Autokross: Baltijas čempionāta klases – vēl pārdomu periods

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.12.2013
14:45

Pēc LAF Krosa komisijas vadītājas Intas Ulmes sarunām ar Lietuvas kolēģiem noskaidrojies, ka Baltijas autokrosa čempionāts nākamgad notiks 1600, 2000 Super, Open, VAZ, Buggy 1600 un, kas interesanti, FIA Touring Autocross (jeb D-1) klasē. Pašlaik tiek analizēts, kas notiks ar B600 klasi.

1600, 2000 Super, Open un VAZ klašu noteikumi Latvijas un Lietuvas sportistiem nākamgad būs vienādi. Lietuvieši piedāvājuši D-1 klasi, jeb FIA noteikumiem atbilstošo TouringAutocross. Šobrīd gan nav skaidrs šīs klases piesaistīšanas mērķis, jo abās valstīs kopā gatavi cīnīties ir maksimums četri sportisti. Turklāt nav skaidrs, vai šādām mašīnām Open klase līdz ar to ir liegta, vai tomēr nē (restriktora jautājums).

Buggy 1600 klasē izmaiņas nav paredzētas, tātad arī šeit cīņa saglabāsies līdzšinējā, no NEZ formāta atgriežoties pie Baltijas čempionāta (starp citu, tieši „čempionāts” pēc vairāku gadu pārtraukuma varētu būt formāli pareizais apzīmējums).

Šobrīd neskaidrība ir ar B600 klasi, turklāt visai nopietna neskaidrība. No vienas puses, pērn dotā iespēja izbraukt uz sacensībām ārpus Latvijas NEZ ietvaros tika labi novērtēta, lai gan uz Vilkiču posmu kvorums bija īpaši jāorganizē. No otras puses, jau šogad Latvijas čempionātā pāris posmi bija zem jautājuma zīmes kvoruma ziņā, bet starpsezonā vismaz pāris spēcīgas mašīnas izliktas pārdošanā, kas rada šaubas par tagadējo īpašnieku gatavību cīņām. Līdz ar to lēmums par Baltijas čempionāta statusu šai klasei paliek nepieņemts, savukārt Latvijas čempionātā B600 šogad būs sevi īpaši jāpierāda, lai nerastos diskusijas par klases statusa maiņu.

Lai gan kopumā Baltijas čempionāts solās būt veiksmīgs un aizraujošs, vēl paliek nianses, kuras jāatrisina.

Smago automašīnu B6000 un D12 klasēm notiks Baltijas kauss ar posmiem Latvijā un Igaunijā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv