Autokross: Andis Kļava gatavojas ziemai

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.11.2010
22:24

1600 klases šā gada vicečempions Andis Kļava sezonu sāka ziemas sacīkstēs, kad autokrosa dalībnieki piepulcējās folkreisa Ziemas kausa sacīkstēm. Arī 2011. gadu Andis plāno sākt ziemā, startējot no jau par autokrosa Ziemas kausu izsludinātajā seriālā. „Domāju, ka startēšu arī ziemā, tā tomēr ir laba pieredze. Atkal jāvelk ārā daudz piedzīvojušais VAZ automobilis, jo, pirmkārt, ziemas sacīkstēm ar tā gatavību pilnībā pietiek, otrkārt, vasaras sezonas kaujas mašīnai VW Golf III nepieciešams visai nopietns remonts.”

Kļava šā gada ziemā aizvadīja visas trīs autokrosam paredzētās ziemas sacensības, divās no tām gūstot otro vietu, bet vienā – izstājoties. 2010. gada čempionātā iepriekšējās sezonas bronzas medaļnieks līdz pat pēdējam posmam pretendēja uz čempiona titulu, piekāpjoties vienīgi Andrim Priedītim.

Andis pauda sajūsmu par autokrosa Ziemas kausā paredzēto braukšanas formulu – folkreisa sistēmu un tajā ietilpstošo Džokera apli. „Jā, man ļoti patīk, arī Džokerim nav ne vainas, tas ļauj spēlēties ar konkurentu, domāt un vērtēt situāciju. Mani pārsteidza, ar cik lielu vienprātību no Džokera apļa atteicās Mūsas posma dalībnieki – nerodu skaidrojumu, kāpēc tāda nepatika un, kur problēma. Latvijas trasēs ļoti bieži ir situācija, ka braukšana notiek pa vienu sliedi, bez apdzīšanas iespējām. Čempionāta trasēs bez uzbrukuma ar kontaktu ir ļoti maz apdzīšanas iespēju. Džokera aplis risina šo situāciju. Tāpēc vismaz ziemā šo sistēmu ļoti labprāt atkal mēģināšu!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv