Autokross: Brāļi Daiņi cer uz “Maksimuma Programmu”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.02.2019
12:04

Autokrosa brāļi Mareks un Rihards Daiņi šogad gatavojas vasaras sezonai. Pašlaik plānā divas programmas – maksimālā un minimālā. Viena ietver visu sezonu Latvijas autokrosa čempionātā un pāris bonusa sacensības. Sliktākajā gadījumā uzdevums ir veikt Nacionālās klases cīņas Latvijas un Lietuvas Eiropas čempionāta posmos.

Mareks Dainis skaidro: “Mums abiem ar brāli šīs autokrosa sezonas plāni ir dikti līdzīgi. Ir minimālā un maksimālā programma. Pašlaik vēl cīnāmies ar atbalstītāju piesaisti. Maksimālā programma: visi Latvijas autokrosa čempionāta posmi — es 2000 Super klasē, brālis 1600 klasē, plus divas Eiropas sacensības Mūsā un Vilkičos Nacionālajā klasē. Minimālā — tikai abi Eiropas posmi. Kāpēc tik dikti vēlamies startēt šajos Eiropas čempionāta posmos? Pirmkārt, mūsu ģimene šīs sacīkstes uzskata par prestižām: daudz skatītāju, liela publicitāte medijos, iespēja būt lielā krosa virtuvē un atmosfērā. Pēc pagājušā gada Mūsas posma nedēļu vēlāk Vilkičos jau bijām kā savējie – visi sveicināja, vēlēja veiksmi. Ieguvu arī jaunus paziņas – tādus kā Adrians Boele, Jakubs Kubičeks, Marvins Holclaitners un citus. Forši! Un ja kaut kas paliks pāri no abiem dampjiem – pabrauksim pēc abiem Eiropas posmiem vēl kaut ko. Un jā, pašlaik brāļa mašīnai top jauns dzinējs, bet mana kaujas zirga motors šobrīd ir pie Ligura Igaunijā, kur tam tiek veikta apkope un regulēšana. Abu auto krāsas arī šajā sezonā saglabāsies ierastās — balts ar dzeltenu. Lai gan, kas zina – viss no sponsoriem atkarīgs…”

Brāļi autosportā ienāca ar Folkreisa starpniecību. Vispirms debitēja Mareks, jau disciplīnas pirmajā sezonā 2009. gadā. Aizvadījis pāris pilnās sezonas tautas cīņās, Dainis devās uz Latvijas autokrosa čempionātu un Baltijas krosu, debitējot čempionātā 2012. gadā. Pašlaik augstākie rezultāti krosā ir ceturtā vieta Baltijas čempionātā 2015. gadā un ceturtā vieta nākamajā sezonā Latvijas čempionātā, medaļai dramatiskā cīņā izslīdot no rokām pēdējā brīdī. Abi sasniegumi gūti 1600 klasē. Vēlāk sekoja mēģinājumi iekarot 2000 Super klasi, taču apstākļi nav ļāvuši aizvadīt pilnu sezonu.

Riharda karjeras stāsts ir līdzīgs, vienīgi ar lielāku sportiskās veiksmes un rezultātu procentu. Jaunākais brālis debitēja Folkreisā 2010. gadā, drīz nonākdams galveno spēlētāju pulkā. Vairākas medaļas gan ziemas, gan vasaras sezonās, izcīnīts Ziemas kauss 2014. gada aukstajā sezonā. Jau togad tika aizvadītas debijas sacīkstes autokrosā, kas nekavējoties nesa medaļas gan Latvijas, gan Baltijas čempionātā. 2016. gadā sasniegts Baltijas čempiona tituls 2000 Super ieskaitē, bet 2017. gadā pārliecinoša uzvara arī Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv