Autokross: Beta bagija jaunākais brālis gatavs!

admin admin
30.06.2010
02:06

Guntis Kļaviņš pabeidzis darbu pie bagija, kas kalpotu kā nākamais pakāpiens pēc šobrīd bērnu izmantotā Beta bagija. Jaunā tehnika ir jaudīgāka, paredz pārnesumu pārslēgšanu un prasa krietni lielāku meistarību kvalitatīvai braukšanai.
Bagijs tika izmēģināts Garkalnes trasē, kur to testēja vairāki šobrīd Beta bagiju klasē startējoši jaunieši. Protams, pārnesumu slēgšana bija jauniešu galvenais jaunums tehnikas izmēģinājumā, taču kopumā visi – lieli un mazi – ar tehniku palika apmierināti.
Tiesa, valda skepse par vēl vienas bagiju klases nepieciešamību. Šobrīd Latvijā jau ir vairākas bagiju klases, turklāt veidojas zināma hierarhija jauno sportistu izaugsmē. Latvijā darbojas Beta bagiju, CK 125 kroskartu, B600 un D-3A bagiju braucēji, drīzumā uz starta izies Latvijas D-3 sportisti, Mūsā tika prezentēti Eiropas D-4 bagiji kā treniņu klase pirms D-3A. Turklāt arī kroskartu cīņās paredzētas četru līmeņu klases, vienīgi Latvijā popularitāti ieguva 125 kub. cm karti. Īsāk – katra jauna klase uzprasās uz diskusiju un iekšējo konkurenci par izdzīvošanu.
Arguments par labu Beta bagiju turpinājumam: tā kā neveiksmi piedzīvojusi ideja ieviest kroskartu hierarhijas mazāko klasi CK 85, starp Beta bagiju un CK 125 izveidojusies aiza, kurā septiņus, astoņus gadus veciem sportistiem nav ko darīt krosa sacensībās. Šī iemesla dēļ šosezon uz kartingu pārgāja Beta bagiju absolvents Mārtiņš Sesks.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv