Autokross: Atjaunotais dalībnieku saraksts nes pārsteigumus

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.08.2012
20:46

Ceturtdienas vakarā atjaunotais Priekules posma dalībnieku saraksts atnesis vairākus pārsteigumus, piemēram, 11 dalībniekus B600 bagiju klasē.

Sliktās ziņas – dalību atsaukuši 2000 Super klases braucēji, Vecpilī čempionātā debitējušie Lauris Roberts un Sandis Indriksons. Tāpat jau labu laiku zināms, ka B1600 Baltijas bagiju klase savu posmu aizvadīs svētdien Lietuvā. Šodien apstiprinājās arī D12 smago auto klases evakuācija no Priekules. Šobrīd LAF Krosa komisija gaida oficiālu visu dalībnieku piekrišanu pārcelt LČ 3. posmu uz Varstu trasi 11. augustā.

Tomēr ir pāris interesantas labās ziņas. B600 bagiju klases dalībnieku saraksts izaudzis līdz šīs sezonas rekordam – pieteikušies 11 sportisti! Tradicionālos kopvērtējuma līderus centīsies patraucēt Jānis Boks, Dainis Podžuks, pērnā gada vicečempiona Otto Vočtava tēvs Pēteris (reāls pjedestāla pretendents, starp citu), kā arī divas dāmas – vismaz uz vienu posmu atgriežas Liene Ozoliņa, pieteikusies arī Beate Klipa, kuras trešdienas vakara izmēģinājumi Mūsā bijuši veiksmīgi un daudzsološi. Līdz ar to B600 klase no Latvijas čempionāta formalitātes pēkšņi kļuvusi par vienu no centrālajiem gaidāmās sacīkstes notikumiem!

Ja par čempionāta debitantiem, tad likmes izdarīšana uz Pēteri Vočtavu nav avantūra. Vočtavs seniors cīnījās B600 klasē pērn rudenī Popē, kad klase bija uzaicināta folkreisa posma ietvaros. Toreiz Pēteris līdzvērtīgi cīnījās ar Valteru Zīvertu un, lai gan tiešā cīņā Valters šķita nedaudz ātrāks, Vočtavs uzvarēja līdz ar Zīverta tehnikas problēmām.

Par Beati Klipu jau rakstījām – folkreisā aizvadītas divas sacīkstes Brenguļos un Mūsā. Runā, ka trešdienas B600 mašīnas izmēģinājumi atzinīgi novērtēti pat no lielu speciālistu mutēm – testi notika tūlīt pēc OKartes Autosporta Akadēmijas atlases kārtas, līdz ar to debiju redzēja tie paši grandi, kas vērtēja Latvijas labākos autosporta jauniešus. Turklāt, cik noprotams, šis nav vienas reizes pasākums – Klipas komanda bagiju gatavojas iegādāties savā īpašumā.

Arī 1600 klasē papildinājums: šodien cīņai Priekulē pieteicies folkreisa braucējs Edgars Paculs, kurš izmantos to pašu VAZ 2108 automašīnu, ar kuru šovasar startē folkreisā. Edgara uzdevums ir salīdzināt šā brīža savus un tehnikas spēkus ar situāciju Latvijas čempionātā, ar domu tuvā nākotnē gatavot tehniku regulārākai dalībai nacionālajā seriālā.

Paculs pēc pāris sezonām ar aizmugures piedziņas VAZ pērnā gada rudenī folkreisam sagatavoja VAZ 2108. Tiesa, jau pirmajā mašīnas sacīkstē, pirmajā braucienā jaunais auto tika dramatiski tika nokūleņots no Mūsas trases slavenā otrā tramplīna. Skrundenieki gan nepadevās un uz LAF Folkreisa Vasaras kausa šā gada pirmo posmu Paculs jau bija uz starta ar jaunu auto. Sezonas posmos viņš ir regulārs A finālu dalībnieks, ik pa brīdim pretendējot arī uz pjedestāla pozīcijām. Pēc četriem posmiem viņš kopvērtējumā ir piektajā vietā, par nieka sešiem punktiem atpaliekot no otrās vietas.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv