Autokross: Boks un Līcis apstiprina Latvijas līderu statusu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.05.2011
10:16

Eiropas autokrosa čempionāta Latvijas posms Mūsas noslēdzās ar atzīstamiem latviešu rezultātiem bagiju klasēs: SuperBuggy vērtējumā Jānis Boks sasniedza sesto vietu, bet Buggy1600 klasē labākais bija Māris Līcis, gūstot astoto pozīciju. Lai gan Latvijas pārstāvju bija daudz, turklāt visās klasēs, Boka un Līča sniegums formāli apstiprina abu valsts krosa līderu statusu.

Abu latviešu rezultāts varēja būt augstāks, jo A finālu braucieni sākās ar nepatikšanām kā vienam, tā otram. Līcis Buggy1600 klasē iekļuva masveida avārijā uz pirmā tramplīna, sabojājot mašīnas purngalu. Savukārt Boks drīz pēc starta bija spiests pārlēkt pār Vilija Albērsa mašīnu, jo holandietis pēc kontakta ar citiem konkurentiem aizšķērsoja latvieša uzņemto trajektoriju.

Māris Līcis par savu sacīksti: „Sestdien piedzīvotā avārija sarežģīja tālāko cīņu, taču tas, ka tiku finālā ar uzvarētu B finālu, ir labs rezultāts. Par sestdienas avāriju – es tā arī līdz šim brīdim nesaprotu, ko es izdarīju un kāpēc tā notika. Savukārt par fināla starta lielo notikumu – visās malās lidoja konkurenti, trasē pamatīgs bardaks. Likās jau, ka esmu visus apbraucis, ticis kalna galā, kad pēkšķi man šķērsām aizlidoja Budlmaijera bagijs. Nebija iespējams izvairīties. Lai arī no malas neesot izskatījies pārāk stiprs sitiens, bagijam tika nonesta visa priekšējā piekare. Uz A finālu sataisījām tikai tik, lai varētu vismaz startēt. Tomēr izdevās nobraukt līdz galam. Būs smaga nedēļa, jo tūlīt posms Vācijā, bet mašīna jābūvē ļoti nopietni.”

Jānis Boks uzskata, ka rezultāts pēc visiem notikumiem arī viņa gadījumā ir labs: „Varam daudz runāt par to, kā būtu, ja būtu. Taču nedēļas nogale atkal bija ļoti sarežģīta, ar konkurentu izraisītu avāriju sestdien, pusass defektu svētdien pusdienlaikā. Tāpēc sestā vieta ir labs rezultāts, šogad sasniegts pirmais A fināls. Fināla startā veiksme neveiksmē – lidojot pāri Albērsa mašīnai varēju arī visu salauzt. Bet viss beidzās veiksmīgi. Redzēju, ka pa ārmalu virzos garām viņa mašīnai, bet kāds no konkurentiem viņu uzsita man virsū. Tad putekļu mākonis, no kura izbraucot sapratu, ka esmu gaisā un lidoju. Bet viss kārtībā! Varbūt pietrūka kāds aplis, lai apdzītu priekšā braucošos, jo visai ātri noķēru ceturto un piekto vietu. Taču šis ir labs rezultāts!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv