Autokross: Atskaite līdz startam – 1: Juniori un debitanti

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.04.2014
08:01

Sezonas sākas ar daudziem Latvijas čempionāta debitantiem un Junioru kausa dalībniekiem. Dažs no junioriem ir pat titula pretendents, dažs no debitantiem tiek ieskaitīts sacensību favorītu pulkā.

12 Junioru kausā

Junioru kausā, kurā šogad piedalās 1993. gadā un vēlāk dzimušie 1600, 2000 Super, Open, VAZ un B600 klašu braucēji. Smiltenē šādi sportisti ir uzreiz 12.

Interesanti, ka šogad Junioru kausu pametuši pērnie līderi Ritvars Zobens un Jānis Miščenko – viņi jau ir veci! Tas paver ceļu uz Junioru kausu pārējiem.

No 1600 klases Junioru kausā piedalās Sandis Džeriņš, kā arī lietuvieši Martins Pikčilingis un Doms Verčinsks. Starp citu, Verčinsks var izrādīties pārsteigumu sarūpētājs, jo šķiet progresējošs braucējs. Visvairāk Junioru ir 2000 Super klasē – Gints Astrauskis, Māris Lapšāns, Ilmārs Jurāns, Endijs Skolmeistars un Rihards Jermacāns. Tā kā klasē šogad ir visvairāk sportistu un dalībnieku skaits klasēs ietekmē Junioru kausa rezultātus, arī šosezon Gada labākais juniors var nākt tieši no šīs ieskaites. VAZ klase jau otro gadu veidojas kā dzīves gudrības pieredzējušu vīru kategoriju, jo pa šiem gadiem uzradies tikai viens žiguļu juniors – šajā gadījumā Kalvis Tēts. B600 klase piedāvā Keivo Koivu, Lieni Sproģi un Beati Klipu.

Kaut ko prognozēt? Neiespējami – tik daudz un tik dažādi!

Debitantu – daudz!

Šajā gadījumā par debitantiem gribas uzskatīt gan tos, kuri čempionātu līdz šim bija vērojuši no skatītāju tribīnēm, kā arī tos, kas aizvadījuši ne vairāk par vienu, divām sacīkstēm.

1600 klasē Sandis Džeriņš un Rūdolfs Bogens pirmo reizi stāsies uz starta pēc līdzšinējās pieredzes folkreisā. Džeriņš gan šogad debitēja Krosa komisijas kausā, un pirms vasaras sezonas atrodas šī seriāla kopvērtējuma vadībā. Bogens, savukārt, ienāk čempionātā ar visai daudzsološu tehnisko gatavību.

2000 Super klasē debitantu jūra! Rihards Dainis pirms pāris gadiem aizvadīja vienu sacīksti 1600 klasē. Endijs Skolmeistars tuvojas un daudzi atzīst, ka šis braucējs varēs lepoties ne tikai ar labu tehniku, bet arī sapratni, kā ar to jātiek galā. Patiesībā arī Lauris Roberts jāpieskaita pie čempionāta debitantiem, lai gan vienīgajā čempionāta sacīkstē pirms pāris gadiem Vecpilī kurzemnieks pat kāpa uz goda pjedestāla.

Pirmā sacīkste čempionātā gaidāma Rihardam Jermacānam, interesanti, ka arī folkreisā un Krosa komisijas kausā bieži sastaptais Dzintars Jakimenko formāli ir LČ debitants. Edijs Ošs, pērn debitējis folkreisā, cītīgi gatavojas debijai čempionātā. Līdz tam aizvadītas šīs ziemas sacīkstes Krosa komisijas kausā. Pāris sacīkstes čempionātā aizvadījis, bet šogad citā kvalitātē krosā debitēs Mārtiņš Starks, kurš pārsēdīsies spēcīgā Ford Puma automašīnā.

Open klasē pērn rudenī pirmo sacīksti aizvadīja Jānis Augulis, kurš gan Bauskā vairāk mocījās ar tehnikas problēmām nevis cīnījās par rezultātiem. Gatavošanās šai sacīkstei gan smaga – mūžībā aizgāja viņa tēvs, tāpēc Jānis plāno startēt ar piemiņas lentīti. Tēvs būtu gribējis Jāņa startu! Autocross.lv izsaka līdzjūtību…

Piektdien piedzīvotais dzinēja defekts salīdzinoši ir sīkums un tiks novērsts.

Čempionātā pilnvērtīgu debiju plāno piedzīvot arī Edvīns Strēlis, kurš pērn pamēģināja Vecpils posmus un Krosa komisijas kausu.

VAZ Klase piedāvā labu debitantu pulku – Kalvis Tēts, Jānis Linde, Kaspars Garkalns, Kaspars Kūķis… Visiem veiksmi skarbajā cīņā! Kūķim liela neveiksme gatavošanās procesā: tikko aplīmējis savu skaisto, jauno auto, nākamajā dienā viņš konstatēja, ka klases favorīts Daiņus Pilipavičs sava auto dizainu izveidojis praktiski tādu pašu!

B600 klasē debitantu nav, savukārt Beta bagijos pirmās cīņas aizvadīs Markuss Ūtēns, Linards Jasons, Marks Jeršovs, kā arī leišu bērniņi Normants Lepšis un Skaiste Prašukaite. Abās Baltijas klasēs B1600 un D12 bez debitantiem, vienīgi jāpiemin, ka otro cīņu krosā plāno aizvadīt Jānis Brikmanis.

Lai jums visiem veicas!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv