Autokross: B600 — ilgtermiņa pasākums

Viesturs Saukāns  04.04.2011 10:27 0

Tuvojoties jaunajai autokrosa sezonai kuluāros tiek apspriests un analizēts iespējamais dalībnieku skaits un cīņas Latvijas čempionāta klasēs un citās ieskaitēs. Viens no viedokļiem – B600 bagiju klase pērn neizcēlās ar sportistu kvantitāti. Tomēr projekta virzītājs Andis Kivkucāns uzskata, ka panikai nav iemesla.

Lai arī čempiona tituls, kuru sasniedza Ģirts Zīle, tika sasniegts aizraujošā un augstvērtīgā jauno sportistu cīņā, aiz līderu mugurām dalībnieku rindas bija šķidras. Ja neskaita lielisko cīņu Latvijas čempionāta posmā, kas notika Eiropas sacīkstes ietvaros Mūsas trasē, dalībnieku sastāvs bija knapi kvorumu pulcējošs. Līdz ar to pirms šīs sezonas dažs domās klasi jau apglabājis kā zudušu. Andis Kivkucāns iebilst: „Kamēr es dzīvošu, tikmēr šai klasei jābūt! Šis ir ilgtermiņa pasākums, kurā esam ieguldījuši visai lielas finanses, tāpēc neesam gatavi to visu palaist vējā. Tas, ka šobrīd nevaram sapulcināt tik lielu dalībnieku skaitu kā gribētos, ir visai saprotams – klase ir jauna un tai jāļauj attīstīties. Domāju, paies vairākas sezonas līdz B600 kļūs par daudzskaitlīgu kategoriju. Mēs jau šobrīd strādājam ar potenciāliem dalībniekiem no Igaunijas un Krievijas un domāju, ka mums izdosies dabūt uz starta interesantus dalībniekus. Domāju, ka šogad Latvijas čempionāts izdosies!”

Iespējams, var mainīties iepriekš publicētais B600 klases Latvijas čempionāta kalendārs un tajā tomēr varētu atgriezties arī Mūsas posms. LAF Krosa komisija sākotnēji nav iekļāvusi šo sacīksti čempionātā, lai neregulārie čempionāta dalībnieki, kuri veic tikai vienu posmu, nebūtu spiesti iegādāties Latvijas čempionāta licences. Tomēr B600 kolektīvs uzskata, ka sacīkste jāvērtē kopvērtējumā, motivējot uz Mūsu ierasties pēc iespējas vairāk dalībnieku. Par šo posmu, iespējams, diskusija vēl turpināsies.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 09.09.2017. Čempionu autokross LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 12. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - komanda Pieteikums - ČK/KKK Dalībnieki FR (44) Dalībnieki ČK/KKK (29) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS! (52)