Autokross: Andim Kļavam jau Baltijas kauss, citās klasēs drāma

Viesturs Saukāns  15.08.2013 09:21 1

Pēc Baltijas autokrosa kausa trešā posma Vilkičos apsveikumi Anda Kļavas virzienā – viena uzvara un divas otrās vietas posmu pirms Baltijas sezonas beigām sarūpējusi veterānam uzvaru kopvērtējumā. VAZ klasē Baltijas kauss jau Daiņusa Pilipaviča rīcībā, taču citās Baltijas un NEZ bagiju klasēs intriga saglabāta līdz pat Mūsas posmam!

Kļava sasniedza otro pozīciju aiz Anda Vantera Smiltenē, guva viltīgi izplānotu otro vietu Marijampolē, uzveica visus Vilkičos, turklāt nāca talkā spēcīgāko konkurentu lietuviešu neveiksmes. Rezultātā Andis sakrājis 39 punktus, tuvākais sekotājs Audrjus Budreckis – 20. Tā kā maksimums punktu, ko var sasniegt vienā posmā, ir 16 (15+1), Kļavas pozīcija jau ir drošībā. Jāatzīmē, ko Lietuvas braucēji šajā klasē sarūpēja nopietnu konkurenci, tiesa, spēcīgākie neprata ātrumu izmantot, pieļaujot avārijas un izstāšanās.

Interesanti, ka Kļava ir vienīgais Latvijas braucējs, kurš veicis vairāk nekā vienu posmu. Lietuvieši visos posmos startēja daudz uzcītīgāk, trīs no viņiem bija uz starta jau Smiltenē.

Tomēr Andim Vanteram teorētiski pastāv iespēja pat sasniegt Baltijas kausa otro vietu – perfekts rezultāts Mūsā, kas Andim būtu pa spēkam, plus ne pārāk spīdošs Budrecka un Giedrjus Stoņa rezultāts, un latviešiem iespējama dubultuzvara. Šobrīd Vanters ar 15 punktiem ir piektais.

2000 Super klasē līderpozīciju līdz ar motora defektu Vilkičos zaudēja Jānis Miščenko. Turklāt uzvaru guva Laurins Diržininks, kurš ir ļoti nopietns konkurents par neapšaubāmajam Latvijas līderim, un jau pieteicies cīņai Mūsā 2000 Super klasē. Starp abiem ir desmit punkti, kas pat Miščenko uzvaras+1 gadījumā nozīmē, ka lietuvietim pietiek ar ceturto vietu, lai uzvarētu kopvērtējumā.

Pašlaik dalīta trešā ceturtā vieta Tomam Ziedānam un Šarūnam Skaburskam – grūti pateikt, kurš Mūsā būtu favorīts šajā duelī.

Open klasē latviešu līdzjutējiem jau zināmā drāma – Agrim Bredikam un Intam Jeršovam vienāds punktu skaits, pa 32! Tātad Mūsā izšķirsies ne tikai Latvijas čempionāta liktenis (ja visu nesakārtos jau Smiltene), bet arī Baltijas kauss. Astoņus punktus aiz abiem ir Darjuss Tamašausks – ātrais zaļais Golf II. Par punktu mazāk Jānim Kozlovskim, tātad arī zināms duelis, tiesa, ar nojaušamu favorītu šajā cīņā.

VAZ klasē Daiņus Pilipavičs ir nesasniedzams, lielā mērā šovu iznīcināja Kristapa Maševska mašīnas pusass lūzums pirms Vilkiču fināla starta. Kristapam vēl būs nopietni jāpacīnās par otro vietu ar Remigiju Nešvīdi, ar kuru pēdējā gada laikā veidojušās visai skarbas kontaktcīņas.

Arī bagijos cīņas nav galā. B600 klasē Valters Zīverts sakrājis 37 punktus, Aigaram Liškovskim 29 punkti – paliela starpība, tomēr Mūsā varētu būt vairāk dalībnieku un katra līdera kļūda var tikt izmantota. Atraktīva cīņa arī par trešo vietu – pašlaik trešā ir Liene Sproģe, par diviem punktiem mazāk Keivo Koivam, vēl par diviem – Beatei Klipai. Šogad pamatā spēku samērs šķiet tieši pretējs šīs trijotnes iekšienē, tomēr ir aizdomas, ka Lienei labi ja Vilkičos beidzot izdevās parādīt potenciālu pie B600 bagija stūres, viņa nav tik slikta, kā rāda Latvijas čempionāta rezultāti un Vecpils pirmais līkums.

Bauskā īpašs gadījums būs Buggy 1600 klase. Mārim Līcim un Tautvidam Urbam pa 31 punktam, Ričardam Lepšim – 30. Visi trīs spēku samēru ziņā šogad viens otra vērti! Vilkičos gan Līcis šķita atguvis spēkus salīdzinājumā ar pirmajiem posmiem. Taču Mūsā būs cits sastāvs, ar, iespējams, vairākiem un spēcīgiem Latvijas sportistiem, kuri īpašu vērību Māra centieniem cīnīties par Baltijas kausu varētu arī nepievērst. Būs vairāk nekā interesanti!

Līdz tam gan vēl Latvijas čempionāta posms Smiltenē!

  • Apsveicu savu klases un ciinju biedru! Malacis! Taa tureet!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vecpils, Vecpils autotrase, 20.01.2018.

LAF Folkreisa Ziemas kausa 2. posms

LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 2. posms

Nolikums

Pieteikums - FR

Pieteikums - komanda

Pieteikums - KKK

Dalībnieki FR (16)

Dalībnieki KKK (3)


Laika prognoze
(17.01., nakts/diena)

YR.no
16.01. -/-
17.01. -/-
18.01. -4/0, mākoņains
19.01. -2/-2, mākoņains
20.01. -6/0, mākoņains

Gismeteo
16.01. -/-
17.01. -/-
18.01. +1/-5, nokrišņi
19.01. -1/-6, mākoņains
20.01. -4/-5, mākoņains