” nedrīkst ņemt vērā, to rāda sena pieredze, ar dažādām klasēm. Lai kā mums gribētos janvārī visu zināt, mani tajā skaitā, skaidrs, ka ātrāk par pirmā posma pieteikumu sarakstu patiesība neizlīdīs. :)

 2. Autokross un folkreis rulle says:

  Bet servisa parkā rezervētas vairak vietas nekā braucēji

 3. DK says:

  Nevaru atrast 73 man sanāk72.

 4. Autokross un folkreis rulle says:

  Vispar ja

 5. garais says:

  vel tak vesela nedela prieksa un daudz kas var mainities

 6. JM#16 says:

  A kur 1600 klasee ir balodis?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru