Autokross: Apstiprināti un publicēti autokrosa tehniskie noteikumi

Viesturs Saukāns  13.12.2015 15:34 9

Apstiprināti un publicēti laf.lv Latvijas autokrosa čempionāta tehniskie noteikumi vieglajām automašīnām. Kopš iepriekšējās noteikumu apskates Autocross.lv un aizvadītām publiskām un iekšējām diskusijām veiktas arī dažas izmaiņas.

Apstiprināts, ka Open 2500 klasē tomēr tiks samazināts restriktora caurums – 34 mm, sākotnēji plānoto 45 mm vietā. LAF Krosa komisija pēc sarunām ar sportistiem nosprieda, ka Open 2500 ir izteikti nacionāla klase. Tajā nav nepieciešams par katru cenu sekot starptautiskajām niansēm, tādā veidā provocējot dārgu un izteikti ātrāku mašīnu rašanos mūsu trasēs. Latvijas sportistu virzībai uz starptautiskajiem seriāliem kalpo Open 3500 klase, kuras noteikumi ir krietni brīvāki un ļauj veikt gan ieguldījumus, gan eksperimentus.

Interesanti, ka apspriežot Open 2500 klases iespējamos 45 mm restriktorus, parādījās versijas, ka iespējams uzbūvēt ne tikai mazas kubatūras turbomotorus, kas ar turbo koeficientu iekļautos 2500 kub. cm noteikumos. Versijas vēsta, ka ar zināmām motora pārbūvēm uz starta Open 2500 tiktu arī, piemēram, līdz šim čempionātā redzētās Mitsubishi Evo automašīnas – tehniski tas ir iespējams, turklāt, saglabājot konkurētspēju un favorītu statusu. Ar mazo restriktoru gan šāda pārbūve kļūst mazāk lietderīga.

Nedaudz atviegloti arī riepu nosacījumi – 2016. gadā sportisti uz nevelkošajiem riteņiem vēl varēs izmantot noteikumos nedefinētas riepas. Visvairāk tas ir svarīgi Open klašu aizmugures piedziņas automašīnām, kurām uz priekšējiem riteņiem tiek izmantotas rievotas un citādas riepas. Visas četras noteikumos aprakstītā tipa riepas būs jāizmanto sākot ar 2017. gadu.

Trešdien vēl tiks aizvadīta B600 bagiju klases dalībnieku sapulce, pēc kā laika gaitā taps arī atjaunoti šīs klases noteikumi. Vēl procesā arī Latvijas rallijkrosa kausa tehniskie noteikumi un citi dokumenti.

 • rieksti

  Viestur, ir kāda info kāpēc parādījās šis folkreisam? 4.1.2. “Jāsaglabā instrumentu paneļa oriģinālā forma. Obligāts no 2017. gada.”
  Nav protams baigā problēma, vienkārši interesē kapēc. :)

 • NELAFAbraucējs

  Krosam teica, ka vajadzēs ar 2016.gadu, bet noteikumos arī ar 2017.gadu. Tas ganjau priekš tam, ja kāds brauc atsprādzējies, tad lai avarējot ielido mīkstākā materiālā, kā arī, ja sajiet kāds vads uz īso, lai ir kam vairāk degt salonā… :)

 • arī īsti nesaprotu par paneli, kāda vella pēc tas nepieciešams

 • vsa

  cik sapratu tad tex.komisaram nepatik tie vadu mudzekli kuri ir redzami panela vieta un lai tos neredzetu.vajag atstat paneli vieta. daleji piekritu,ja vadi ir originali. bet ja vadi ir pasu ievilkti,tur sanak kadi desmit.piecpatsmit,tad panelis nav vajadzigs,

 • lauris

  Nu te jau gan nevajadzētu čīkstēt.paneli vai paneļa butaforiju ielikt sportiniekā būtu tīrais sīkums. un skats jau ar paliktu nedaudz labāks.

  • rieksti

   Neviens jau baigi nečīkst, tikai gribam saprast kāds ir iemesls šādam secinājumam. :)

  • NELAFa braucējs

   Panelis jāsaglabā oriģinālā izskatā. Reāli visi, kas uztaisa paši paneli kāds patīkās, smuki nofloko utt. tāpat dabon raut viņu ārā un krāmēt iekšā oriģināla paskata, kas lieki aizņem daudzviet vietu un var sarežģīt piekļūšanu kādai vietai nepieciešamības gadījumā. Vizuāli protams ir glītāk, ja iekšā ir panelis, nevis viņa nav, bet daudzi uztaisa vizuāli patīkamu, kompaktu panelīti un kāda tad tam ir vaina?

 • lauris

  jautājums par open 2500.noteikumos neredzu faktu par restruktora izmēra maiņu uz mazāku,ja viens auto ar tubomotoru pirmajā gonkā būs ļoti ātrs?jo dzirdēju ka tā būšot.varbūt Viesturs var komentēt?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***