Autokross: Bagiju klasēm sapulce. Un NEZ

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.11.2012
18:58

LAF Krosa komisija otrdien Rīgā pulcē B600 un Buggy 1600 klašu esošos un topošos sportistus – pl.17:00 LAF telpās aicināti visi interesenti (iepriekš piesakoties). Bagiju klasēm būs, par ko tērzēt, jo tieši šīm kategorijām, kā arī B6000, 2013. gadā paredzēts NEZ autokrosa kauss četros posmos.

Nojaušams, ka bagiju klasēs nav sagaidāma kāda tehniskā vai sportiskā revolūcija, arī nākamā gada sacensību kalendārā paredzēts gan Latvijas čempionāts B600 klasei, gan Baltijas kauss B1600 un B6000. Taču bagijiem ticis pirmā gada NEZ eksperiments. NEZ autokrosa kauss paredzēts četros posmos un notiks aprīļa beigās Smiltenē, Lietuvas Vilkičos un Mariampolē, kā arī septembra sākumā Mūsā. Abi Latvijas posmi paredzēti arī kā B600 un B1600 „ikdienišķo” ieskaišu posmi.

NEZ autokrosa kausa galvenie veidotāji ir divi sacensību organizatori – Mūsas trases Edgars Maišelis un Lietuvas puses Valds Stankūns. Ar NEZ eksperimentu paredzēts pacelt attiecīgo sacensību statusu, piesaistot vairāk dalībnieku, iespējams, ne tikai no Baltijas valstīm.

Sākotnējie plāni NEZ sakarā apdraudēja B600 klases Latvijas čempionāta statusu un B1600 Baltijas kausa norisi. Tomēr nojaušams, ka krosa vadība neplāno iznīcināt šos pietiekami vēsturiskos un sportiski aizraujošos seriālus, kuriem ir gan sportistu atbalsts, gan skatītāju atzinība.

Bagiju klasēs atkal pāris interesanti jaunumi. Jau ziņojām, ka uz B1600 klasi plāno pārcelties šā gada CK 125 uzvarētājs Emīls Misiņš. Savukārt uz B600 klasi gatavojoties doties vēl viena kroskartu absolvente Liene Sproģe. Ja tā, tad B600 klasē pastāv iespēja uz starta redzēt uzreiz trīs dāmas – klasē jau darbojas Liene Ozoliņa un Beate Klipa.

Cik zināms, iepriekšējo gadu medaļnieka Otto Vočtava bagijs nonācis jauna īpašnieka rokās, kam vajadzētu papildināt B600 dalībnieku rindas. Savukārt pēdējo divu gadu B600 Latvijas čempions Jānis Baumanis koncentrēšoties rallijkrosam (ziņojām par Reiņa Nitiša Peugeot nonākšanu Jāņa garāžā), savukārt viņa bagijs varētu nonākt brāļa Arta rīcībā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv