Autokross: Atskaite līdz Mūsai 1: Kas paveikts līdz šim?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.05.2011
20:59

Autocross.lv ar nepacietību gaida Eiropas autokrosa čempionāta trešo posmu, kas nedēļas nogalē norisināsies sporta kompleksā Mūsa. Pirmajā daļā par to, ko latviešu un citu zemju braucēji paveikuši šajā sezonā līdz mums tik svarīgajai sacīkstei.

Aizvadīti divi posmi – Portugāles Foškoa trasē un Francijas Senmartēnas cīņu vietā, kas šogad debitēja Eiropas čempionātā.

Patīkami, ka abās sacīkstēs startēja divi Latvijas sportisti – Jānis Boks SuperBuggy klasē un Māris Līcis Buggy 1600 kategorijā. Katrs savā klasē atrodas kopvērtējuma otrā desmita vidū – Jānis 16. vietā, bet Māris – 14. pozīcijā. Gribētos domāt, ka abu pozīcijas ir krietni par zemu, jo pirmajos posmos neviens neveica sacīksti bez sarežģījumiem.

Jānis Boks

Lai gan SuperBuggy klasē Boks abos posmos provizoriski uzrādījās kā 16. vietas guvējs, pēcsacīkšu rezultātu anulēšanas pacēla Jāni uz 14. vietu Portugālē un 15. vietu Francijā. Kopvērtējumā pirms Mūsas – 16. pozīcija.

Kāpēc šie nav optimāli rezultāti?

Nemēģinot par katru cenu tikai uz patriotismu balstoties pierādīt, ka Boks var pretendēt uz top-3 savā māju sacīkstē, cerības ir. Pirmkārt, Portugālē viss sākās ar otro vietu laika kontrolē. Otrkārt, fonā ir pērnās sezonas nogale, kad vienā posmā tika gūts pjedestāls, bet citā notika cīņa par vietu trijniekā. Treškārt, trešais kvalifikācijas brauciens Francijā pierādīja, ka brīdī, kad tehnika un braucējs atrada savu optimumu, bija iespējams apdzīt gandrīz katru, kas nāca pretī. Potenciāls ir.

Pirmos posmus iznīcināja ātrumkārbas defekts. Portugālē tas sākās, Francijā pēc neveiksmīga remonta tas turpinājās. Vienai sacīkstei izbojāja praktiski visu nedēļas nogali, otrai – sākumu, kas lika iesprūst rezultātu tabulas vidū, tātad lielākajā „gaļasmašīnā”.

Māris Līcis

Faktiski Līcis veicis tikai vienu posmu – Portugālē gūta desmitā vieta. Francijā Māris sacīksti sāka, taču jau pirmajā kvalifikācijā tā aprāvās, faktiski nekā neietekmējot sacīkstes noslēguma rezultātu tabulu. Uzlabojusies tehnika, nobriedušāks braucējs. Taču gan vienā, gan otrā elementā vēl ir daudz vietas progresam. Pašlaik jāmeklē motora jauda – ne tikai Līcis, bet arī Boks, stāvot malā, atzīst, ka jēkabpilieša bagijs zaudē tieši motora dēļ. Savukārt braukšanas ziņā parādās mazas kļūdiņas, kuras lielajā konkurencē netiek piedotas.

Kāpēc šie nav optimālie rezultāti?

Šobrīd objektīvi gribas domāt, ka Līča atrašanās otrā desmita vidū varētu būt viņam atbilstoša, kas tik masveidīgā konkurencē patiesībā būtu ļoti labi. A fināls Portugālē vērtējams piesardzīgi – uz starta bija divreiz mazāk dalībnieku nekā, piemēram, gaidāms Mūsā. Tāpēc A fināls bija vieglāk sasniedzams. Galvenajā braucienā sevi pierādīt neizdevās, jo agrā izslīdēšana, meklējot apdzīšanas iespējas, atstāja Māri pēdējā vietā. Tomēr – A fināls Eiropā ir un paliek izcils rezultāts. Līcis vienā sacīkstē sasniedza tikpat punktus, cik pērn visā sezonā kopumā.

Vai var labāk? 15 dalībnieku konkurencē noteikti, jo pat pēc Portugāles posma tika uzlabota tehnika, bagija balstiekārta, Mūsā vajadzētu būt labākam motoram. Viena nianse – Mūsai pieteikušies vairāk nekā 30 dalībnieki. Proporcionāli – 20. vieta? Nē, jābūt noteikti augstāk. Līča problēma – viņš šobrīd varētu būt izteikts viduslīmeņa braucējs, kas jau atkal nozīmē – „gaļasmašīna”.

Šobrīd citu Latvijas sportistu iespējamā snieguma prognožu nebūs – vēlāk. Lai gan salīdzināt spēkus arī dienu pirms sacīkstes sākuma būs grūti, jo neviens cits latvietis, kurš pieteicies kādā no Eiropas klasēm, 2011. gadā sacīkstēs vēl nav piedalījies. Skaļi nevienam šādu Eiropas čempionāta sastāvu nedrīkst teikt – ļaudis smiesies. Negribas novēlēt, bet Smiltenē startējušie trīs igauņu bagiju braucēji būtu pelnījuši pozīcijas drīz aiz Līča, bet priekšā citiem latviešiem…

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv