Autokross: Boks jau ceļā, Līcis startē pirmdien

Viesturs Saukāns  10.04.2011 20:10 0

  Autokross, Ziņas

Uz Eiropas autokrosa čempionāta pirmo posmu Portugālē, kas notiks 16. un 17. aprīlī, dodas abi plānotie Latvijas sportisti – Super Buggy braucējs Jānis Boks un Buggy 1600 braucējs Māris Līcis. Jāņa komanda izbrauca svētdien, bet Līča starts no Latvijas – pirmdienas pēcpusdienā.

Līdz pēdējam brīdim pastāvēja bažas, ka Līcis varētu nepaspēt laicīgi sagatavot tehniku, taču svētdienas vakarā Māris apstiprināja, ka ar jaunuzbūvēto bagiju veikti pirmie pāris kilometri, bet izbraukšana uz Portugāli paredzēta pirmdien vēlā pēcpusdienā.

Abi Latvijas sportistu galvenā problēma – treniņu trūkums, kas ir mīnuss attiecībā pret Centrāleiropas un pārējiem siltāku zemju sportistiem. Latvijā praktiski nebija iespējams veikt sausas krosa trases simulācijas braucienus laika apstākļu dēļ. Piektdien vakarā Boka komanda ziņoja, ka izdevies atrast brīdi starp lietusgāzēm, kura laikā veikta tehnikas pārbaude un patrenēti starti. Savukārt Līča treniņš ir pāris kilometru apmērā. Tomēr, ņemot vērā, ka latviešu sportistu dalība Eiropas čempionātā jau vēsturiski notiek bez ievērojamām treniņu sesijām, sliktāk kā parasti sportiskā ziņā nebūtu iemesla klāties.

Latvijas sportistiem paredzēts visai garš maratons – nākamajā nedēļas nogalē pēc Foškoa posma notiks arī Eiropas čempionāta otrā sacīkste, kas plānota Francijā. Skaidrs, ka šāds tālo sacensību komplekts ir sarežģīts tehnikas izturības un labošanas ziņā.

Ar nedēļas nogales posmu Portugālē faktiski arī sākas 2011. gada vasaras autokrosa sezona!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru