Autokross: Apstiprināti un publicēti autokrosa tehniskie noteikumi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.12.2015
15:34

Apstiprināti un publicēti laf.lv Latvijas autokrosa čempionāta tehniskie noteikumi vieglajām automašīnām. Kopš iepriekšējās noteikumu apskates Autocross.lv un aizvadītām publiskām un iekšējām diskusijām veiktas arī dažas izmaiņas.

Apstiprināts, ka Open 2500 klasē tomēr tiks samazināts restriktora caurums – 34 mm, sākotnēji plānoto 45 mm vietā. LAF Krosa komisija pēc sarunām ar sportistiem nosprieda, ka Open 2500 ir izteikti nacionāla klase. Tajā nav nepieciešams par katru cenu sekot starptautiskajām niansēm, tādā veidā provocējot dārgu un izteikti ātrāku mašīnu rašanos mūsu trasēs. Latvijas sportistu virzībai uz starptautiskajiem seriāliem kalpo Open 3500 klase, kuras noteikumi ir krietni brīvāki un ļauj veikt gan ieguldījumus, gan eksperimentus.

Interesanti, ka apspriežot Open 2500 klases iespējamos 45 mm restriktorus, parādījās versijas, ka iespējams uzbūvēt ne tikai mazas kubatūras turbomotorus, kas ar turbo koeficientu iekļautos 2500 kub. cm noteikumos. Versijas vēsta, ka ar zināmām motora pārbūvēm uz starta Open 2500 tiktu arī, piemēram, līdz šim čempionātā redzētās Mitsubishi Evo automašīnas – tehniski tas ir iespējams, turklāt, saglabājot konkurētspēju un favorītu statusu. Ar mazo restriktoru gan šāda pārbūve kļūst mazāk lietderīga.

Nedaudz atviegloti arī riepu nosacījumi – 2016. gadā sportisti uz nevelkošajiem riteņiem vēl varēs izmantot noteikumos nedefinētas riepas. Visvairāk tas ir svarīgi Open klašu aizmugures piedziņas automašīnām, kurām uz priekšējiem riteņiem tiek izmantotas rievotas un citādas riepas. Visas četras noteikumos aprakstītā tipa riepas būs jāizmanto sākot ar 2017. gadu.

Trešdien vēl tiks aizvadīta B600 bagiju klases dalībnieku sapulce, pēc kā laika gaitā taps arī atjaunoti šīs klases noteikumi. Vēl procesā arī Latvijas rallijkrosa kausa tehniskie noteikumi un citi dokumenti.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv