Autokross: Boks sāk labi, bet atraktīvi, jaunieši mācās

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.11.2010
22:46

Eiropas autokrosa čempionāta posmā Francijā sacīkste četriem latviešiem – Jānim Bokam, Jurim Kuļikovskim, Andrim Kuļikovskim un Mārim Līcim sākusies īpatnēji. Pēdējie trīs aizvada nopietnu mācību procesu, bet Boks piedzīvojis gandrīz visu veiksmju un neveiksmju klāstu.
D-3 klasē Boks pirmajā laika kontroles sesijā uzrādīja devīto rezultātu, lai gan viņam šķita, ka sniegums bija krietni labāks. Garastāvoklis uzlabojās, kad Jānis redzēja, ka zaudējums līderim ir tikai 0,6 sekundes. Izcila otrā laika kontrole: uzrādīts labākais laiks, kas abu sesiju summā deva trešo rezultātu un pirmo starta vietu savā grupā.
Pirmajā kvalifikācijā Boks aizbrauca no starta pirmais. Taču, tā kā pirmais līkums ir ļoti šaurs un ass, konkurenti nekautrējās izmantot situāciju un atstāja Jāni pēdējā vietā. Kā komentēja Boks, šādu likteni trases īpatnības dēļ piedzīvoja vēl dažs starta laukuma līderis.
Taču brauciens izrādījās dramatisks un avāriju pilns, Jānis arī pats kādu apdzina un nonāca otrajā vietā. Arī ar to piedzīvojumi nebeidzās – 180 grādu pagriezienā Jānis uzbrauca iekšmalas apmalei un apmeta kūleni! Nokritis uz riteņiem Boks varēja turpināt braucienu un sasniedza otro vietu arī finišā! Boks pēc šīm draiskulībām pirmo sēriju noslēdzis septītajā vietā. Jānis neslēpj, ka startā bijis arī pamatīgi uztraucies.
D-3 klasē debitējošais Juris Kuļikovskis laika kontrolē 34 dalībnieku konkurencē sasniedza 29. vietu. Pirmajā braucienā savā grupā Juris izstājās otrajā aplī.
D-3A klasē laika kontrolē Māris Līcis sasniedza 31. vietu 35 dalībnieku konkurencē, bet Andris Kuļikovskis bija 34. vietā. Pirmā sērija sarūpēja progresu abiem – katrs savā grupā bija septītais, kas kopumā deva 25. un 26. vietu attiecīgi sērijas kopvērtējumā. Interesanti, ka abu latviešu brauciena laiku atšķirība bija 0,29 sekundes.
Arī jaunāko braucēju cīņa nav viegla – pirmkārt, visi mēģina pierast pie Michelin riepām, jo trase ir gluda kā klons. Otrkārt, brāļu Kuļikovsku sniegumā jūtams „pēdējās nakts sindroms”, jo pietrūcis laika kārtīgi sagatavoties. Savukārt Māris Līcis pieļāva kļūdas treniņos, postot pusasis pēc atsitieniem pret apmalēm. Taču visi ir gatavi turpināt cīņu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv