Autokross: Brāļi Daiņi cer uz “Maksimuma Programmu”

Viesturs Saukāns  24.02.2019 12:04 10

Autokrosa brāļi Mareks un Rihards Daiņi šogad gatavojas vasaras sezonai. Pašlaik plānā divas programmas – maksimālā un minimālā. Viena ietver visu sezonu Latvijas autokrosa čempionātā un pāris bonusa sacensības. Sliktākajā gadījumā uzdevums ir veikt Nacionālās klases cīņas Latvijas un Lietuvas Eiropas čempionāta posmos.

Mareks Dainis skaidro: “Mums abiem ar brāli šīs autokrosa sezonas plāni ir dikti līdzīgi. Ir minimālā un maksimālā programma. Pašlaik vēl cīnāmies ar atbalstītāju piesaisti. Maksimālā programma: visi Latvijas autokrosa čempionāta posmi — es 2000 Super klasē, brālis 1600 klasē, plus divas Eiropas sacensības Mūsā un Vilkičos Nacionālajā klasē. Minimālā — tikai abi Eiropas posmi. Kāpēc tik dikti vēlamies startēt šajos Eiropas čempionāta posmos? Pirmkārt, mūsu ģimene šīs sacīkstes uzskata par prestižām: daudz skatītāju, liela publicitāte medijos, iespēja būt lielā krosa virtuvē un atmosfērā. Pēc pagājušā gada Mūsas posma nedēļu vēlāk Vilkičos jau bijām kā savējie – visi sveicināja, vēlēja veiksmi. Ieguvu arī jaunus paziņas – tādus kā Adrians Boele, Jakubs Kubičeks, Marvins Holclaitners un citus. Forši! Un ja kaut kas paliks pāri no abiem dampjiem – pabrauksim pēc abiem Eiropas posmiem vēl kaut ko. Un jā, pašlaik brāļa mašīnai top jauns dzinējs, bet mana kaujas zirga motors šobrīd ir pie Ligura Igaunijā, kur tam tiek veikta apkope un regulēšana. Abu auto krāsas arī šajā sezonā saglabāsies ierastās — balts ar dzeltenu. Lai gan, kas zina – viss no sponsoriem atkarīgs…”

Brāļi autosportā ienāca ar Folkreisa starpniecību. Vispirms debitēja Mareks, jau disciplīnas pirmajā sezonā 2009. gadā. Aizvadījis pāris pilnās sezonas tautas cīņās, Dainis devās uz Latvijas autokrosa čempionātu un Baltijas krosu, debitējot čempionātā 2012. gadā. Pašlaik augstākie rezultāti krosā ir ceturtā vieta Baltijas čempionātā 2015. gadā un ceturtā vieta nākamajā sezonā Latvijas čempionātā, medaļai dramatiskā cīņā izslīdot no rokām pēdējā brīdī. Abi sasniegumi gūti 1600 klasē. Vēlāk sekoja mēģinājumi iekarot 2000 Super klasi, taču apstākļi nav ļāvuši aizvadīt pilnu sezonu.

Riharda karjeras stāsts ir līdzīgs, vienīgi ar lielāku sportiskās veiksmes un rezultātu procentu. Jaunākais brālis debitēja Folkreisā 2010. gadā, drīz nonākdams galveno spēlētāju pulkā. Vairākas medaļas gan ziemas, gan vasaras sezonās, izcīnīts Ziemas kauss 2014. gada aukstajā sezonā. Jau togad tika aizvadītas debijas sacīkstes autokrosā, kas nekavējoties nesa medaļas gan Latvijas, gan Baltijas čempionātā. 2016. gadā sasniegts Baltijas čempiona tituls 2000 Super ieskaitē, bet 2017. gadā pārliecinoša uzvara arī Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klasē.

 • HL MOTORSPORTS

  ,,Mazās programmas,, kontekstā-kā īsti ir ar nacionālās klases dalībniekiem? To skaits ir konkrēti limitēts? Kas notiek ja piesakās vairāk kā paredzēts nolikuma ietvaros,pēc kādiem kritērijiem notiek dalībnieku atlase?

  • [Ex]

   Jap, skaits ir limitēts. Jāķer pieteikšanās momentu…

   • HL MOTORSPORTS

    Tātad-kuri pirmie 12. nosūta oficiālo pieteikumu,tie arī brauc…

    • [Ex]

     Ja nemaldos – 20 bija maksimums.

     • HL MOTORSPORTS

      20?… Tad kāpēc ne 24.ja starta laukumā 12 vietas? Lai kā būtu,ļoti ceru,ka laicīgi nolikums nonāks līdz ieinteresētajām personām…Ir šis tas padomā…

     • HL MOTORSPORTS

      Lai gan pieķeru pie domas,ka Mūsas trasei ir paredzētas 10.starta vietas… Tad jā-20.būtu objektīvi… Gaidam!

    • Mārtiņš

     Eiropas posmos visi brauc pa 10 finālos.latvija ir tikai pa 12.

 • Anoniims

  Super , cerams būs tas pirmais variants !

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (35)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA