Autokross: Armands Pārupe veiksmīgi atlabst pēc Pilskalnu lidojuma (VIDEO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.07.2020
17:41
Armanda Pārupes Pilskalnu sacīkste bija notikumiem pilna - no līderpozīcijas vienā kvalifikācijā līdz smagai avārijai citā Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv

Pilskalnu supervīkenda satraucošākais notikums bija Latvijas čempionāta Open 2500 klases braucējs Armanda Pārupes avārija, pēc kuras braucējs tika nogādāts slimnīcā. Pēc sarežģītām dienām Armands sāk atlabšanu pēc piedzīvotās muguras traumas.

Trešās kvalifikācijas pirmajā aplī Pārupes Volvo enerģiski pārlidoja pāri dziļajam tramplīnam, visai smagi piezemējās un, nemainot virzienu, aizripoja uz pagrieziena ārmalas valni. Tiesneši un mediķi sastapa braucēju pie samaņas, taču ar spēcīgām sāpēm mugurā. Pārupe tika nogādāts Jēkabpils slimnīcā, kurā pavadīja sākotnējo laiku līdz otrdienas rītam. Sekoja ceļš uz Rīgu, un trešdien no rīta veikta muguras operācija.

Pirmās sajūtas pēc avārijas Armands ziņoja Autocross.lv WhatsApp grupā jau svētdienas vakarā: “Izskatās, ka šīs lēciens bija pēdējais manā 17 gadu ilgajā autosportista karjerā. Esmu sadragājis mugurkaula skriemeli.”

Spriežot pēc mašīnas apstāšanās veida, varēja rasties sajūta, ka braucējs ir zaudējis samaņu, tomēr Armands to noliedz: “Nē, visu laiku biju pie samaņas. Sāpes mugurā bija tik spēcīgas, ka vienkārši palaidu stūri vaļā, lai mašīna ripo, kur grib.”

“Lidojums radās no tā, ka lielā ātrumā braucu garām Eduardam Iesalniekam, tāpēc vairs nepaspēju piesēdināt auto, un devos brīvajā lidojumā.”

Ceturtdienas rītā Pārupe Autocross.lv WhatsApp saimei jau ziņoja par veiksmīgu operācijas norisi: “Sveiki, benzīngalvas! Esmu veiksmīgi saskrūvēts, un nu jau pašsajūta ir tīri OK. Gribu pateikt lielu paldies par neizsakāmo Jūsu atbalstu visādos veidos un formās! Esmu pateicīgs, ka man apkārt ir tādi cilvēki. Ar patiesu cieņu, Armands Pārupe.”

Šī sacensību situācija gan kuluāros aizsākusi diskusiju par konkrēto Pilskalnu trases vietu – izskan versijas, ka kalna “uzvedību” vajadzētu pārvērtēt drošības apsvērumu dēļ. Jāpiebilst, ka dažādi video uzrāda vēl vairākus elpu aizraujošus lidojumus no šīs vietas, tajā skaitā Daiņa Krūmiņa sniegumu 2000 Super klases finālā un Mārča Kārkliņa performanci VAZ Klasika klasē.

 

 

 

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv