Autokross: Andris Ramanis – B6000 Baltijas kausa ieguvējs!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.10.2012
12:19

Hinsas trasē Igaunijā aizvadīts Baltijas bagiju B6000 kausa pēdējais posms. Par spīti briesmīgai trasei un iespējamai igauņu konkurentu provokācijai Andris Ramanis nosargāja līderpozīciju kopvērtējumā, pēdējā posmā gūstot ceturto vietu.

Tā kā pirms sacīkstes visu nakti lija, trase no rīta mirka pamatīgos dubļos. Turklāt rīkotāja ideja šo posmu aizvadīt trases pretējā virzienā situāciju padarīja vēl briesmīgāku, jo nepārbaudītajās trajektorijās radās milzīgas bedres.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā uzvaru guva Ramaņa sīvākais konkurents Marguss Vainumetss. Tā kā Ramanis pats guva ceturto vietu, Andra Baltijas kausa pārsvars saruka par diviem punktiem Vainumetsa bonusu dēļ. Šajā braucienā otro vietu guva Jānis Kozlovskis, bet tikai astotais – Ainārs Ramats, kam šādi apstākļi un trases segums bija skarbs jaunums viņa trīs posmu pieredzē.

Otrajā braucienā vēl viena uzvara Vainumetsam, bet Ramanis jau atkal netiek brauciena trijniekā, kā rezultātā igaunis atgūst vēl divus punktus kopvērtējumā. Bedru dēļ šī sacīkste nozlēdzās gan Kozlovskim, gan Ramatam – tehnika nespēja izturēt briesmīgos apstākļus.

A finālā īpatnēja sadursme jau startā, kuras rezultātā Ramaņa bagijs tiek pārstumts pāri valnim. Vērotāji uzskata, ka igauņu sportisti visai labi apzinājās, kuru bagiju un cik tālu pāri valnim ir jānogādā. Tomēr Andris nodemonstrēja cīņassparu, atgriezās trasē un braucienu turpināja. Baltijas kausa tituls atradās zem jautājuma zīmes, taču pēkšņi apstājās arī Vainumetsa bagijs! Ramanis finišē ceturtais un izcīna Baltijas kausu!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv